Energooszczędny produkt budowlany YTONG ENERGO wśród Innowacji Roku 2009

Energooszczędny produkt budowlany YTONG ENERGO wśród Innowacji Roku 2009

Energooszczędny produkt budowlany YTONG ENERGO został Laureatem Konkursu „Innowacja Roku 2009”, nad którym patronat sprawuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Centrum Innowacji FIRE.

 

„Innowacja Roku” to ogólnopolski program o charakterze konkursowym, mający na celu promocję idei innowacyjności, nowoczesnych, unikalnych i oryginalnych rozwiązań, stymulowanie przedsiębiorstw w kierunku rozwoju innowacyjnej myśli technologicznej. Jego zadaniem jest również penetracja rynku, pod kątem wyszukiwania, a następnie wytypowania nowatorskich wyrobów i technologii, które po poddaniu ocenie otrzymują certyfikat „Innowacja Roku”.

- Ciągły rozwój, poszukiwanie nowych rozwiązań i aktywne podejście do biznesu gwarantuje sukces – stwierdza Cezary Szeszuła, Prezes Zarządu Xella Polska. - Warto podkreślić, iż dzięki innowacjom udało nam się zniwelować wpływ kryzysu ekonomicznego na nasze przedsiębiorstwo. Nowe rozwiązania pozwoliły nam szybko reagować na zmiany zachodzące wokół firmy, a nasze zasoby stały się siłą napędową dla zwiększonej przedsiębiorczości – dodaje Szeszuła.

Na czym polega innowacyjność bloczków YTONG ENERGO? Ten bloczek, jako produkt z betonu komórkowego sam w sobie jest innowacją. Bloczek YTONG ENERGO w porównaniu do innych produktów z betonu komórkowego ma lepsze parametry izolacyjności cieplnej przy zachowaniu parametrów wytrzymałościowych. Dzięki zmniejszonej gęstości znacząco poprawiła się izolacyjność cieplna tego materiału, umożliwiająca osiągnięcie najniższego na rynku współczynnika przenikania ciepła U=0,19 W/m2K dla ściany grubości 48 cm. To jest kluczowy element przemawiający za wyjątkowym charakterem tych bloczków. Oznacza to, że z bloczków YTONG ENERGO grubości 36,5 cm oraz 48 cm można budować wytrzymałe ściany, które nie wymagają dodatkowego ocieplenia.

Asortyment bloczków YTONG ENERGO został rozszerzony także o grubość 24 cm, przeznaczoną do budowy ścian warstwowych z ociepleniem. - Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku i naszych klientów – firm wykonawczych, deweloperów – wyjaśnia Cezary Szeszuła. - Już w tej chwili przewidujemy, że bloczek 24-centymetrowy stanie się hitem w segmencie inwestycji budownictwa wielorodzinnego, ponieważ przy zachowaniu wymaganych parametrów cieplnych ściany pozwala zmniejszyć grubość izolacji zewnętrznej o połowę (a więc izolacja jest o połowę tańsza). Można również w tym przypadku zachować standardową 12-centymetrową izolację, uzyskując ścianę o zdecydowanie zwiększonych właściwościach energooszczędności – dodaje Szeszuła.

W konkursie Innowacja Roku produkty oceniane są przez pryzmat korzyści dla klienta. A jakie korzyści dla inwestora niesie budowa domu z bloczków YTONG ENERGO? Dzięki swoim unikalnym na rynku parametrom izolacyjności cieplnej, ściany z bloczków YTONG ENERGO o grubości 24 cm charakteryzują się ok. 40% lepszą izolacyjnością termiczną, niż ściany wykonane na przykład z pustaków ceramicznych gr. 25 cm, przy tej samej grubości izolacji. Dzięki temu zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania całego budynku w przypadku ścian z bloczków YTONG ENERGO gr. 24 cm jest nawet o 10% mniejsze, niż w przypadku ścian z ceramiki. Stanowi to wymierną korzyść dla klienta. Warto zatem już na etapie budowy domu zainwestować w energooszczędne materiały do wznoszenia ścian, aby w przyszłości płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie.

- Jesteśmy dumni z tego, że bloczek YTONG ENERGO spełnia najwyższe parametry oszczędności energii cieplnej spośród wszystkich obecnych na rynku materiałów do budowy ścian. Krótko mówiąc - jest najcieplejszą ”cegłą” w Polsce i nie ma konkurencji wśród innych tego typu materiałów obecnych na rynku – podsumowuje Cezary Szeszuła.

Więcej o innowacjach w firmie Xella można przeczytać tutaj –
http://www.media.xella.pl/pr/149388/kreatywna-branza-budowlana

Więcej o innowacyjnych bloczkach YTONG ENERGO:
http://www.media.xella.pl/pr/119931/ytong-energo-material-budowlany-nowej-generacji

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

 

Źródło: Xella Polska Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Build-lapse z budowy co wy na to? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Cześć wszystkim, mam do Was pytanie jak w tytule. Korzystał ktoś może z tego rodzaju usług? Ja cenne dla mnie informacje na ten temat znalazłem na http://build-...
  • Prezent dla dziewczyny Liczba postów: 100 Grupa: Trudne tema... Nie wiem jak twoja, ale moja dziewczyna uwielbia biżuterię. Generalnie lubi rzeczy nietuzinkowe, oryginalne i niepowtarzalne. Takiej właśnie biżuterii dla niej....
  • Zakupy przez internet Liczba postów: 660 Grupa: Trudne tema... Jak dla mnie robienie zakupów przez internet to najlepsza forma z możliwych. Dla mnie najwygodniejsza więc z niej korzystam na bieżąco. Ostatnio zamawianą przez...
  • Jak zainwestować pieniądze? Liczba postów: 73 Grupa: Trudne tema... Jeżeli mowa o inwestowaniu w biznes, to na pewno warto pomyśleć o porządnej stronie internetowej, jak by nie było to wizytówka naszej firmy i musi być konkretna...
  • Drzwi i zamki - jaki model? Liczba postów: 50 Grupa: Trudne tema... Fajnie, że trafiłam na ten wątek. Może mamy tu jakichś rodziców - podpowiedzcie proszę, gdzie kupowaliście zabezpieczenia przed dziećmi do domu? Na gniazda, szu...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17345 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 182

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >