Jak zaaranżować mały przedpokój

Jak zaaranżować mały przedpokój

Z pewnością wiele osób boryka się z problemem umeblowania i odpowiedniego rozmieszczenia elementów przedpokoju w swoim mieszkaniu. Bloki mieszkalne z reguły są projektowane tak, aby sporo miejsca poświęcić na powierzchnie pokojowe i kuchenne, a odbija się to kosztem łazienki i przedpokoju. Czytaj dalej

 

Przy kupnie mieszkania również nie patrzymy tylko przez pryzmat wielkości holu, a bierzemy pod uwagę ogólne rozmieszczenie i wiele innych, ważniejszych cech. Jest to spowodowane tym, że z problemem małego przedpokoju można sobie świetnie poradzić, poprzez odpowiednie zaaranżowanie go. 


Jak zaaranżować mały przedpokój


Wizualne powiększenie pomieszczenia wejściowego 

Aby nasz przedpokój stał się większy i pojemniejszy, potrzebne jest sprawienie, by na taki wyglądał. Istnieje kilka bardzo prostych sposobów pozwalających uzyskać ten efekt.  


  • Odpowiedni kolor ścian - to od koloru w dużej mierze zależy postrzeganie wielkości pomieszczenia. Zaleca się, aby w takich przypadkach wybierać jak najjaśniejsze i najżywsze barwy, które stworzą efekt jasności i przejrzystości.  

  • Zastosowanie lustra - w przedpokoju jest to konieczne, ale również modne. Nie oszczędzajmy na wielkości lustra i powieśmy takie, które będzie zarówno długie, jak i wysokie. Będziemy mogli w ten sposób przeglądać się w pełnej okazałości oraz uzyskamy efekt odbicia lustrzanego, który nasze oczy odbierają jako zwiększenie przestrzeni.  

  • Tapeta - ciekawe rozwiązanie, które możemy zastosować na jednej ze ścian. Tapeta o kolorze dającym lekki kontrast do koloru ścian oraz jednolitym, powtarzającym się wzorze stworzy wrażenie wydłużenia pokoju.  

  • Odpowiednie oświetlenie - Ustalone zostało, że jasność pozwala na uzyskanie efektu powiększenia się pomieszczenia. Stąd też ważne jest odpowiednie oświetlenie. Pasek światełek LED wokół szafek lub lustra oraz kilka światełek więcej na pewno nie zaszkodzi.  

 

Podstawowe umeblowanie przedpokoju 

Skoro kwestie wizualne mamy już za sobą, można przejść do rozmieszczenia mebli w pomieszczeniu. Zazwyczaj występuje z tym spory kłopot jednak pamiętajmy, że każde pomieszczenie bez względu na wymiar, da się umeblować. Aby w okresie jesienno-zimowym w przedpokoju mogły zawisnąć nasze płaszcze i kurtki, potrzebne będą wieszaki. Zgodnie z myślą zaoszczędzenia miejsca, wybór powinien paść na wieszaki naścienne, a nie na komodę. Kilka listewek z wieszakami z pewnością nie zabierze nam sporo miejsca.  


Jak zaaranżować mały przedpokój

 

Czytaj również: Co sprawia, że wnętrze jest przytulne - poznaj aranżacyjne tricki


Następnie potrzebujemy czegoś do schowania naszego obuwia, w obawie przed walaniem się go po całym holu. Z powodu bardzo małej ilości miejsca, idealna może okazać się szafka na buty na wymiar. Dzięki indywidualnemu dopasowaniu jej pod nasze warunki, możemy wykorzystać ku temu ściankę, w której jest przykładowa wnęka. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo miejsca, a nasze buty będą bezpieczne i odpowiednio poukładane.   


Z reguły wąskie i małe przedpokoje są kojarzone z wysoko położonym sufitem. Z tego względu, aby na czas letni przechowywać kurtki w szafach, można zaopatrzyć się w pawlacze. Są one bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń. 


Mniej konieczne, ale przydatne dla przedpokoju rzeczy 

Dla upiększenia naszego pomieszczenia możemy wyposażyć go w dodatkowe obrazy naścienne lub zegary. W wolnym rogu dobrze jest postawić półkę, która posłuży nam do trzymania dokumentów i kluczy, a jeżeli nie mamy takiej możliwości, to klucze powinniśmy zawiesić na tablicy naściennej. 

 

Czytaj również: Jak oryginalnie i funkcjonalnie zaaranżować przedpokój?Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17077 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 256

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >