Jaki jest dom wszech czasów?

Jaki jest dom wszech czasów?

Własny dom to marzenie, którego realizacja wymaga dużo pracy i cierpliwości. Niezwykle ważne jest, aby był przyjazny i komfortowy. Jednocześnie przyszli mieszkańcy coraz częściej zwracają uwagę na wygląd i bryłę domu. Czytaj dalej

 

Stawiają na oryginalne i niesztampowe rozwiązania, które pozwolą wyróżnić ich projekt od wielu innych w okolicy. To właśnie chęć posiadania ciekawego i niepospolitego domu była motorem działania dla właścicieli działki w Lublinie. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna 81.WAW.PL. Projekt zaproponowany przez pracownię 81.WAW.PL zakłada powstanie domu jednorodzinnego o powierzchni 470 mkw.

 

Dom Lublin

 

Prostokątna działka o wymiarach 30m x 50m krótszym bokiem graniczy z drogą, co pozwala na usytuowania wjazdu właśnie w tym miejscu. Będzie to lokum idealnie przystosowane dla czteroosobowej rodziny. Optymalne rozplanowanie funkcji zapewni mieszkańcom intymność, a jednocześnie dzięki przestronnej strefie dziennej pozwoli na wspólne spędzanie czasu. Działka nie jest zadrzewiona, co daje przyszłym mieszkańcom niezliczone możliwości aranżacji i usytuowania zieleni wokół domu.

 

Dom Lublin

 

Kształt domu przypomina literę „Y”, której ramiona otwierają się tworząc korytarz prowadzący do głównego wejścia. Czarne granitowe ramię konstrukcji prowadzące od furtki do wejścia do domu, od strony ogrodu staje się oryginalnym zadaszeniem tarasu. Dodatkowo ramię to oddziela strefę wejścia od podjazdu. - Ze względu na nietypowy kształt bryły większa część budynku została wykonana z konstrukcji żelbetonowej. Ściany zewnętrzne domu wykończono białym, kontrastującym z ramieniem, tynkiem oraz kamienną okładziną z czarnego granitu – opowiada architekt Anna Paszkowska z pracowni 81.WAW.PL.

 

Dom Lublin

 

- Odpowiednie proporcje oraz podział materiałów elewacyjnych podkreślają dynamiczny charakter bryły. W stolarce okiennej zastosowano aluminiowe nakładki, zaś na zewnątrz dodatkowo zamontowano specjalny system trójszybowy charakteryzujący się niskim przenikaniem ciepła – dodaje Paszkowska.

 

Dom Lublin

 

Wnętrze budynku podzielono na dwie odrębne strefy: dzienną i prywatną. Na piętrze zaplanowano sypialnie, przestronny pokój kąpielowy oraz pralnię. Na parterze natomiast wyodrębniono dwie części. W pierwszej znalazł się garaż mogący pomieścić dwa samochody, gabinet do pracy oraz garderoba. Z kolei druga część składa się z przestronnego salonu z bezpośrednim wyjściem na taras oraz kuchni z jadalnią, którą od salonu oddziela klimatyczny kominek.

 

Dom Lublin

 

Szczególną uwagę zwracają rozległe przeszklenia w salonie, które otwierają pomieszczenie na ogród i południową stronę, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia ilość naturalnego światła. Wnętrze domu utrzymane jest w neutralnych, monochromatycznych kolorach. Posadzka w salonie, która wykonana jest z płomieniowanego bazaltu w swoisty sposób wypływa na zewnątrz, optycznie powiększając przestrzeń, a jednocześnie łamie  barierę między wnętrzem, a tym, co na zewnątrz – zaznacza Anna Paszkowska. Charakteru całości wystroju nadają ręcznie robione meble marki Gacca, które cechują się niezwykłym wzornictwem i najwyższej klasy materiałami. Centralne miejsce w salonie zajmuje ogromna kanapa w obiciu przypominającym drewno, która ociepla całe wnętrze.

 

Źródło: Core PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17359 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >