Nauka – lista artykułów

Trwają prace nad projektem poszerzenia oferty szkolnictwa o specjalizację - technik montażu i automatyki stolarki budowlanej

W ekspresowym tempie trwają prace nad wdrożeniem do techników specjalizacji „technik montażu i automatyki stolarki budowlanej” w szkołach branżowych II stopnia. Jest to kontynuacja istniejącego już od 2018 roku zawodu „montera stolarki budowlanej”, w którym kształcenie prowadzone jest w branżowej szkole I stopnia. Prace rozpoczęły się na wniosek Związku POiD, który aktywnie uczestniczy w tworzeniu podstawy programowej.
10-12-2021

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu istnieje 20 lat. W 2001 roku uczelnia powstała we współpracy z francuską grupą szkół ESIDEC w Metz, od której czerpała potencjał dydaktyczny i naukowy opierający się na najlepszych światowych wzorcach. Od początku priorytetem Uczelni był wysoki poziom oraz jakość nauczania spełniający standardy europejskie.
13-10-2021

Edukacja zawodowa dla lepszego jutra – firma GROHE rozwija program szkoleniowy GIVE skierowany do młodzieży

Ze względu na niedobór wykwalifikowanej kadry pracującej w branży sanitarnej (instalatorów, inżynierów, projektantów i wielu, wielu innych specjalności) ważniejsze niż kiedykolwiek jest dziś zaoferowanie atrakcyjnego programu szkoleniowego, który pomoże młodym ludziom zbudować fundamenty pod lepszą przyszłość. Dlatego marka GROHE, światowy potentat w dziedzinie kompletnych rozwiązań łazienkowych i armatury kuchennej, zainicjowała program GIVE, czyli: „Szkolenie i Edukacja Zawodowa Instalatorów GROHE” ("GROHE Installer Vocational Training and Education" - GIVE).
04-10-2021

5 powodów, dla których warto studiować budownictwo

Są takie kierunki studiów, które otwierają przed absolwentami wiele ścieżek zawodowych, zapewniając stabilną, dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę. Budownictwo bez wątpienia jest jednym z nich. Przekonaj się dlaczego.
04-06-2021

„Lekcje ciepła” - projekt edukacyjno-ekologiczny dla najmłodszych dzieci

Już 400 000 dzieci wzięło udział w „Lekcjach ciepła”, w trakcie których uczą się świadomej konsumpcji i niemarnowania energii cieplnej. Kluczowym celem projektu jest podnoszenie wiedzy najmłodszych na temat ochrony środowiska, dlatego honorowy patronat nad projektem objął Minister Klimatu i Środowiska.
05-01-2021

Ruszają szkolenia online dla uczniów w ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”

Już w październiku uczniowie szkół branżowych, w których kształci się młodzież do wykonywania zawodu montera stolarki budowlanej, będą mieli szansę szkolić się pod okiem ekspertów z tej branży. W ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” wznawiane są bowiem działania edukacyjne w specjalnie utworzonej w tym celu grupie na Facebooku: „Porozmawiajmy o dobrym montażu”. Ich inicjatorem jest Związek POiD, który angażuje w tą ważną misję Partnerów i Ambasadorów wyżej wspomnianej inicjatywy.
05-10-2020

Studia podyplomowe na kierunku szacowanie nieruchomości w Krakowskiej Szkole Biznesu wspierane przez ekspertów

Kierunek obejmuje kształcenie z zakresu prawa, ekonomii, wiedzy technicznej, rzeczoznawstwa majątkowego oraz rynku nieruchomości. Program studiów umożliwi studentom uzyskanie rozległej wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie szacowania nieruchomości, wyceny maszyn i urządzeń, ograniczonych praw rzeczowych oraz wyceny podmiotów gospodarczych. Opiekunem studiów jest prof. UEK dr hab. Bartłomiej Marona z Katedry Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
08-07-2020

Szkolenia dla instalatorów przedłużające licencję - dostępne są już w wersji online

Z początkiem czerwca, reagując na cały czas z trudną sytuację epidemiczną, firma Nice Polska uruchomiła webinaria techniczne oraz szkolenia online przedłużające Licencję Instalatora dla współpracujących z nią montażystów.
18-06-2020

Rozpoczyna się cykl bezpłatnych szkoleń online dla architektów i projektantów

Od jakiegoś czasu wielu z nas pracuje z domu. Jest to bardzo dobra okazja do tego, by zadbać o swój rozwój zawodowy poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach online. Jedną z propozycji dla architektów i projektantów jest Akademia ROCKWOOL - nowy, tygodniowy cykl praktycznych bezpłatnych szkoleń online. Eksperci w swoich prezentacjach poruszą najważniejsze zagadnienia między innymi z zakresu izolacyjności akustycznej i efektywności energetycznej budynków oraz bezpieczeństwa pożarowego dachów z instalacjami fotowoltaicznymi. Pierwsze szkolenia odbędą się już 20 kwietnia.
20-04-2020

Mały Świat Dużego Pieniądza - projekt edukacyjny dla uczniów klas 4

Za nami półmetek IV edycji projektu edukacyjnego „Mały Świat Dużego Pieniądza”. Do końca lutego potrwają zajęcia, podczas których uczniowie poznają wolontariat, ale już teraz dzieci angażują się w działania na rzecz innych.
17-02-2020


Stron: 17 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17546 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 223

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >