Kuchenna wyspa estetyczne połączenie kuchni z salonem

Kuchenna wyspa estetyczne połączenie kuchni z salonem

Wielofunkcyjność i atrakcyjny design to duże atuty wyspy, która w nowoczesnych aranżacjach coraz mniej przypomina typowy mebel kuchenny. To już nie tylko potencjał dodatkowej zabudowy meblowej, ale atrakcyjny i niezwykle popularny sposób na połączenie strefy kuchennej i salonowej. Perełki wyspowego designu zadają szyku w modnych wnętrzach. Czytaj dalej

 

 

Nowoczesna wyspa to duże pole do popisu dla kreatywności projektantów mebli, ponieważ przestała się kojarzyć wyłącznie ze stołem roboczym zapewniającym dodatkową powierzchnię do pracy.

 

- Centrum kuchennego świata coraz częściej przenosi się na wyspę kuchenną. Na dużych, obszernych wyspach można funkcjonalnie zagospodarować strefy zmywania, gotowania i przechowywania. Nie zawsze jednak metraż mieszkania pozwala na mebel o tak rozbudowanej formie. Można wówczas ograniczyć się do jednej ze stref, na przykład przechowywania, a mniejsze gabaryty zrekompensować atrakcyjnym designem - podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa.

 

Takie rozwiązanie zaproponowano właśnie w najnowszej koncepcji wyspy z linii KAMmoduł Premium. Od strony kuchennej wyspa ma charakter „roboczy” - pełni funkcję wygodnego blatu, pod którym mieszczą się pojemne szuflady do przechowywania. Od strony salonu ma z kolei charakter bardziej wypoczynkowy - zaaranżowano na niej ławę, miękko wykończoną tapicerowanym obiciem, na której można usiąść. 

 

- Dla poszukiwaczy „nowych wrażeń” aranżacyjnych, ława zintegrowana z wyspą może stanowić ciekawą alternatywę dla krzeseł, które zazwyczaj ustawiamy przy wyspie od strony salonowej - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel.

 

Nawet nieduża wyspa będzie dominującym elementem wnętrza, dlatego wymaga atrakcyjnej oprawy. Firma KAM zdecydowała się na prestiżowe wykończenie w postaci naturalnego forniru, który nadaje wyspie elegancji i ponadczasowego uroku. Nowoczesny charakter zapewnia nie tylko niestandardowa forma mebla, ale nietypowe wybarwienie drewnianego dekoru - niebieski w grafitowym odcieniu, który zestawiono z klimatycznymi uchwytami w kolorze miedzi.

 

Czytaj również: Wyspa kuchenna jak futurystyczna bryła

 kuchenna wyspa estetyczne połączenie kuchni z salonem

W części wyspy widocznej od strony salonu znalazło się wygodne, tapicerowane siedzisko, dzięki któremu traci ona charakter stricte kuchenny. Umieszczone na wyspie szuflady idealnie komponują się z tymi w zabudowie meblowej.

Fot. KAM

kuchenna wyspa estetyczne połączenie kuchni z salonem

Minimalistyczna bryła wyspy z kolekcji KAMmoduł ProLine jest ograniczona do prostych boków i cienkiego blatu, pod którym znalazło się miejsce na otwarte półki, wyróżnione innym dekorem. 

Fot. KAM

kuchenna wyspa estetyczne połączenie kuchni z salonem

Kształt wyspy można mocno zindywidualizować, dopasowując do stylistyki całego wnętrza. Nie musi mieć formy monolitycznej bryły, ale - jak w aranżacji KAMPlus - zaskakiwać bardziej rozbudowanym kształtem.

Fot. KAM

kuchenna wyspa estetyczne połączenie kuchni z salonem

Nawet zwolennicy minimalistycznych aranżacji mogą pokusić się o subtelne urozmaicenie konstrukcji wyspy. Najważniejsze jednak, aby stylistycznie była spójna z całością zabudowy, jak w kolekcji KAMmoduł ProLine.

Fot. KAM

 

Czytaj również: Kuchnia, której wyposażenie ułatwia funkcjonowanie osobom z ograniczoną sprawnością ruchową

 

Źródło: Forestor Communication / budnet.pl
Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak skutecznie ochronić drewno Liczba postów: 169 Grupa: Wnętrza Najskuteczniej i najtaniej w sumie wychodzi przez Vidaron. Można malować różne elementy drewniane, na nawet całe fasady. Tak więc środki są uniwersalne
  • Przeprowadzka w Warszawie Liczba postów: 2606 Grupa: Porady i op... Mogę polecić wypożyczalnię samochodów, jakbyś potrzebował jakiegoś furgonu do przewiezienia gratów: https://car-rental.pl/kontakt/
  • Wnetrza Liczba postów: 731 Grupa: Najnowsze t... Obecnie chyba modne są style tropikalne. W niemal każdym sklepie można zobaczyć takie różne dekoracje właśnie w tym akcencie. Takie fajne na przykład obraz możn...
  • jakiej firmy wybrać meble dla dziecka Liczba postów: 328 Grupa: Porady i op... Sama firma to jedna spraw, natomiast warto sprawdzić i zadbać przede wszystkim o jak najlepszą jakość wykonania mebli i odpowiednią kolorystykę, tym bardziej je...
  • fajne pomysły na małą łazienkę Liczba postów: 330 Grupa: Porady i op... Małe wnętrza to wyzwanie aranżacyjne dla każdego projektanta, ale dobry projektant sobie z każdym pomieszczeniem poradzić. https://www.facebook.com/dec oroom.eu...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18078 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 284

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >