Jak zadbać o oryginalne oświetlenie w ogrodzie?

Jak zadbać o oryginalne oświetlenie w ogrodzie?

Zima, zima i po zimie.. Za oknem coraz bardziej kolorowo i wesoło, więc najwyższy czas zabrać się za urządzanie i upiększanie. Bynajmniej, mowa tutaj nie tylko o salonach, sypialniach czy łazienkach. Wiosną, na szczególną uwagę zasługuje także zewnętrzne otoczenie naszych czterech kątów, więc zadbajmy o to by ogród stał się oryginalną ozdobą domu. Czytaj dalej

 

Najpierw: czułość i troska

Pierwsze pojawiające się pąki i promienie słoneczne sprawiają, że przyroda wraca do życia. W końcu na główny plan wysuwają się przydomowe ogrody, altanki czy oczka wodne. Jednak po mroźnych i ponurych miesiącach, wymagają one dużo pracy i troski, aby stały się prawdziwym dziełem sztuki i wizytówką naszego domu. Nieuniknionym zabiegiem w każdym ogrodzie jest oczywiście przycinanie krzewów i drzew owocowych, grabianie, nawożenie i w końcu sadzenie. Po pracowitym uporządkowaniu ogrodu, możemy jednak długo cieszyć się kwitnącymi magnoliami czy pachnącymi bzami i konwaliami, a gości częstować pysznym ciastem z ogrodowych owoców.

 

Tajemniczy ogród, czyli oprawy ogrodowe

 

 

Następnie: aranżacja i dbałość o detale

Jak każda aranżowana przestrzeń, tak i ogród wymaga dużej dbałości o szczegóły. Oglądając piękne projekty zieleni na zdjęciach czy w filmach, rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że to właśnie takie elementy jak kolor posadzonych kwiatów, kształt oczka wodnego, czy ozdobne elementy ławek, bram i balustrad tworzą ten niesamowity efekt końcowy.

 

Reflektor diodowy z czujnikiem ruchu

 

Nie małe znaczenie ma tutaj umiejętne oświetlenie. Bajecznie kolorowe skwerki, zaakcentowana wśród zieleni fontanna czy romantyczne ścieżki spacerowe to zasługa prawidłowo umiejscowionych źródeł światła. Stylowo podświetlona woda i stopnie przy wejściu z całą pewnością wprowadzą tajemniczy klimat domowego otoczenia. "Dobre oświetlenie może być jednocześnie bardzo funkcjonalne - oświetlając drogę do altany, czy podjazd do garażu" – podkreśla Maciej Kędzior z Kobi Light. Wiosenny nastrój warto również zaakcentować na tarasach czy balkonach, chociażby za pomocą kolorowych kompozycji kwiatowych. Niebanalnym pomysłem będzie też np. naścienna lampa, z ozdobnymi witrażowymi szybkami. Elegancka i starannie wykonana, nada otoczeniu klasycznego szyku.

 

 

W końcu: zasłużony relaks i piękno

Moda ostatnich miesięcy to inspiracja tym wszystkim co wiąże się z powrotem do przeszłości – zauważa ekspert Maciej Kędzior. Podążając za wiosennymi trendami dekoracyjnymi w ogrodzie, warto skusić się więc na stylizowane epoką retro lampy ogrodowe przy altanie, czy wysokie lampy ze stali nierdzewnej u wejścia do posesji. W tak urządzonym modnym, ogrodowym klimacie błyszczących świateł możemy z powodzeniem urządzać spotkania przy grillu, relaksować się przy lampce wina i muzyce czy plotkować z przyjaciółmi.

 

"Pamiętajmy, że przydomowy ogród, który w wiosennym okresie jest okazją do szaleństw aranżacyjnych, powinien tworzyć spójną całość z architekturą domu i jego wnętrzem" – reasumuje Maciej Kędzior.

 

Źródło: pointb / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17328 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 231

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >