Jak zaprojektować balkon

Jak zaprojektować balkon

Zmiana koloru ścian, kilka dodatków w intensywnych barwach – a domowe wnętrze nabiera ożywczej energii. Ale czy nie zapomnieliśmy o czymś? Czy zaprosiliśmy wiosnę także na nasz balkon? Czytaj dalej

Nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni balkonu, czy tarasu możemy stworzyć własną „oazę” relaksu rozkwitającą tysiącem barw. Wystarczy tylko kierować się kilkoma podstawowymi zasadami:
    Lokalizacja balkonu, a tym samym intensywność nasłonecznienia, mają ogromny wpływ na wybór roślin. Jeśli nasz balkon skierowany jest w kierunku południowym lub południowo-zachodnim odpowiednie będą rośliny lubiące słońce i ciepło. Przy ekspozycji na północ lub wschód - sprawdzą się gatunki cieniolubne.
Decydując się na konkretne rośliny musimy uwzględnić również ich pokrój. Jeśli zależy nam na efekcie „zielonego gąszczu”  wśród zakupionych roślin powinny być zarówno gatunki niskie, jak i wysokie, bardziej zwarte oraz krzewiaste. W przypadku gdy chcemy osiągnąć efekt bardziej uporządkowany, czy wręcz ascetyczny – ograniczmy się do jednego gatunku roślin.

 

 

Nie mniej istotna dla efektu końcowego jest kolorystyka wybranych kwiatów. Im więcej kolorów i większa różnorodność tym łatwiej o chaos optycznie zmniejszający przestrzeń. Dlatego komponując zestawienie trzymajmy się jednej gamy kolorystycznej lub postawmy na ożywcze kontrasty.  Proste   doniczki   w   neutralnych  kolorach,  czy  drewniane skrzyneczki lub koszyki z wikliny będą stanowić najlepsze tło dla kwiatów.
Jeżeli przestrzeń balkonu nie imponuje wielkością – wykorzystajmy płaszczyznę ścian tworząc oryginalne, wiszące kwietniki.  Pamiętajmy jednak, iż mała przestrzeń wymaga od nas niezwykłej staranności – wszelkie niedociągnięcia są bardzo widoczne.

 

Zadbajmy o detale – skorzystajmy z kleju, który na pewno poradzi sobie z kreatywnym pomysłem i nie zostawi nieestetycznych śladów na ścianie. Sprawdzi się tutaj klej Fix All High Tack firmy Soudal. To klej-uszczelniacz, wyprodukowany na bazie polimerów hybrydowych o wysokiej sile spajania początkowego. Ze względu na doskonałą przyczepność do wszelkich podłoży budowlanych, połączoną z szybkim utwardzaniem nie będziemy skazani na dociskanie przyklejanej do ściany doniczki przez długie „godziny”. Jeśli wyjątkowy charakter kwietnika chcemy podkreślić oryginalną  doniczką – wykorzystajmy skorupy starych, kolorowych osłonek by stworzyć na niej autorską mozaikę. Drobne elementy przykleimy stosując uniwersalny Fix All Classic. Dostępny jest on w kilku kolorach: białym, brązowym, szarym oraz czarnym. W ofercie produktów z grupy Fix All znajdziemy również  krystalicznie bezbarwny klej-uszczelniacz Fix All Crystal.

 

Źródło: Pegasus Public Relations / budnet.pl

Tagi

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jakie ogrodzenie wybrać? Liczba postów: 13 Grupa: Ogród i dzi... Wszystko zależy ile kto chce wydać kasy, osobiście podobają mi się metalowe ogrodzenia malowane proszkowo i do tego murek otynkowany. Razem połączone daje fajny...
  • Kot w mieszkaniu Liczba postów: 76 Grupa: Nasze zwier... Ja mam dwa koty, mieszkam na 1 piętrze i też mam siatkę na balkonie. Jestem spokojniejsza, gdy wychodzą i wiem, że nie spadną.
  • pies ze schroniska Liczba postów: 72 Grupa: Nasze zwier... Zwierzaki ze schroniska są zawsze bardzo wdzięczne za to, że się je stamtąd zabrało. Kochają aż do śmierci.
  • zakup psa Liczba postów: 53 Grupa: Nasze zwier... Wydaje mi się, że zamiast kupować, można takiego psiaka wziąć ze schroniska.
  • Aranżujemy nawierzchnie i ścieżki wokół domu. Liczba postów: 1 Grupa: Ogród i dzi... Taka czy inna kostka to jeszcze wymaga po prostu uzupełnienia prz położeniu o dobrą fugę, np. http://www.cemix.com.pl/ taka fuga ładnie wiąże bruk. Moim zdaniem...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 21823 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >