Mieszkanie na poddaszu

Mieszkanie na poddaszu

Mieszkania na poddaszu cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. To co na zachodzie od wielu lat cieszy się uznaniem, u nas dopiero zaczyna stawiać odważniejsze kroki i otrzepywać się ze złej propagandy na temat takiego rodzaju mieszkań. Wszystko dlatego, że od wielu lat panuje przeświadczenie o trudach mieszkania na poddaszu. Czytaj dalej

 

Ci, którzy zdecydowali się zaryzykować, twierdzą, że nie zamieniliby takiego mieszkania na żadne inne. Postanowiliśmy skonfrontować ze sobą wady z zaletami mieszkań na poddaszu, aby chociaż trochę pomóc w wyborze tym jeszcze niezdecydowanym.

 

Wady - ,,ciepło-zimno”

 

Pierwszą i najważniejszą wadą tego rodzaju mieszkań są różnice temperatur. Najstarsi górale już od dawna powiadają, że na poddaszu w lato jest duszno, a w zimę chłodno. Cóż, trudno się z tym nie zgodzić, lecz jak to mówią, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, w tym wypadku punktu mieszkania. Wszystkiemu można zaradzić, trzeba się jednak odpowiednio przygotować. W tym wypadku kluczem jest doba izolacja, którą powinniśmy sprawdzić przed zakupem mieszkania. Jeżeli to już nie pomoże, na letnie upały niezbędna będzie odpowiednia klimatyzacja, jest to niestety kosztowny wydatek rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, to już zależy od powierzchni oraz zasobności portfela. Co do trudów mieszkania w zimie, to już trochę inny problem. Na pewno powinniśmy zwrócić na to uwagę już przy wstępnych oględzinach mieszkania. Najlepszą porą roku na zakup mieszkania na poddaszu jest zima. Będziemy mogli na własnej skórze odczuć temperaturę jaka aktualnie tam panuje.

 

Dobrze jest też sprawdzić rachunki jakie właściciel płaci w okresie grzewczym. Wbrew pozorom nie zawsze muszą być duże. Jeżeli cały budynek wraz z dachem posiada dobrą izolację  nie straszne nam będą największe zimy, a i z upałem nie powinno być wielkiego problemu.Drugą wadą dla niektórych może być brak windy. Jeżeli wybieramy poddasze w kamienicy (nawet dopiero co wyremontowanej) raczej nie znajdziemy tam pożądanego transportu góra-dół. Cóż trzeba wtedy zastanowić się nad tym czy wdrapywanie się na piętro nie będzie to dla nas zbytnim obciążeniem.Trzecią wadą może być trudność z dopasowaniem wielu mebli i sprzętów. Powodem są oczywiście różnego rodzaju skosy jakie goszczą w mieszkaniu na poddaszu. W tym wypadku jedynym ratunkiem wydają się meble na wymiar. Pozwoli to bardzo dobrze wykorzystać przestrzeń w mieszkaniu.

 

 

Czytaj również: Domy szeregowe – wady i zalety

 

Cena takich mebli wcale nie musi być dużo droższa niż kupno gotowych w sklepie. Dużo firm specjalizuje się w takiego rodzaju produkcji, a ich ceny nie odbiegają od standardu.Zalety- raj dla designera\kiPowyżej przedstawione zostały największe wady mieszkań na poddaszu, teraz czas na kontrargumenty.Największym argumentem przemawiającym za poddaszem jest przestrzeń, którą można zaaranżować w wyjątkowy sposób. Wspomniane wcześniej skosy, mogą stać się zaletami, które pozwolą wyczarować w mieszkaniu super klimat. Wszystko zależy od inwencji twórczej właścicieli.Drugim argumentem jest duża przestrzeń. Na wielu poddaszach wysokość jaka dzieli podłogę od dachu jest na tyle wystarczająca, że bez problemu można tam wybudować antresolę i w ten sposób jeszcze bardziej powiększyć przestrzeń użytkową. Jest to wspaniały sposób na stworzenie sypialni czy pracowni.Trzecim, także bardzo ważnym argumentem mieszkania na poddaszu  mogą być inspirujące krajobrazu czy panorama miasta z okna. Wszystko w tym wypadku zależy od ilości pięter w budynku.

 

Czytaj również: Kup mieszkanie w mieście, zaoszczędzisz na dojazdach

 

Nie czarujmy, w dwupiętrowej kamienicy w Warszawie można co najwyżej popatrzeć na plac zabaw czy przystanek. Jeżeli jednak zdecydujemy się na kilkupiętrowy budynek, codziennie będziemy mogli podziwiać piękno za naszym oknem. Co innego jeżeli chcemy kupić poddasze w mniejszym mieście. Wtedy w zupełności wystarczy 2-3cie piętro, z którego także rozprzestrzeniać się będą wspaniałe widoki.Czwartym, także znaczącym bonusem jest ograniczona ilość sąsiadów, z którymi będziemy dzielić się naszą przestrzenią. Tak naprawdę wszyscy będą pod nami i nikt już nie będzie nam tupać nad głową (chyba, że gołębie).Podsumowując to wszystko należy zadać sobie kilka pytań i rozważyć wszystkie za i przeciw. Mieszkanie na poddaszu może być wspaniałą i ciekawą opcją. Każdy człowiek jest indywidualnością i stawia sobie różne priorytety.Postanowiliśmy wybrać dwie oferty o skrajnie różnym przedziale cenowym. Mieszkania, które są przykładem jak wspaniale można zagospodarować przestrzeń na poddaszu.

Źródło: emmerson / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >