Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów

Odpowiednio dobrana i wykonana fuga do kostki brukowej, dopełni estetykę nawierzchni wokół domu

Nowocześnie zaaranżowany podjazd, nienaganny taras, doskonale zaprojektowane ścieżki prowadzące do ogrodu – budując wymarzony dom, musimy również zadbać o jego otoczenie. Pamiętajmy jednak, że oprócz walorów estetycznych, czyniących z posesji prawdziwą wizytówkę, poszczególne strefy wokół domu muszą bezbłędnie spełniać przypisane im funkcje. Dlatego, układając i spoinując kostkę brukową czy płyty kamienne, do montażu musimy podejść z pełną uwagą - uzbrojeni w fachową wiedzę i profesjonalną, sprawdzoną chemię budowlaną. A że schyłek lata to ostatni moment w roku na wykonanie tego typu prac podpowiadamy, jaką fugę wybrać, by wzbogacić otoczenie domu o estetyczną, trwałą, niezawodną i bezpieczną powierzchnię.

Wyjątkowe ścieżki ogrodowe z okrągłych płytek chodnikowych

Zimowe miesiące to dobry czas na przemyślenie, jakie zmiany wprowadzić w aranżacji ogrodu na wiosnę. Aby przestrzeń wokół naszego domu była estetyczna, a jednocześnie komfortowa w użytkowaniu, należy starannie dobierać poszczególne elementy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz mając na uwadze najnowsze trendy, powstało Koło Trawertyn – okrągła płyta chodnikowa o fakturze naturalnego kamienia.

Jakiego zabezpieczenia potrzebują nawierzchnie betonowe przed zimą?

W tym roku synoptycy straszną nas wyjątkowo niskimi temperaturami i obfitymi opadami śniegu. Warto jednak pamiętać, że te zjawiska mogą doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń brukowanych podjazdów, placów i chodników. Dlatego warto wykonać kilka kroków, które pozwolą zadbać o betonowe nawierzchnie, dzięki czemu ich estetyka i ergonomia pozostaną w stanie idealnym.

Szerokie zastosowanie kostki brukowej w nawierzchniach ogrodowych

Gdy rozpoczynamy swoją przygodę z projektowaniem ogrodowych nawierzchni – wyznaczaniem ścieżek oraz krawędzi tarasów, szukamy rozwiązań, które zaspokoją nasze potrzeby pod względem liczby zastosowań, dostępnych kolorów i ogólnej dostępności produktu. Poszukujemy rozwiązań, które z łatwością dostosują się do otoczenia. Takim produktem jest prosta kostka brukowa dająca początek dobrym pomysłom na nawierzchnie.

Kiedy płyta tarasowa, a kiedy kostka brukowa będzie lepszym wyborem

Aranżacja przestrzeni wokół domu opiera się o kryteria estetyki i jakości. Taras, podjazd, kręte alejki ogrodowe oraz ścieżki powinny scalać charakter posesji, a przy tym gwarantować pełną wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne – zmienne warunki atmosferyczne, obciążenia, uderzenia czy intensywną eksploatację. Poszukując odpowiednich materiałów wykończeniowych, zdajmy się więc nie tylko na architektoniczne trendy, lecz także wysokie właściwości użytkowe rozwiązania. Co wybrać spośród wielu możliwości, jakie znajdziemy na rynku?

Kostka brukowana z Systemem Czystej Nawierzchni (SCN)

Pięć prostokątów i jeden kwadrat. Rodzinę kostek brukowych Malta łatwo rozpoznać po estetyce kształtowanej prostymi liniami i geometrycznymi kształtami. Swoboda aranżacji idzie w parze z komfortem użytkowania. Kostka bezfazową, co daje w efekcie niemal idealnie gładką nawierzchnię. Grubość 6 cm pozwala stosować ją nie tylko na ścieżkach, ale również na podjazdach. A właśnie na większych przestrzeniach prezentuje się najlepiej. Prostotę formy wzbogaca bardzo różnorodna kolorystyka i trzy formy wykończenia powierzchni. Tym samym nawierzchnię łatwo można dopasować do otoczenia, architektury i własnych gustów.

Dobór płyt tarasowych do położenia, estetyki budynku i ogrodu

Temat doboru płyt tarasowych dotyczy przede wszystkim estetyki. Ale nie wszystkie. Od tarasu możemy oczekiwać znacznie więcej niż tylko ładnego wyglądu. Na początku warto przyjrzeć się cechom łączącym wszystkie płyty tarasowe. Są to elementy znacznie cieńsze niż większość kostek brukowych, ich grubość wynosi z reguły około 4cm. W większości występują w dwóch wymiarach: 40x40 oraz 60x40cm. Można je układać w sposób tradycyjny na uprzednio wykonanej podbudowie, lub też w technologii tarasu wentylowanego na specjalnych podstawach.

Drenaż opaskowy czy odwodnienie liniowe - które rozwiązanie wybrać, aby na posesji nie zbierała się woda?

Zawilgocenie piwnic lub fundamentów domu – takie nieprzyjemne (i kosztowne!) konsekwencje może przynieść zignorowanie wysokiego poziomu wody gruntowej lub wody znajdującej się na powierzchni. Istnieją sposoby, by temu zaradzić – możesz zdecydować się na drenaż opaskowy lub odwodnienie liniowe. W jakich przypadkach te rozwiązania się sprawdzą i jak je przeprowadzić?

Kiedy stosuje się geowłókninę w nawierzchniach ogrodowych?

Geowłóknina jest materiałem bardzo istotnym i często koniecznym do zastosowania w architekturze krajobrazu. Warto wiedzieć kiedy i w jaki sposób należy ją użyć przy układaniu brukowych nawierzchni wokół domu.

Jaka nawierzchnia będzie najlepsza na podjazd do garażu?

W większości współczesnych rodzin przynajmniej jeden z domowników posiada własny samochód. Z tego względu praktycznie każdy nowopowstający dom jest wyposażony w garaż. O tym, czy będzie funkcjonalny, decyduje nie tylko wielkość i usytuowanie na działce, ale też prowadząca do niego droga. Jak stworzyć piękny, wygodny i trwały podjazd?


Stron: 45 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18604 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 157

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >