Dom doskonale oświetlony

Dom doskonale oświetlony

Projekt domu czy mieszkania zarówno przy remoncie, jak i budowie musi obejmować również rozplanowanie instalacji oświetleniowej i elektrycznej. Oczywiście w tej materii też panują okresowe mody, a technologia pozwala stworzyć bezpieczne i ergonomiczne oraz oszczędne rozwiązania, które są przede wszystkim dostosowane do potrzeb. Zupełnie innych elementów będziemy potrzebować, planując instalację w domu czy w mieszkaniu, a innych w firmie czy na działce rekreacyjnej.

 

Jak zaplanować instalację w domu?

Dla laika instalacja elektryczna to skomplikowana sieć przewodów, które są ukryte w ścianach, podłogach i sufitach. Na zewnątrz widzimy różnego rodzaju elementy takie jak gniazdka czy włączniki, które pomagają sterować oświetleniem czy też korzystać z licznych urządzeń. Ten pozorny chaos tak naprawdę jest bardzo sprawnie działającą i uporządkowaną strukturą. Przewody zostają przez specjalistę połączone w grupy i prowadzą do tablicy rozdzielczej z bezpiecznikami. Warto podkreślić, że wszystkie czynności związane z położeniem instalacji musi wykonać elektryk, który w pewien sposób gwarantuje, że jest ona bezpieczna dla ludzi i urządzeń. Z drugiej strony cały układ musi być praktyczny i wygodny, wszak będziemy z niego korzystać codziennie. Warto także zadbać o doskonałej jakości elementy osprzętu elektrycznego firmy Schneider.

Czytaj również: Do jakich wnętrz pasuje kryształowy żyrandol

 

Dom doskonale oświetlony

 

Jak rozmieścić gniazdka i oświetlenie?

To najistotniejsze dylematy, przed jakimi staje inwestor. Układ gniazdek i oświetlenia jest szczególnie trudny do zaplanowania w nowo budowanym domu lub mieszkaniu, ponieważ musimy założyć i nieco wyobrazić sobie, jak będziemy funkcjonować, z jakich urządzeń korzystać i jak umeblujemy przestrzeń. Sam sprzęt oświetleniowy Skoff czy gniazdka będą inaczej zamontowane w kuchni, w korytarzu, a inaczej w sypialni czy salonie. W dużym uproszczeniu w każdym wnętrzu musi się znaleźć światło górne zazwyczaj w centralnym miejscu sufitu. Poza tym pojawiają się punkty dodatkowe na ścianach, przy biurkach oraz stylowe lampy podłogowe.

 

Kuchnia – przestrzeń wyjątkowa

Z zasady to właśnie kuchnia będzie wymagać najwięcej organizacji w zakresie elektryki. To tu potrzebujemy dużo światła – szczególnie punktowego na blat roboczy oraz szeregu gniazd, do których można podłączać liczne urządzenia. Warto pamiętać o tym, że z roku na rok jest ich coraz więcej, więc warto zaplanować dużą ilość gniazdek. Oczywiście takie urządzenia jak płyta indukcyjna, lodówka, piekarnik czy zmywarka też potrzebują osobnych źródeł zasilania.

 

Czytaj również: Oświetlenie w łazience - dobrze rozmieszczone i zabezpieczone przed wilgocią

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Szkolenie BHP Liczba postów: 124 Grupa: Porady i op... Jeśli chodzi o kursy różnego typu, to ze swojej strony mogę polecić https://oszomega.eu/szkolenia-i-kursy/- na tej stronie, co ją wysłałem są wyszczególnione ws...
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3051 Grupa: Porady i op... Dzięki za podpowiedzi. A gdzie najtaniej kupić najlepsze środki?
  • Basen - zabezpieczenie Liczba postów: 10 Grupa: Porady i op... Ach, basen to marzenie mojej żony i za około 1,5 roku mam zamiar to jej marzenie zrealizować i taki basen u nas powstanie. Zdecydowałem się do takich działań wy...
  • Zakupy przez internet Liczba postów: 423 Grupa: Porady i op... Każdy człowiek przez internet powinien sobie kupić to co tylko chcę. Czyli na przykład może kupić sobie coś z sklepu internetowego https://flek.pl/ .
  • co na prezent ?? Liczba postów: 308 Grupa: Porady i op... Jeśli dziewczyna chce mieć bardzo ładne ubranie to powinno jej się kupić takie ubranie. Takie ubranie można kupić z sklepu https://byinsomnia.com/pl/.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15846 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 131

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >