Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów

Nierówny teren wokół domu - kiedy lepsze będą schody, a kiedy pochylnia?

Dobrze zaprojektowany i wykorzystujący nierówności terenu budynek może być tańszy od zbudowanego na płaskiej działce, a odpowiednio wykorzystane walory terenu pozwolą na uzyskanie naprawdę atrakcyjnego otoczenia budynku. Wiąże się to jednak z kilkoma decyzjami, które należy podjąć.

Ekologiczna kostka antysmogowa - czy może pomóc w oczyszczaniu powietrza?

Problem zanieczyszczonego powietrza coraz poważniej odbija się na stanie zdrowia mieszkańców aglomeracji miejskich i nie tylko. Obecny w smogu ozon stanowi powszechną przyczynę dolegliwości układu oddechowego. Ze względu na skalę zjawiska, niezbędne jest podejmowanie działań, także dość niekonwencjonalnych, służących ograniczeniu emisji spalin. Do takich przedsięwzięć należy wykorzystanie w inwestycjach budowlanych kostek brukowych lub płyt o specjalnych, proekologicznych właściwościach.

Czym wykończyć nawierzchnię - zalety granitu naturalnego w aranżacjach posesji i przestrzeni miejskich

Przy wyborze materiałów budowlanych często zastanawiamy się, czy będą one trwałe i posłużą na lata. Czy marka sprosta naszym oczekiwaniom, a gwarancja producenta jest wiarygodna? A przede wszystkim – czy materiał, który wybieramy z natury jest odporny i nadaje się do wykończenia przestrzeni wokół domu, ale i wnętrza. Dlatego eksperci marki Granit Naturalny postanowili wyjść naprzeciw najczęściej pojawiającym się faktom i mitom dotyczącym surowca, jakim jest granit naturalny.

Projektowanie nawierzchni w przestrzeniach publicznych bezpiecznych dla osób niepełnosprawnych

Poruszając się po mieście lub odwiedzając miejsca publiczne, takie jak galerie handlowe czy dworce, zwykle nie zwracamy uwagi na to po czym chodzimy. A to, jaka nawierzchnia została zastosowana w danym miejscu ma ogromny wpływ na nasz komfort i bezpieczeństwo. Ważny jest nie tylko odpowiedni sposób obróbki materiału, ale także występujące na jego powierzchni wypukłości, które ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym.

Czy teren wokół domu możemy zaprojektować samodzielnie, bez pomocy architekta krajobrazu?

Dla zdecydowanej większości inwestorów sprawą oczywistą jest posiadanie projektu domu. Wymaga tego obowiązujące prawo. Nieco inaczej rzecz się ma z projektem otoczenia domu.

Czym impregnować kostkę brukową? Podpowiadamy, jak zadbać o przestrzeń wokół domu

Decydując się na wykonanie przestrzeni wokół domu z kostki brukowej, należy mieć na uwadze jej dalszą konserwację. Bardzo wiele osób ulega fałszywym informacjom od producentów lub „internetowych” fachowców, powielając popularne mity na temat impregnacji kostki brukowej. W naszym artykule podpowiemy jak, i po co wykorzystywać impregnat do kostki brukowej. Skorzystamy również z pomocy eksperta w tej dziedzinie. Zapraszamy do lektury!

Estetyczne wykończenie ścieżek ogrodowych na brzegach łuku

Wykonując krawężnik biegnący po łuku możemy napotkać sporą liczbę „pułapek”, w które można wpaść na etapie planowania i wytyczania, a także wyboru materiałów. Ale spokojnie! Na pewno jest to zadanie pracochłonne – co nie oznacza, że trudne. Raczej wymagające precyzji i cierpliwości.

Mata na plac zabaw jako nawierzchnia bezpieczna - właściwości i zastosowanie

Bezpieczeństwo dzieci stanowi priorytet nie tylko dla rodziców, ale też samorządów czy deweloperów zajmujących się budową nowych osiedli. Przekłada się to na projekty bezpiecznych placów zabaw. Dziecko traktowane jest jako pełnoprawny klient, dlatego oprócz atrakcji zapewniających doskonałą zabawę coraz częściej stosowane są najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Gres porcelanowy imitujący beton - efektowne wykończenie strefy relaksu na tarasie i w ogrodzie

Beton czy ceramika? Często zastanawiamy się, jaki materiał będzie najlepiej pasował na tworzony właśnie taras lub do innej przydomowej strefy rekreacji. Miłośnicy surowego designu pierwszej z wymienionych opcji, którzy jednocześnie cenią sobie właściwości tej drugiej, mają do dyspozycji złoty środek – płyty gresowe z efektem betonu.

Nawierzchnie w przestrzeni miejskiej - jakie obecnie obowiązują trendy w projektowaniu?

W projektowaniu przestrzeni publicznych, podobnie jak w innych elementach otaczającego nas świata, okresowo zmieniają się trendy. Cykl ten zazwyczaj uwarunkowany jest ewoluującymi potrzebami społeczeństwa oraz dostępnością coraz to nowszych materiałów. Dziś dysponujemy największymi możliwościami technologicznymi, ale jednocześnie odznaczamy się najdalej idącymi potrzebami. Jak połączyć współczesną stylistykę z wymogami technicznymi? Zapytaliśmy architekta krajobrazu - jak kreatywnie i modnie wykorzystać nowe możliwości?


Stron: 49 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17981 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 143

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >