Nauka – lista artykułów

Trwają zapisy na specjalistyczne szkolenia dla dekarzy

Wraz z nadejściem jesieni rozpoczyna się kolejny etap szkoleń dla dekarzy realizowanych przez Monier Braas. To okazja do zdobycia specjalistycznych umiejętności w dziedzinie sztuki dekarskiej oraz ważny krok do otrzymania Certyfikatu Braas.
12-10-2018

Już niebawem rozpocznie się 3 edycja szkolenia uBIMuj się z nami - BIM w technologii Autodesk Revit

17 października 2018 roku rusza trzecia edycja szkolenia online uBIMuj się z nami. Tym razem tematem będzie metodyka BIM w technologii Autodesk Revit. Podczas spotkań eksperci MAT opowiedzą o idei BIM. Zaprezentują realne korzyści wynikające z jej zastosowania w procesie tworzenia. W trakcie programu wykonywane będą praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem technologii Autodesk Revit oraz plików BIM partnerów szkolenia. Kończy się termin zapisów. Zostały tylko dwa tygodnie.
01-10-2018

Sztuczna inteligencja będzie sterować ogrzewaniem w naszych domach

Czasem słońce, czasem deszcz – jaka będzie pogoda powie Ci twój dom. Jak? Dzięki sztucznym sieciom neuronowym, które działają jak mózg, tylko sztuczny. Podobnie jak w przypadku ludzkiego, tak syntetyczny rozum będzie odbierał sygnały z otoczenia, przetwarzał je i reagował. Czy sztuczny umysł to fanaberia? Otóż nie, kilka miesięcy temu w Niemczech opracowano samouczące się sztuczne sieci neuronowe (ANN) do sterowania systemami grzewczymi opartymi o energię ze słońca. Czy czeka nas era domów z syntetycznym rozumem?
25-09-2018

Zawód posadzkarz - jak zdobyć profesję, na którą jest duże zapotrzebowanie w budownictwie?

Każdego roku tysiące młodych ludzi kończących swoją edukację na poziomie podstawowym i średnim staje przed wyborem swojej zawodowej drogi. Wielu z nich idzie w ślady rodziców, decyduje się na kierunki, które wybierają ich znajomi lub podąża za trendami - modnymi zawodami, o których aktualnie głośno jest w mediach.
10-09-2018

Kolejna edycja szkoleń dla architektów - uBIMuj się z nami III. BIM w technologii Autodesk Revit

17 października 2018 roku rusza trzecia edycja szkolenia online uBIMuj się z nami. Tym razem tematem będzie metodyka BIM w technologii Autodesk Revit. Podczas spotkań eksperci MAT opowiedzą o idei BIM. Zaprezentują realne korzyści wynikające z jej zastosowania w procesie tworzenia. W trakcie programu wykonywane będą praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem technologii Autodesk Revit oraz plików BIM partnerów szkolenia.
10-09-2018

Jesienny kalendarz szkoleń w Akademii Profesjonalisty

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Nadchodzące zakończenie sezonu budowlanego to dla glazurników nie tylko chwila oddechu, ale czas który najlepiej wykorzystać pożytecznie i poświęcić go na zdobywanie wiedzy. Tu z pomocą przychodzi kolejna odsłona edycji Akademii Profesjonalisty Sopro. Tej jesieni... zupełnie wyjątkowa!
30-08-2018

Startują dwudniowe seminaria dla techników i inżynierów

W ramach swojego edukacyjnego projektu Fluke Academy firma Fluke przygotowała na jesień serię seminariów, skierowanych do techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje. Zupełnie nowym pomysłem firmy na przyciągnięcie do Akademii nowych uczestników są płatne dwudniowe seminaria, z mocno pogłębioną częścią praktyczną. Planowane na okres wrzesień – grudzień seminaria dotyczyć będą przede wszystkim tematyki pomiarów termowizyjnych oraz kalibracji procesów przemysłowych; odbędą się w Uniejowie, Katowicach, Płocku, Krynicy Zdrój i Rzeszowie.
27-08-2018

Konstrukcje aluminiowe w budownictwie - nowy kierunek studiów już od najbliższego roku akademickiego

Decyzją Rady Senatu Akademii Techniczno-Humanistycznej od najbliższego roku akademickiego ruszy nowa specjalność „Konstrukcje aluminiowe w budownictwie”. Jest to wspólny projekt uczelni z Bielska-Białej i marki Aluprof. To pierwsza specjalność o takiej tematyce na polskiej uczelni wyższej.
13-07-2018

Bezpłatne szkolenia dla wykonawców prac ociepleniowych

Sezon budowlano-remontowy w pełni, z wielu zakątków Polski dobiegają wieści, że brakuje wykonawców do wielu prac budowlanych, a ekipy mają zarezerwowane terminy już na przyszły rok! Specjaliści pracujący na wełnie skalnej to najbardziej poszukiwani w tej chwili fachowcy – wiosna i lato to najlepszy czas na termomodernizację domu, wielu właścicieli już rozpoczęło prace ociepleniowe. Dla wykonawców pracujących na wełnie skalnej ROCKWOOL Polska organizuje cykl darmowych szkoleń praktycznych w ramach Mobilnego Centrum Szkoleniowego.
18-06-2018

Nowe kwalifikacje dla budowlańców w Akademii Sztuki Posadzkarskiej

Nowoczesne centrum szkoleniowe ASP to odpowiedź na potrzeby branży posadzkarskiej dotyczące rozwoju zawodowego. W założeniu ma być miejscem łączącym wiedzę profesjonalistów i chęć do nauki ludzi młodych. Ma to być również centrum, które doskonali umiejętności wykwalifikowanych już pracowników, pomagając im przyswoić nowości technologiczne oraz branżowe innowacje.
25-04-2018


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18435 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 213

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >