Jak odświeżyć taras bambusowy przed sezonem?

Jak odświeżyć taras bambusowy przed sezonem?

Tarasowa deska bambusowa jest obecna na naszym rynku od niedawna. W związku z tym pojawiają się pytania, czy jej pielęgnacja różni się od pielęgnacji innych desek. Czytaj dalej

 

Firma Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe, wraz ze specjalistami z firmy Janser, udowadnia, że tak jak każda inna drewniana deska tarasowa podlega renowacji, która wzmacnia jej naturalne właściwości i estetyczny wygląd. Należy pamiętać, że każdy taras wykonany z naturalnego materiału jakim jest drewno, jest narażony na działanie czynników atmosferycznych czego efektem jest naturalny proces szarzenie desek, także wykonanych z bambusa. Aby odnowić i odświeżyć taras po zimie wystarczy poddać deski renowacji.

 

Czytaj również: Czy Twój taras lub balkon przeciekają?

 

 

Na opisaną poniżej renowację przy pomocy specjalistycznego sprzętu warto się zdecydować, jeśli sami nie chcemy samodzielnie podjąć się działań pielęgnacyjnych lub gdy taras jest bardzo zniszczony.

 

 

-Specyfika deski tarasowej polega na tym, że znajdują się na niej ryfle. Dokładne wyczyszczenie powierzchni deski ryflowanej umożliwiają szczotki, które docierają do zagłębień pomiędzy ryflami -mówi Damian Urbaniak, specjalista firmy Janser.

 

Czytaj również: Czy Twój taras lub balkon przeciekają?


 

Renowacji dokonano przy użyciu maszyny Renovator marki Janser, specjalnie przystosowanej do tarasów.

 

 

- Proces renowacji polega na zastosowaniu w maszynie walców o różnych gradacjach. Pierwszy etap to wyczyszczenie wszelkich osadów i zanieczyszczeń znajdujących się na desce, przy pomocy dwóch walców. Etap ten odbywa się na sucho. Drugi etap (jeżeli zachodzi taka potrzeba) to czyszczenie z brudu na mokro przy pomocy specjalnego walca oraz przy zastosowaniu odpowiedniego środka chemicznego zaś trzeci i ostatni, bardzo ważny etap, to naniesienie na deskę oleju i wtarcie go przy pomocy walca z miękkiego włosia. Olej nanoszony jest pod bardzo dużym ciśnieniem (ok. 4-6 bar) Istotnym czynnikiem jest bardzo małe zużycie oleju i jednoczesne idealne wtarcie go w deskę co skraca proces schnięcia – tłumaczy Damian Urbaniak.

 

Źródło: Times Square Public Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16326 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >