Nauka – lista artykułów

Poszukiwany zawód posadzkarz - jak można go zdobyć?

Branża remontowo-budowlana wciąż zyskuje na znaczeniu, a wraz z nią zawód posadzkarza. Niestety wciąż brakuje osób specjalizujących się w tym fachu. Czy opanowanie tej sztuki jest kluczem do sukcesu?
17-12-2018

Jakie szkolenia wybierać dla pracowników branży budowlanej, aby pozostać konkurencyjnym

Intensywny rozwój nowych technologii w budownictwie, wzrastająca liczba innowacyjnych produktów i nowe techniki wykonawcze sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników. Dla ponad 80% przedstawicieli branży budowlanej brak przeszkolonych wykonawców to przeszkoda w rozwoju biznesu. Rozwiązaniem są praktyczne warsztaty – na co zwrócić uwagę podczas wyboru szkolenia?
10-12-2018

Kolorowe laboratoria powstaną w kolejnych polskich szkołach. Wystartowała II edycja „Koloratorium” Śnieżki!

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA wspiera edukację w polskich szkołach. W ramach programu społecznego „Koloratorium”, pracownie biologiczno-chemiczne szkół biorących udział w akcji mogą zamienić się w kolorowe sale z profesjonalnym wyposażeniem. Placówki z całej Polski mogą walczyć aż o 11 mini laboratoriów oraz wiele innych, ciekawych nagród! W nowoczesnych pracowniach uczniowie będą mogli zgłębiać tajniki chemii i biologii, w ciekawy sposób odkrywając i poznając otaczający ich świat. Zgłoszenia do II edycji programu ruszyły 15 listopada 2018 roku.
03-12-2018

Pracujący inżynier budowy jako przyszły programista?

Czy praca inżyniera budowy pozwala mu na zostanie przyszłym programistą? Zanim poszukamy odpowiedzi na to pytanie, przyjrzymy się sytuacji inżynierów budownictwa na rynku pracy. Z przeprowadzonych z nimi rozmów można wywnioskować, że są oni grupą ludzi, którzy nie mogą narzekać na brak pracy. Studia na tym kierunku, pozwalają na zdobycie naprawdę dobrego zawodu. Dlaczego więc coraz więcej z nich rozważa naukę programowania i chce zostać przyszłymi programistami? Studia studiami, jednak okazuje się, że zaraz po ich ukończeniu nie można stać się kierownikiem budowy lub projektantem. Wymaga to, wielogodzinnych praktyk (na budowie, przy projektach) oraz zdania egzaminu, który nie należy do najłatwiejszych.
31-10-2018

Trwają zapisy na specjalistyczne szkolenia dla dekarzy

Wraz z nadejściem jesieni rozpoczyna się kolejny etap szkoleń dla dekarzy realizowanych przez Monier Braas. To okazja do zdobycia specjalistycznych umiejętności w dziedzinie sztuki dekarskiej oraz ważny krok do otrzymania Certyfikatu Braas.
12-10-2018

Już niebawem rozpocznie się 3 edycja szkolenia uBIMuj się z nami - BIM w technologii Autodesk Revit

17 października 2018 roku rusza trzecia edycja szkolenia online uBIMuj się z nami. Tym razem tematem będzie metodyka BIM w technologii Autodesk Revit. Podczas spotkań eksperci MAT opowiedzą o idei BIM. Zaprezentują realne korzyści wynikające z jej zastosowania w procesie tworzenia. W trakcie programu wykonywane będą praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem technologii Autodesk Revit oraz plików BIM partnerów szkolenia. Kończy się termin zapisów. Zostały tylko dwa tygodnie.
01-10-2018

Sztuczna inteligencja będzie sterować ogrzewaniem w naszych domach

Czasem słońce, czasem deszcz – jaka będzie pogoda powie Ci twój dom. Jak? Dzięki sztucznym sieciom neuronowym, które działają jak mózg, tylko sztuczny. Podobnie jak w przypadku ludzkiego, tak syntetyczny rozum będzie odbierał sygnały z otoczenia, przetwarzał je i reagował. Czy sztuczny umysł to fanaberia? Otóż nie, kilka miesięcy temu w Niemczech opracowano samouczące się sztuczne sieci neuronowe (ANN) do sterowania systemami grzewczymi opartymi o energię ze słońca. Czy czeka nas era domów z syntetycznym rozumem?
25-09-2018

Zawód posadzkarz - jak zdobyć profesję, na którą jest duże zapotrzebowanie w budownictwie?

Każdego roku tysiące młodych ludzi kończących swoją edukację na poziomie podstawowym i średnim staje przed wyborem swojej zawodowej drogi. Wielu z nich idzie w ślady rodziców, decyduje się na kierunki, które wybierają ich znajomi lub podąża za trendami - modnymi zawodami, o których aktualnie głośno jest w mediach.
10-09-2018

Kolejna edycja szkoleń dla architektów - uBIMuj się z nami III. BIM w technologii Autodesk Revit

17 października 2018 roku rusza trzecia edycja szkolenia online uBIMuj się z nami. Tym razem tematem będzie metodyka BIM w technologii Autodesk Revit. Podczas spotkań eksperci MAT opowiedzą o idei BIM. Zaprezentują realne korzyści wynikające z jej zastosowania w procesie tworzenia. W trakcie programu wykonywane będą praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem technologii Autodesk Revit oraz plików BIM partnerów szkolenia.
10-09-2018

Jesienny kalendarz szkoleń w Akademii Profesjonalisty

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Nadchodzące zakończenie sezonu budowlanego to dla glazurników nie tylko chwila oddechu, ale czas który najlepiej wykorzystać pożytecznie i poświęcić go na zdobywanie wiedzy. Tu z pomocą przychodzi kolejna odsłona edycji Akademii Profesjonalisty Sopro. Tej jesieni... zupełnie wyjątkowa!
30-08-2018


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18611 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 209

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >