Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów

Co powinniśmy wiedzieć, zanim zaczniemy brukowanie?

Układaniem nawierzchni zajmują się brukarze. Inwestor – zlecając wykonanie takich prac powinien mieć o nich przynajmniej podstawowe pojęcie. Po pierwsze, by precyzyjnie przedstawić swoje wymagania. Po drugie – by móc skontrolować prawidłowość prowadzonych prac.

Taras na gruncie - jak zrobić go szybko i solidnie metodą na sucho lub na mokro?

Najlepszy okres do prowadzenia prac budowlanych powoli zmierza ku końcowi. Jeśli więc rozważamy opcję wykonania tarasu przed domem, to warto się pospieszyć. Podpowiadamy jak zrobić to szybko i solidnie.

Projektowanie nawierzchni ogrodowych wokół drzew, tak aby rośliny mogły swobodnie rosnąć

Działka pod budowę domu jednorodzinnego ma na swoim terenie drzewa? Doskonale! To świetna okazja do wzbogacenia i urozmaicenia naszej posesji. Przy projektowaniu nawierzchni wystarczy zadbać o wierność kilku zasadom.

Beton imitujący kamień i drewno w ogrodowych aranżacjach

Rysunek słojów drewna i sęków, faktura doskonale imitująca w dotyku drewno, czy zbliżony do naturalnego kamienia wygląd - wszystkie wymienione cechy posiadają prefabrykaty betonowe, których możemy użyć do budowy nawierzchni, murków, ogrodzeń lub schodów.

Wymiana starej nawierzchni w ogrodzie - jak sprawnie przeprowadzić takie prace

Sezon budowlany w pełni, więc jest jeszcze czas na to, aby zmienić coś w ogrodzie lub wokół posesji. Zwłaszcza, że wiele osób w tym roku zrezygnowało z wakacyjnych wyjazdów. To doskonała okazja do zmiany najbliższego otoczenia.

Jak się obecnie projektuje nawierzchnie w przestrzeni miejskiej

Prostota, minimalizm, estetyka, ale przede wszystkim funkcjonalność – to podstawy projektowania przestrzeni miejskich we współczesnym świecie. Najważniejszą z nich jest z całą pewnością ostatnia z wymienionych cech.

Podjazd do garażu z zieloną trawą - estetycznie i ekologicznie

Nie zawsze podjazd do przydomowego garażu musi być jednolitą nawierzchnią. Może być też … zielonym dywanem prowadzącym wprost na posesję. Do stworzenia takiej aranżacji doskonale nadają się ażurowe płyty betonowe, w których otworach można posiać trawę.

Jak projektować i układać duże nawierzchnie brukowane?

Przy realizacji ścieżki ogrodowej czy małego podjazdu, nie spotkamy się z zagadnieniami, które pojawiają się przy brukowanie dużych powierzchni. Warto wcześniej je poznać i na nie przygotować.

Ogrodowe schody z gotowych bloczków betonowych - proste wykonanie i estetyczny wygląd

Betonowe, drewniane czy ceramiczne? Prowadzące na taras, do domu lub umiejscowione w ogrodzie? Schody zewnętrzne to nieodłączny element architektury niemal każdej posesji. Warto wiedzieć, jak wykonać je w prosty, szybki i estetyczny sposób oraz tak, aby służyły jak najdłużej.

Jak układać płytki tarasowe na betonie i na gruncie?

Płytki tarasowe to bardzo efektywna alternatywa dla popularnej kostki brukowej. Mogą być zastosowane nie tylko na tarasie, ale również w ogrodowej aranżacji jako schody lub ścieżki. Płytki tarasowe mogą zostać ułożone na dwa sposoby - bezpośrednio na podłożu gruntowym lub na wylewce z betonu.


Stron: 53 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16185 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 132

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >