Jak czyścić zlewozmywaki, aby ich nie zniszczyć

Jak czyścić zlewozmywaki, aby ich nie zniszczyć

Możemy miesiącami planować wystrój kuchni, dobierać elementy wyposażenia i dodatki. Jednak nawet najpiękniejsze wnętrze przestanie nas zachwycać, gdy nie zadbamy o właściwą pielęgnację. To zdaje się być oczywiste, lecz nie zawsze wiemy jakich środków używać, aby nie zniszczyć zakupionego sprzętu. Czytaj dalej

 

Niestety nie da się całkowicie uniknąć zabrudzenia kuchni. Bez względu na to, czy nasz zlewozmywak został wykonany ze stali, ceramiki, czy innego kompozytu. Największym problemem jest zazwyczaj osad wapienny związany z twardością wody. Powoduje on plamy na powierzchni. Twarda woda zawiera w sobie duże stężenie rozpuszczalnych soli wapnia i magnezu, które osadzają się na powierzchni zlewozmywaka. To z kolei potęguje osadzanie się cząsteczek brudu. Gdy zauważymy tego typu zmiany na elementach wyposażenia kuchennego, możemy je rozpuścić wraz z osadem.


jak czyścić zlewozmywaki, aby ich nie zniszczyć


Rozpuszczanie osadu

Pamiętajmy, że pielęgnacja kuchni to nie tylko usuwanie powstałych już nieczystości, lecz także ochrona. Niektórzy producenci oferują środki przeznaczone do danego sprzętu. Wśród nich znajduje się marka zlewozmywaków Blanco.


jak czyścić zlewozmywaki, aby ich nie zniszczyć

 

Czytaj również: Ekologiczne sprzątanie domu zgodne z filozofią zero waste

 

– Oferujemy między innymi zestawy do czyszczenia stali Blanco Durinox składające się z preparatów czyszczących, gąbek i ściereczek. Posiadamy też środki przeznaczone do zlewozmywaków ceramicznych z powierzchnią PuraPlus, a także do gruntownego czyszczenia zlewozmywaków z kompozytu Silgranit PuraDur – mówi Magdalena Wrońska - Shohag z firmy Comitor, dystrybutora marki Blanco w Polsce. Zawarte w nich aktywne składniki skutecznie usuwają zanieczyszczenia, rozpuszczają także osady wapienne, tłuszcz oraz plamy po kawie czy herbacie.


jak czyścić zlewozmywaki, aby ich nie zniszczyć

 

Domowe sposoby

Warto wybierać środki czystości, które nie wpływają negatywnie na środowisko. Do tej grupy należą te, które w składzie nie mają fosfatów i chloru. Jeśli chcielibyśmy wypróbować domowych sposobów, możemy starać się zmiękczyć wodę i osad wapienny z pomocą proszku do prania. Do 3 – 5 cm gorącej wody (ok. 60 °C) należy wsypać kilka łyżek proszku do prania. Taką miksturę najlepiej przygotować wieczorem i pozostawić na noc (a minimum na dwie godziny). Następny krok to czyszczenie zlewozmywaka środkiem do mycia naczyń i szorstką stroną gąbki.  Czynność powinna być powtarzana regularnie, najlepiej co kilka tygodni. Najbardziej ekologiczną metodą jest jednak wykorzystanie octu i cytryny, czyli składników, które większość z nas posiada w swoich kuchniach.

 

Czytaj również: Wypożyczyć można praktycznie wszystko, również zastawę na rodzinną uroczystość

 

jak czyścić zlewozmywaki, aby ich nie zniszczyć

Źródło: OKK PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Dane w firmie Liczba postów: 1 Grupa: Porady i op... Witam, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób wszystko przechowujecie w firmie, także jak archiwizujecie. Chcę się zabezpieczyć, gdyby przepadły takie dane.
  • Jaki grzejnik łazienkowy? Liczba postów: 399 Grupa: Najnowsze t... Do oferty wprowadziliśmy suszarkę łazienkową Telia, której panel czołowy został wyposażony w lustro. Cyfrowy wyświetlacz obsługujemy za pomocą klawiszy dotykowy...
  • Jaki kolor farby w kuchni? Liczba postów: 76 Grupa: Najnowsze t... Proponuję modernistyczną kuchnię, w kolorze białym lub szarym, z meblami na wysoki połysk. Ściana nad blatem może być pokryta panelami szklanymi w intensywnym k...
  • Elektrośmieci, czyli odpady szczególnej troski Liczba postów: 40 Grupa: Wnętrza Jeżeli skup złomu i elektroniki warszawa to polecam skontaktować się z firmą http://www.skupzlomu-elektroniki.pl/. Firma oferuję skup złomu metali kolorowych,....
  • fajne pomysły na małą łazienkę Liczba postów: 3005 Grupa: Porady i op... Zastanawiam się jaką kabinę prysznicową wybrać do małej łazienki.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17648 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >