Nauka – lista artykułów

Coraz więcej dziewcząt wybiera szkoły techniczne

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto słyszał o dziewczętach w szkołach budowlanych. Zawody takie jak murarz, zbrojarz czy technik robót wykończeniowych zdawały się być zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Dziś przedstawicielki płci pięknej coraz chętniej wybierają właśnie techniczne profesje. Pytane o to, czym chcą zająć się w przyszłości, zgodnie twierdzą, że nie zamierzają rezygnować z branży budowlanej. To pewny zawód i nierzadko relatywnie dobre zarobki. Dzisiejsze dziewczęta nie boją się wyzwań.
09-05-2017

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie z autoprezentacji i wystąpień publicznych branżę budowlaną

Umiejętna autoprezentacja buduje wizerunek eksperta i reprezentowanej przez niego firmy. Effective Public Relations zaprasza na bezpłatne szkolenie skierowane do przedstawicieli branży budowlanej i wnętrzarskiej, przygotowujące do wystąpień publicznych i efektywnej komunikacji z mediami. Spotkanie i warsztaty odbędą się 21 kwietnia 2017 o godzinie 11.00 podczas targów Building Solutions 2017.
19-04-2017

Elitarne kursy CCIM (Certified Commercial Inwestment Member) dla doradców inwestycyjnych

Przez następne trzy lata Polska Federacja Rynku Nieruchomości będzie szkolić i egzaminować ekspertów rynku nieruchomości komercyjnych. Organizacja podpisała kolejną już umowę z Instytutem CCIM w Chicago. – Kursy CCIM prowadzone są w ponad 20 krajach świata, w tym m.in. w USA, Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji, czy Japonii. Członkowie CCIM działają w ponad tysiącu miejsc, tworząc ogromną sieć handlową i pomyślnie realizując 156 tys. transakcji rocznie na kwotę ponad 400 miliardów dolarów – wylicza Andrzej Piórecki, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.
18-04-2017

Nowy zawód - monter stolarki budowlanej

Podczas konferencji dyrektorów szkół budowlanych i przedstawicieli branży, która odbyła się 30 marca 2017 roku w Muszynie potwierdzono oficjalnie, iż wniosek o wprowadzenie nowego zawodu – montera stolarki budowlanej – wpłynął do Ministerstwa Edukacji Narodowej. To dobra wiadomość dla całego sektora stolarki budowlanej w Polsce.
11-04-2017

12. edycja programu praktyk studenckich Skanska

W tym roku firma kładzie nacisk na dzielenie się wiedzą w praktyce, czego przedsmakiem są prezentacje inżynierskie na uczelniach. Studenci uczelni technicznych, którzy wezmą udział w takich spotkaniach, będą mieć okazję poznania jednej z sześciu prezentowanych inwestycji budowlanych. Każdy z projektów jest wyjątkowy i niesie ze sobą konkretne wyzwania, o których opowiedzą pracownicy uczestniczący w ich realizacji. Co ważne, żadne pytanie studentów nie pozostanie bez odpowiedzi – formuła spotkań zakłada dyskusję. Dzięki temu studenci będą mieć możliwość poznania ciekawostek i informacji zza kulis placu budowy. Nieobecni na prezentacji będą mogli śledzić streaming na profilach Ambasadorów Skanska na Facebooku.
22-03-2017

Akcja społeczno-edukacyjna dla najmłodszych promująca zasady domowego BHP

W kwestiach bezpieczeństwa nie ma miejsca na kompromisy – zwłaszcza, jeśli chodzi o najmłodszych. Najlepiej wiedzą o tym rodzice. Wypadki to jedno z najczęstszych zagrożeń, któremu rodzina z małymi dziećmi musi stawiać czoła na co dzień. Statystyki nie są optymistyczne – każdego roku w wypadkach drogowych ginie ponad 186 tys. dzieci, a w środowisku domowym poważnym urazom ulega rocznie ponad 2 mln nieletnich. Jak wynika z badań, średnio połowa wypadków z udziałem dzieci do 5 roku życia, mogłaby nie zdarzyć się wcale, gdyby przestrzegano podstawowych zasad bezpieczeństwa.
22-03-2017

Szkolenia dla dekarskich mistrzów świata

W lutym w Gdańsku odbyło się trzydniowe szkolenie pt. „Karpiówka Opal na wolim oku”, podczas którego młodzi dekarze mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tej wymagającej lukarny. Szkolenie było nagrodą dla zwycięzców Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy i ich mentorów w kategorii dach stromy.
16-03-2017

Ruszyła 7. edycja projektu „W drodze do pracy” dla kobiet

Henkel Polska i Fundacja Miejsce Kobiet od 2013 roku organizują projekt aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”. Do 13 marca trwa nabór do kolejnej edycji programu,na chętne panie czeka 20 miejsc. Do tej pory w projekcie udział wzięło już 120 osób z województwa mazowieckiego, z których ponad połowa wróciła na rynek pracy.
27-02-2017

Letnia rekrutacja na studia we wrocławskiej MWSLiT rozpoczęta

Trwa letnia rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Studia rozpoczynające się od marca są świetną okazję dla osób, które nie chcą czekać aż do października.
09-01-2017

Trwa IV edycja Olimpiady Budowlanej - zapraszamy uczniów

Za nami półmetek pierwszego etapu IV edycji Olimpiady Budowlanej organizowanej przez MWSLiT we Wrocławiu dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych, a także wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów
09-01-2017


Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 20700 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 320

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >