Inspirujące trendy w urządzeniu kuchni

Inspirujące trendy w urządzeniu kuchni

Przez najbliższe dwa lata kuchenne aranżacje będą wykonywane m.in. ze stali czy drewna. Dominująca kolorystyka to barwy ziemi, których atrakcyjność mają wydobyć asymetryczne kształty.

 

Trendy w urządzaniu kuchni na lata 2016-2018

 

 W dniach 12-17 kwietnia, odbyły się targi EuroCucina, które wyznaczają trendy w urządzaniu kuchni.

Najważniejszym aspektem urządzania kuchni przez najbliższe dwa lata będą materiały. Nie chodzi tylko o wybór solidnych tworzyw, ale również takich, które spełnią funkcję estetyczną. O najnowszych tendencjach w urządzaniu kuchni opowiada uczestniczący w targach Jerzy Kwiatek – projektant oraz właściciel studia mebli kuchennych, należącego do sieci Max Kuchnie.

Zgodnie z najnowszymi trendami będziemy łączyć materiały takie jak stal, surowe drewno, szkło, kamień i lakier. Te zestawienia świetnie się komponują, mimo że stal i kamień to zimne tworzywa. Jednak w połączeniu z pozostałymi materiałami stanowią eleganckie, a jednocześnie przytulne zestawienie. Drewno to materiał nadający ciepło wnętrzom. Stosowanie tego surowca w wystroju kuchni jest silnym trendem, utrzymującym się już od kilku sezonów.

 

 

 

Czytaj również: Powierzchnie inspirowane naturalnymi marmurami

 

Z wykorzystaniem wspomnianych surowców związane są innowacyjne rozwiązania. Materiały takie jak stal, szkło czy kamień dają ogromne możliwości projektowe. W najbliższych sezonach modne będą wykonywane z nich blaty, zarówno bardzo cienkie, jak i te o grubości nawet ponad 10 cm. Co więcej, stal, szkło i kamień to tworzywa, które pozwalają na zamontowanie podwieszanego zlewozmywaka czy płyty grzewczej na wysokości blatu.

Motyw przewodni w dobieraniu kolorystyki kuchni to dobrze współgrające z modnymi materiałami kolory ziemi. Dominować będą zimne szarości i beże, a także standardowo biel. Ci, którzy wolą odważniejsze połączenia i kontrasty powinni wybrać jeden wyrazisty kolor przewodni, np. bardzo modną, karminową czerwień. Kolor ten może znaleźć się na frontach kuchennych lub zdobić jedną ze ścian o największej powierzchni.

Bardzo ciekawym trendem tego sezonu jest różnorodność kształtów. Asymetryczne rozwiązania, np. półki o różnych kształtach brył, tworzą niepowtarzalny i nowoczesny design, a zarazem są funkcjonalne.

 

 

Czytaj również: Jak osobowość i charakter odzwierciedla wystrój naszego domu?

Przez najbliższe lata dominowała będzie pełna zabudowa kuchenna. W tym wypadku szafki po sam sufit nie mają być funkcjonalne, ale przede wszystkim estetyczne i ciekawe w swej formie. Wysoka zabudowa to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla małych kuchni. W najwyższych półkach można przechowywać rzadko używane przedmioty i urządzenia.

 

 

Targi EuroCucina są najważniejszym wydarzeniem w branży kuchennej, które odwiedza ponad 350 tys. gości. To najbardziej prestiżowe targi w Europie, podczas których wyznaczane są trendy w urządzaniu i aranżacji kuchni. Wydarzenie odbywa się co dwa lata w Mediolanie. EuroCucina daje możliwość zapoznania się nie tylko z trendami, ale także z nowatorskimi rozwiązaniami kuchennymi oraz szerokim wachlarzem oryginalnych i luksusowych produktów.

Obszerna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej sieci Max Kuchnie link. Firma bierze udział w wydarzeniach branżowych, śledząc najnowsze trendy, aby dostarczać swoim klientom innowacyjne rozwiązania w oparciu o światowe tendencje. Max Kuchnie udostępniło ponad 600 zdjęć z targów EuroCucina, aby wspólnie z klientami zaprojektować i urządzić nowoczesną kuchnię oraz podzielić się inspiracjami z tymi, którzy nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu.

 

Źródło: goodonepr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3706 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.
  • Odzież robocza Liczba postów: 19 Grupa: Porady i op... Dzięki za wszystkie pomocne podpowiedzi. Ja również jestem tego zdania, że warto inwestować w dobrą odzież roboczą, by zapewnić sobie oraz swoim pracownikom wys...
  • Wynajem sprzętu budowlanego - czy to się opłaca? Liczba postów: 493 Grupa: Ciekawe pom... Myślę, że w wielu przypadkach wynajem jest bardziej opłacalny od zakupu maszyn. Ja niedawno potrzebowałem dźwigu mobilnego do przeprowadzenia prac budowlanych n...
  • święta Liczba postów: 21 Grupa: Ciekawe pom... Sztuczna czy żywa? W domu można mieć nawet kilka choinek więc może jakoś to pogodzicie. Mnie zainteresowała różowa choinka takie też widziałam i mogą całkiem fa...
  • Choinka żywa na dłużej Liczba postów: 2 Grupa: Wnętrza No i takie też polecam. Choinkę po świętach można wkopać w ziemie w ogródku i nawet za rok ją wykorzystać. Można i tak załatwić kwestie choinki. Jak choinka to....

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17300 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 309

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >