Dlaczego warto kłaść maty wyciszające pod panele podłogowe?

Dlaczego warto kłaść maty wyciszające pod panele podłogowe?

Równa, stabilna i elegancka podłoga to bezsprzecznie fundament dobrze urządzonego wnętrza. Z tego też względu wybierając materiał wykończeniowy stawiamy zwykle na trwałe, mocne i wytrzymałe produkty, takie jak panele winylowe. Nie każdy jednak wie, że komfort użytkowania nawet najlepszej nawierzchni elastycznej można jeszcze poprawić, poprzez zastosowanie odpowiednich akcesoriów. Do takich produktów należą ekologiczne, dźwiękochłonne maty podkładowe. Czytaj dalej

 

Nowoczesne panele winylowe stanowią idealny materiał do aranżacji podłogi zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i komercyjnych. Tego typu nawierzchnie są nie tylko wyjątkowo praktyczne i niezwykle wytrzymałe, ale do tego przyjemne i ciepłe w dotyku. Co więcej, występują w tak bogatej palecie wzorów i kolorów, że bez trudu można dopasować je do wystroju każdego pomieszczenia – od klasycznego salonu, przez nowoczesne biuro a na przytulnym pokoju dziecięcym kończąc. Trzeba jednak pamiętać, że komfort korzystania z paneli winylowych w dużej mierze zależy również od zastosowanego pod nimi podkładu. Podczas planowania remontu czy prac wykończeniowych w nowym domu warto poważnie przemyśleć tę kwestię i wybrać taki podkład, który nie tylko pozwoli na ułożenie równej i stabilnej podłogi, ale również poprawi jej właściwości izolacyjne i akustyczne. Dobrym wyborem będą wykonane z ekologicznego ecuranu maty podłogowe wineo, dedykowane właśnie nawierzchniom winylowym.

 

Maty podłogowe nie tylko stabilizują podłogę, ale poprawiają jej właściwości izolacyjne i akustyczne.

 Dlaczego warto kłaść maty wyciszające pod panele podłogowe?

Fot. Wineo


Trzy sposoby na cichą i stabilną podłogę winylową

Mata wineo silentComfort to rozwiązanie, idealne do stabilnego, bezklejowego montażu wykładzin Purline Bioboden i paneli winylowych układanych na click. Ten trwały, elastyczny podkład skutecznie niweluje niewielkie nierówności podłoża, a przy tym ma właściwości antypoślizgowe. W praktyce oznacza to, że panele układane są na lekko przyczepnej powierzchni, dzięki czemu nie ślizgają się, są bezpieczniejsze dla użytkowników, a ich montaż jest łatwiejszy.

 

Dlaczego warto kłaść maty wyciszające pod panele podłogowe?

 

Czytaj również: Listwy przypodłogowe- które wybrać?

 

Dodatkowo mata silentComfort ma doskonałe właściwości dźwiękochłonne i redukuje pogłos kroków, który wiele osób postrzega jako nieprzyjemny dla ucha.  Kolejna z propozycji wineo stworzona z myślą o podłogach winylowych to mata silentPremium. Produkt ten przeznaczony jest do układania paneli elastycznych w wersji klejowej w systemie pływającym, a jego największą zaletą jest samoprzylepna warstwa wierzchnia znacznie ułatwiająca i przyśpieszająca proces montażu. Wystarczy bowiem rozwinąć matę z rolki na podłożu, również w miejscach, gdzie zastosowano ogrzewanie podłogowe i już bezpośrednio na niej układać właściwą nawierzchnię. Warto tutaj dodać, że mata wineo silentPremium doskonale sprawdza się zarówno w nowych obiektach, jak i we wnętrzach poddawanych renowacji, a do jej atutów zaliczyć należy także znakomite właściwości dźwiękochłonne. Trzecia mata podkładowa wineo do podłóg winylowych wineo to silentRigid i – zgodnie z nazwą - przeznaczona jest do innowacyjnych, łączonych na click podłóg typu Rigid, czyli z twardą płytą nośną zamiast elastycznego rdzenia. Podkład silentRigid zapewnia nawierzchni wysoką stabilność, przedłuża okres jej efektywnego użytkowania i pozwala na wysokie oszczędności przy ogrzewaniu podłogowym. Podobnie jak pozostałe maty wineo, propozycja ta posiada również doskonałe właściwości tłumienia dźwięków, więc wielbiciele ciszy i spokoju z pewnością będą bardzo usatysfakcjonowani. 

 

Czytaj również: Układanie paneli z laminatu krok po kroku - to nie jest trudne!

 

Dlaczego warto kłaść maty wyciszające pod panele podłogowe?

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16833 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >