Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów

Płytki gresowe imitujące drewno lub kamień o podwojonej grubości

Wykonane z gresu płytki tarasowe o grubości 2 centymetrów są odporne na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, środki chemiczne czy zabrudzenia. Ich gęsta struktura zapewnia stabilne podłoże bez konieczności stosowania kleju i fug, dlatego można zamontować je na wspornikach lub bezpośrednio na trawie czy żwirze. Dzięki technologii cyfrowej do złudzenia przypominają różne rodzaje drewna czy kamieni.

Z prostej kostki brukowej najłatwiej zaaranżujemy powierzchnie i ścieżki ogrodowe

Prostokąty i kwadraty mają niezwykłą moc kreacyjną. Z połączenia tych uniwersalnych kształtów powstał system kostek umożliwiających tworzenie praktycznych nawierzchni o niebanalnym wzornictwie. Poznajmy nową kolekcję Modulo

Nierówny teren ogrodu - palisada będzie idealnym rozwiązaniem w aranżacji rabat

Zagospodarowanie działki położonej na pofałdowanym terenie to oprócz dużych możliwości aranżacyjnych konieczność zabezpieczenia skarp, uskoków, czy bocznych krawędzi schodów. Zwykle używa się do tego palisad i elementów krawężnikowych.

Nowość na rynku - pogrubione płyty gresowe, jak układać je prawidłowo?

Płytki gresowe to jeden z najpopularniejszych materiałów okładzinowych, stosowanych w aranżacji tarasów i balkonów. Różnorodność formatów, barw i struktury powierzchni otwierają przed projektantami niemal nieograniczone możliwości kompozycyjne, a właściwości gresu czynią z niego idealne rozwiązanie – zwłaszcza w kontekście zastosowań zewnętrznych. Mogłoby się wydawać, że powiedziano już o nim wszystko. Nic bardziej mylnego! Producenci ceramiki rzucają rękawicę swojej kreatywności i wprowadzają na rynek gresy o grubości 2 cm i większej! Podpowiadamy, jak poradzić sobie z montażem tych niezwykle nowoczesnych i funkcjonalnych „grubasów”.

Aranżacja ogrodu w nowoczesnym stylu - jaka nawierzchnia będzie się dobrze komponować

Niekonwencjonalna, futurystyczna, odważna – tak najkrócej można scharakteryzować jedną z najciekawszych kostek betonowych na rynku. To dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie indywidualizm i nowoczesność.

W jakie geometryczne wzory można układać kostkę brukową

Wzór na nawierzchni, ułożony z kostki brukowej to nie tylko zaplanowana mieszanka kolorów bruku. Dobrze jest pamiętać, że dotyczy to również takich sposobów układania kostki, które w efekcie stwarzają powtarzalny rysunek nawierzchni.

Wykorzystanie betonowej palisady w aranżacji ogrodu

Stanowią praktyczne zwieńczenie ścieżek, tarasów i schodów zewnętrznych, zapewniają komfortowe oddzielenie poszczególnych stref w ogrodzie, niejednokrotnie są też budulcem kwietników lub innych przydomowych konstrukcji. Palisady z betonu to ważny element aranżacji posesji. Do dyspozycji mamy rozmaite propozycje stylistyczne, w tym ponadczasowy design inspirowany naturą.

Kostka brukowa pasująca do nowoczesnej modernistycznej zabudowy

Beton, szkło i geometryczna bryła to niezwykle popularny trend w dzisiejszej architekturze. Jeśli wygląd domu odpowiada tej charakterystyce, to warto pomyśleć o urządzeniu jego otoczenia w stylu modernistycznym.

Kostka brukowa, która świeci w nocy

Za dnia wyglądają dość niepozornie, lecz gdy zapada noc budzą się światłem zamkniętym w wielu małych kryształkach. Świecące nawierzchnie wniosą do Twojego otoczenia magię połączoną z nowoczesnością.

Jak przeprowadzić renowację kostki brukowej - krok po kroku

Jak samodzielnie, w kilka godzin, odświeżyć nawierzchnię przydomowej kostki brukowej czy płyt betonowych, przywracając im kolor, a przy okazji zwiększając odporność na blaknięcie i wnikanie zabrudzeń? Zobacz poradnik krok po kroku i sprawdź, ile to kosztuje.


Stron: 48 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19140 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 248

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >