Czym impregnować kostkę brukową? Podpowiadamy, jak zadbać o przestrzeń wokół domu

Czym impregnować kostkę brukową? Podpowiadamy, jak zadbać o przestrzeń wokół domu

Decydując się na wykonanie przestrzeni wokół domu z kostki brukowej, należy mieć na uwadze jej dalszą konserwację. Bardzo wiele osób ulega fałszywym informacjom od producentów lub „internetowych” fachowców, powielając popularne mity na temat impregnacji kostki brukowej. W naszym artykule podpowiemy jak, i po co wykorzystywać impregnat do kostki brukowej. Skorzystamy również z pomocy eksperta w tej dziedzinie. Zapraszamy do lektury! Czytaj dalej

Po co impregnować kostkę brukową?

Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie m.in. podjazdu z betonowej kostki brukowej i trudno się dziwić – ta wyróżnia się nie tylko doskonałą trwałością, ale także fantastyczną estetyką. Zgodnie z obowiązującymi normami taka kostka powinna charakteryzować się nasiąkliwością poniżej 6%, aby móc spełniać swoją funkcję przez długie lata. Warto jednak zadbać o ten materiał o wiele dokładniej, aby… być mądrym przed, a nie po szkodzie. Samo impregnowanie kostki brukowej ma za zadanie ograniczyć chłonność materiału. To absolutna podstawa wszędzie tam, gdzie o zabrudzenia nie trudno – choćby przy wspomnianym już podjeździe. Kto choć raz próbował zmyć plamę z oleju silnikowego, ten doskonale wie, o czym mowa.

 

Czytaj również: Projektujemy wejście do domu - jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów

 

Innym przykładem mogą być powierzchnie użytkowe, np. ogrodowe patio, przy którym organizuje się grille (zarówno w domu, jak i wokół lokali gastronomicznych). Tutaj również może dojść do trudnych do usunięcia zabrudzeń, np. plam keczupu, tłuszczu, czy musztardy. Te, po wchłonięciu się w materiał, potrafią sprawić ogromny kłopot. Tutaj impregnacja może uchronić Cię od dodatkowych kosztów.

 

Czym impregnować kostkę brukową?

Odpowiedni impregnat do kostki brukowej jest podstawą. Obecnie na rynku mamy do czynienia z ogromnym zatrzęsieniem produktów, jednak należy mieć na uwadze fakt, że środki pochodzące od niesprawdzonych producentów mogą nie posiadać niezbędnych atestów bezpieczeństwa. Warto więc zadbać o to, aby środek nie stwarzał zagrożenia dla środowiska czy zwierząt. Naprawdę dobry środek zabezpiecza powierzchnie betonowe, nadając im własności hydrofobowe. W jaki sposób? Bardzo prosty: wnika w głąb podłoża, tworząc trwałą powłokę ochronną, ograniczającą nasiąkliwość. Przy tym uszlachetnia nawierzchnię, doskonale uwydatniając jej kolor, a do tego zwiększając mrozoodporność.

 

O więcej szczegółów zapytaliśmy fachowca z firmy Impregnacja Kostki, który zajmuje się tym od wielu lat:

Należy pamiętać, aby przed właściwą impregnacją, polegającą na zastosowaniu odpowiednio dobranych do otoczenia środków, dokładnie oczyścić nawierzchnię. My w tym celu używamy specjalnych myjek wysokociśnieniowych. Później dokładnie czyścimy kostkę ze wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Oczywiście można wykonać tego typu pracę samodzielnie, jednak dobry fachowiec doskonale zna właściwości kostki brukowej, co przekłada się bezpośrednio na jakość impregnacji. Przykładem może być fakt, o którym wiele osób zapomina: kostkę brukową należy zaimpregnować najwcześniej miesiąc po jej wyprodukowaniu. To dlatego, że kostka musi odzyskać swoją maksymalną wytrzymałość. Jednak po wszystkim można cieszyć się doskonałym efektem przed wiele, wiele lat.

 

Czytaj również: Postarzana kostka brukowa z Systemem Czystej Nawierzchni, który zapobiega tworzeniu się wykwitów

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17818 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 156

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >