Jak nadać drewnu jedwabisty blask?

Jak nadać drewnu jedwabisty blask?

Naturalne piękno drewna połączone z jedwabistym blaskiem – taki efekt zapewnia Lazura, nowość w ofercie marki Drewnochron. Produkt, dbając o estetykę powierzchni, doskonale zabezpiecza ją przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Czytaj dalej

 

Ekonomiczna Lazura do drewna to wiosenna nowość marki Drewnochron. W recepturze produktu po raz pierwszy wykorzystano nową technologię DuoPhase, wzmacniającą przyczepność do drewna i pozwalającą osiągnąć wyjątkową estetykę powierzchni. Nowa Lazura tworzy gładką, przejrzystą i jedwabistą powłokę o jednolitym wybarwieniu.

 

Czytaj również: Bezpłatne zaprojektowanie systemu nawadniania w ogrodzie

 

Dostępna jest w sześciu kolorach: palisander, mahoń afrykański, dąb rustykalny, tik, sona oraz biały kremowy. Lazura uwydatnia naturalny rysunek drewna i zapewnia wysoką trwałość koloru. Pomalowane nią drewno zyskuje ponadto odporność na działanie płynów spożywczych, takich jak kawa, herbata, alkohol i olej. Drewnochron Lazura chroni drewno przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. 

 

 

Jej aplikacja jest łatwa, a wydajność przy jednej warstwie – zależenie od chłonności i gatunku drewna – wynosi do 12 m2/L (do 14 m2/L przy wymalowaniach renowacyjnych). Lazura przeznaczona jest do stosowania zarówno na zewnątrz (meble ogrodowe, drzwi, okna, bramy, ogrodzenia, boazerie zewnętrzne, podbitki dachowe, altanki, domki letniskowe), jak i wewnątrz pomieszczeń (meble, drzwi, okna, boazerie wewnętrzne, sufity, belki sufitowe).

 

Czytaj również: Zasady prawidłowego zabezpieczania drewna

 

Lazury to przejrzyste, a niekiedy nawet półtransparentne powłoki dekoracyje i ochronne. Podobnie jak najbliżej „spokrewnione” z nimi lakierobejce, doskonale nadają się do zabezpieczania najbardziej reprezentacyjnych powierzchni drewnianych. Efekt dekoracyjny lazury cechują jednak subtelniejszy połysk i barwa. W przypadku malowania nimi stolarki zewnętrznej, należy – podobnie jak z lakierobejcą - pamiętać o uprzednim zabezpieczeniu drewna impregnatem.

 

 

 

Źródło: Royal Brand / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17301 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >