Elegancko i ekonomicznie - sufit podwieszany

Elegancko i ekonomicznie - sufit podwieszany

Biura, hotele, placówki medyczne, szkoły i inne obiekty użyteczności publicznej – niegdyś monotonne, dzisiaj coraz częściej urzekają oryginalnym designem. Dla inwestora takie urozmaicenia to jednak nie lada wyzwanie. Czytaj dalej

 

Elegancki sufit o fakturze drewna lub metalu, a może z innym, dowolnym wzorem?  Wszystko w jednym systemie i najwyższej jakości ?  Prezentujemy płyty THERMATEX Varioline i  THERMATEX Varioline Motiv firmy Knauf AMF.

 

 Konieczność zamówienia produktów u większej liczby producentów, większa złożoność projektu i oczywiście dodatkowe koszty – to tylko niektóre powody, dla których inwestorzy często sceptycznie podchodzą do takich pomysłów. Kolejnym problemem są różnorodne oczekiwania osób odwiedzających placówki publiczne. Innowacyjne, odważne rozwiązania, które spodobają się przedstawicielom młodszego pokolenia, niekoniecznie przypadną do gustu osobom starszym.

 

Jak odnaleźć złoty środek czyli nadać wnętrzu unikalny charakter, nie przesadzając przy tym z kolorystyką i pamiętając o wymogach stawianych obiektom użyteczności publicznej? W jaki sposób projektant może przekonać inwestora do zastosowania niebanalnych rozwiązań? Najlepiej poprzez maksymalne uproszczenie procesu doboru produktów, najwyższą jakość i jak najmniejsze koszty. Dobrym przykładem rozwiązania, które spełnia te warunki, są sufity podwieszane THERMATEX Varioline  – mówi Wojciech Krzyżowski z firmy Knauf AMF.

 

Czytaj również: Montaż sufitów podwieszanych

 

Elegancja w klasycznym wydaniu


Dla wszystkich projektantów, którzy poszukują rozwiązań akustycznych najwyższej jakości, a przy tym chcą nadać wnętrzom niepowtarzalny, ekskluzywny charakter, firma Knauf AMF przygotowała eleganckie płyty sufitowe THERMATEX Varioline o fakturze drewna lub metalu.

THERMATEX Varioline, to niezwykle innowacyjne połączenie najwyższego komfortu akustycznego pomieszczenia z bezpieczeństwem i odpornością ogniową. Jako absorber klasy A (aw=0,95 NRC=0,9) płyta przyczynia się do prawidłowego kształtowania akustyki w pomieszczeniach, regulując czas pogłosu. Do tego jest niepalna i jako system spełnia wymagania ochrony przeciwogniowej. Płyty THERMATEX Varioline wykonane są z najwyższej jakości wełny mineralnej o wzorach powierzchni drewna bądź metalu, nadających wnętrzom ekskluzywny charakter. Idealnie sprawdzą się więc w gabinetach obiektów użyteczności publicznej, takich jak szkoły czy biura. Są też doskonałą alternatywą dla tradycyjnych, drewnianych i metalowych sufitów , które mogą być kosztowne i trudne w montażu – mówi Wojciech Krzyżowski. 

 

Nie tylko klasyka


Drewno i metal to materiały niezwykle uniwersalne. Mimo tego trudno jednak sobie wyobrazić,  ażeby ich wzornictwo sprawdziło się we wszystkich pomieszczeniach.

Nigdy nie wiemy do końca czego możemy spodziewać się w po danej realizacji, dlatego w linii THERMATEX Varioline od niedawna mamy również płyty Motiv, na które możemy nanieść dowolny wzór, w zależności od koncepcji projektanta. Dzięki nim możemy np. rozweselić przestrzenie open space czy sale szkolne, zapewniając przy tym idealne parametry akustyczne w pomieszczeniu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są też płyty THERMATEX Varioline Motiv w formie absorberów ściennych. Taki absorber to oprawiona w ramę płyta z wełny mineralnej, na którą można nanieść dowolny nadruk. Jest to taki „akustyczny obraz”, który z jednej strony urozmaici nasze wnętrze, a z drugiej zapewni mu odpowiednie warunki akustyczne. Możliwości jest więc wiele, a najważniejsze jest to, że wszystko można załatwić za jednym zamachem i w dobrej cenie. THERMATEX Varioline zadowoli więc i inwestorów, i projektantów – kończy Wojciech Krzyżowski.

 

 

Czytaj również: Sufity podwieszane w obiektach medycznych

 

 

                                                         

Fot. 1 Sufit podwieszany THERMATEX Varioline o fakturze metalu

 

Dla wszystkich projektantów, którzy poszukują rozwiązań akustycznych najwyższej jakości, a przy tym chcą nadać wnętrzom niepowtarzalny, ekskluzywny charakter, firma Knauf AMF przygotowała płyty sufitowe THERMATEX Varioline o fakturze drewna lub metalu.

 

 

                                                             

 

Fot.2  Sufit podwieszany THERMATEX Varioline Motiv w przestrzeni open space

 

Na płyty THERMATEX Varioline Motiv możemy nanieść dowolny wzór, w zależności od koncepcji projektanta. Dzięki nim możemy np. rozweselić przestrzenie typu open space lub sale szkolne, zapewniając przy tym idealne parametry akustyczne.

 

 

 

 

 

 

Fot.3 Absorber akustyczny z płytą THERMATEX Varioline Motiv

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są płyty THERMATEX Varioline Motiv w formie absorberów ściennych. Taki absorber to oprawiona w ramę płyta z wełny mineralnej, na którą można nanieść dowolny nadruk.

 

 

 

 

 

 

Fot.4 Absorber akustyczny z płytą THERMATEX Varioline Motiv

 

Absorber ścienny z płytą THERMATEX Varioline Motiv, to „akustyczny obraz”, który z jednej strony urozmaici wnętrze, a z drugiej zapewni użytkownikom odpowiednie warunki akustyczne.

Źródło: klaxon / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15937 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >