Nauka – lista artykułów

Ruszyła zimowa rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Studia w MWSLiT dzięki stałym kontaktom z praktykami i współpracą z przedsiębiorstwami z branży TSL są studiami pozwalającymi oprócz wiedzy zdobyć również doświadczenie. MWSLiT jako pierwsza uczelnia na Dolnym Śląsku utworzyła program Studiów Dualnych łączący zajęcia teoretyczne z zajęciami praktycznymi realizowanymi w ramach płatnych staży odbywających się w firmach partnerskich. Dzięki naszym staraniom i zaangażowaniu, aż 95% absolwentów znajduje pracę na specjalistycznych stanowiskach w branży TSL.
18-07-2017

Ogólnopolski program edukacyjny Izby Architektów RP „Kształtowanie przestrzeni” dla uczniów

Zakończyła się kolejna edycja organizowanego przez Izbę Architektów RP ogólnopolskiego konkursu „Re:Lokacja - gra w kształtowanie przestrzeni” stanowiącego doroczne zwieńczenie zajęć prowadzonych według programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni”. Konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością, z roku na rok przybywa placówek oświatowych objętych programem edukacji architektonicznej.
16-06-2017

Purmo wspiera uczniów szkół zawodowych w edukacji

Rynek pracy jest dynamiczny i otwarty dla absolwentów szkół technicznych oraz zawodowych. Jednak większe szanse na szybkie znalezienie pracy mają osoby z praktycznym doświadczeniem w dużych firmach. Dlatego marka Purmo zdecydowała się podpisać umowę z Zespołem Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, aby wesprzeć uczniów w procesie praktycznej edukacji.
06-06-2017

Coraz więcej dziewcząt wybiera szkoły techniczne

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto słyszał o dziewczętach w szkołach budowlanych. Zawody takie jak murarz, zbrojarz czy technik robót wykończeniowych zdawały się być zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Dziś przedstawicielki płci pięknej coraz chętniej wybierają właśnie techniczne profesje. Pytane o to, czym chcą zająć się w przyszłości, zgodnie twierdzą, że nie zamierzają rezygnować z branży budowlanej. To pewny zawód i nierzadko relatywnie dobre zarobki. Dzisiejsze dziewczęta nie boją się wyzwań.
09-05-2017

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie z autoprezentacji i wystąpień publicznych branżę budowlaną

Umiejętna autoprezentacja buduje wizerunek eksperta i reprezentowanej przez niego firmy. Effective Public Relations zaprasza na bezpłatne szkolenie skierowane do przedstawicieli branży budowlanej i wnętrzarskiej, przygotowujące do wystąpień publicznych i efektywnej komunikacji z mediami. Spotkanie i warsztaty odbędą się 21 kwietnia 2017 o godzinie 11.00 podczas targów Building Solutions 2017.
19-04-2017

Elitarne kursy CCIM (Certified Commercial Inwestment Member) dla doradców inwestycyjnych

Przez następne trzy lata Polska Federacja Rynku Nieruchomości będzie szkolić i egzaminować ekspertów rynku nieruchomości komercyjnych. Organizacja podpisała kolejną już umowę z Instytutem CCIM w Chicago. – Kursy CCIM prowadzone są w ponad 20 krajach świata, w tym m.in. w USA, Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji, czy Japonii. Członkowie CCIM działają w ponad tysiącu miejsc, tworząc ogromną sieć handlową i pomyślnie realizując 156 tys. transakcji rocznie na kwotę ponad 400 miliardów dolarów – wylicza Andrzej Piórecki, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.
18-04-2017

Nowy zawód - monter stolarki budowlanej

Podczas konferencji dyrektorów szkół budowlanych i przedstawicieli branży, która odbyła się 30 marca 2017 roku w Muszynie potwierdzono oficjalnie, iż wniosek o wprowadzenie nowego zawodu – montera stolarki budowlanej – wpłynął do Ministerstwa Edukacji Narodowej. To dobra wiadomość dla całego sektora stolarki budowlanej w Polsce.
11-04-2017

12. edycja programu praktyk studenckich Skanska

W tym roku firma kładzie nacisk na dzielenie się wiedzą w praktyce, czego przedsmakiem są prezentacje inżynierskie na uczelniach. Studenci uczelni technicznych, którzy wezmą udział w takich spotkaniach, będą mieć okazję poznania jednej z sześciu prezentowanych inwestycji budowlanych. Każdy z projektów jest wyjątkowy i niesie ze sobą konkretne wyzwania, o których opowiedzą pracownicy uczestniczący w ich realizacji. Co ważne, żadne pytanie studentów nie pozostanie bez odpowiedzi – formuła spotkań zakłada dyskusję. Dzięki temu studenci będą mieć możliwość poznania ciekawostek i informacji zza kulis placu budowy. Nieobecni na prezentacji będą mogli śledzić streaming na profilach Ambasadorów Skanska na Facebooku.
22-03-2017

Akcja społeczno-edukacyjna dla najmłodszych promująca zasady domowego BHP

W kwestiach bezpieczeństwa nie ma miejsca na kompromisy – zwłaszcza, jeśli chodzi o najmłodszych. Najlepiej wiedzą o tym rodzice. Wypadki to jedno z najczęstszych zagrożeń, któremu rodzina z małymi dziećmi musi stawiać czoła na co dzień. Statystyki nie są optymistyczne – każdego roku w wypadkach drogowych ginie ponad 186 tys. dzieci, a w środowisku domowym poważnym urazom ulega rocznie ponad 2 mln nieletnich. Jak wynika z badań, średnio połowa wypadków z udziałem dzieci do 5 roku życia, mogłaby nie zdarzyć się wcale, gdyby przestrzegano podstawowych zasad bezpieczeństwa.
22-03-2017

Szkolenia dla dekarskich mistrzów świata

W lutym w Gdańsku odbyło się trzydniowe szkolenie pt. „Karpiówka Opal na wolim oku”, podczas którego młodzi dekarze mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tej wymagającej lukarny. Szkolenie było nagrodą dla zwycięzców Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy i ich mentorów w kategorii dach stromy.
16-03-2017


Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16684 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 302

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >