Nauka – lista artykułów

Program Erasmus+ w fabryce Baltic Wood

Baltic Wood, producent trójwarstwowych podłóg drewnianych, gościł młodych uczestników piątej edycji projektu wymiany zagranicznej Erasmus+ „Youth to Business Enterprise”. Dla polskich oraz zagranicznych uczniów była to świetna okazja do zwiedzenia nowoczesnego zakładu i sprawdzenia, jak w praktyce przedsiębiorstwo wykorzystuje metody zarządzania i organizacji pracy.
04-08-2017

Ruszyła zimowa rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Studia w MWSLiT dzięki stałym kontaktom z praktykami i współpracą z przedsiębiorstwami z branży TSL są studiami pozwalającymi oprócz wiedzy zdobyć również doświadczenie. MWSLiT jako pierwsza uczelnia na Dolnym Śląsku utworzyła program Studiów Dualnych łączący zajęcia teoretyczne z zajęciami praktycznymi realizowanymi w ramach płatnych staży odbywających się w firmach partnerskich. Dzięki naszym staraniom i zaangażowaniu, aż 95% absolwentów znajduje pracę na specjalistycznych stanowiskach w branży TSL.
18-07-2017

Ogólnopolski program edukacyjny Izby Architektów RP „Kształtowanie przestrzeni” dla uczniów

Zakończyła się kolejna edycja organizowanego przez Izbę Architektów RP ogólnopolskiego konkursu „Re:Lokacja - gra w kształtowanie przestrzeni” stanowiącego doroczne zwieńczenie zajęć prowadzonych według programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni”. Konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością, z roku na rok przybywa placówek oświatowych objętych programem edukacji architektonicznej.
16-06-2017

Purmo wspiera uczniów szkół zawodowych w edukacji

Rynek pracy jest dynamiczny i otwarty dla absolwentów szkół technicznych oraz zawodowych. Jednak większe szanse na szybkie znalezienie pracy mają osoby z praktycznym doświadczeniem w dużych firmach. Dlatego marka Purmo zdecydowała się podpisać umowę z Zespołem Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, aby wesprzeć uczniów w procesie praktycznej edukacji.
06-06-2017

Coraz więcej dziewcząt wybiera szkoły techniczne

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto słyszał o dziewczętach w szkołach budowlanych. Zawody takie jak murarz, zbrojarz czy technik robót wykończeniowych zdawały się być zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Dziś przedstawicielki płci pięknej coraz chętniej wybierają właśnie techniczne profesje. Pytane o to, czym chcą zająć się w przyszłości, zgodnie twierdzą, że nie zamierzają rezygnować z branży budowlanej. To pewny zawód i nierzadko relatywnie dobre zarobki. Dzisiejsze dziewczęta nie boją się wyzwań.
09-05-2017

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie z autoprezentacji i wystąpień publicznych branżę budowlaną

Umiejętna autoprezentacja buduje wizerunek eksperta i reprezentowanej przez niego firmy. Effective Public Relations zaprasza na bezpłatne szkolenie skierowane do przedstawicieli branży budowlanej i wnętrzarskiej, przygotowujące do wystąpień publicznych i efektywnej komunikacji z mediami. Spotkanie i warsztaty odbędą się 21 kwietnia 2017 o godzinie 11.00 podczas targów Building Solutions 2017.
19-04-2017

Elitarne kursy CCIM (Certified Commercial Inwestment Member) dla doradców inwestycyjnych

Przez następne trzy lata Polska Federacja Rynku Nieruchomości będzie szkolić i egzaminować ekspertów rynku nieruchomości komercyjnych. Organizacja podpisała kolejną już umowę z Instytutem CCIM w Chicago. – Kursy CCIM prowadzone są w ponad 20 krajach świata, w tym m.in. w USA, Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji, czy Japonii. Członkowie CCIM działają w ponad tysiącu miejsc, tworząc ogromną sieć handlową i pomyślnie realizując 156 tys. transakcji rocznie na kwotę ponad 400 miliardów dolarów – wylicza Andrzej Piórecki, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.
18-04-2017

Nowy zawód - monter stolarki budowlanej

Podczas konferencji dyrektorów szkół budowlanych i przedstawicieli branży, która odbyła się 30 marca 2017 roku w Muszynie potwierdzono oficjalnie, iż wniosek o wprowadzenie nowego zawodu – montera stolarki budowlanej – wpłynął do Ministerstwa Edukacji Narodowej. To dobra wiadomość dla całego sektora stolarki budowlanej w Polsce.
11-04-2017

12. edycja programu praktyk studenckich Skanska

W tym roku firma kładzie nacisk na dzielenie się wiedzą w praktyce, czego przedsmakiem są prezentacje inżynierskie na uczelniach. Studenci uczelni technicznych, którzy wezmą udział w takich spotkaniach, będą mieć okazję poznania jednej z sześciu prezentowanych inwestycji budowlanych. Każdy z projektów jest wyjątkowy i niesie ze sobą konkretne wyzwania, o których opowiedzą pracownicy uczestniczący w ich realizacji. Co ważne, żadne pytanie studentów nie pozostanie bez odpowiedzi – formuła spotkań zakłada dyskusję. Dzięki temu studenci będą mieć możliwość poznania ciekawostek i informacji zza kulis placu budowy. Nieobecni na prezentacji będą mogli śledzić streaming na profilach Ambasadorów Skanska na Facebooku.
22-03-2017

Akcja społeczno-edukacyjna dla najmłodszych promująca zasady domowego BHP

W kwestiach bezpieczeństwa nie ma miejsca na kompromisy – zwłaszcza, jeśli chodzi o najmłodszych. Najlepiej wiedzą o tym rodzice. Wypadki to jedno z najczęstszych zagrożeń, któremu rodzina z małymi dziećmi musi stawiać czoła na co dzień. Statystyki nie są optymistyczne – każdego roku w wypadkach drogowych ginie ponad 186 tys. dzieci, a w środowisku domowym poważnym urazom ulega rocznie ponad 2 mln nieletnich. Jak wynika z badań, średnio połowa wypadków z udziałem dzieci do 5 roku życia, mogłaby nie zdarzyć się wcale, gdyby przestrzegano podstawowych zasad bezpieczeństwa.
22-03-2017


Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16952 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 337

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >