Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów

Nawierzchnie antypoślizgowe w przestrzeni miejskiej - jak dbać o bezpieczeństwo pieszych

Wybierając się na spacer po mieście lub na zakupy do centrum handlowego, naszych myśli nie zaprząta fakt, po czym chodzimy. Tymczasem od tego, jaki materiał został zastosowany w danej przestrzeni, zależy w dużym stopniu nasze bezpieczeństwo. Wielokrotnie tabliczka „uwaga ślisko” to tylko chwilowa przestroga przed mokrą posadzką. W rzeczywistości poślizgnięcia zdarzają się również na suchej nawierzchni i wynikają ze struktury oraz obróbki zastosowanych fabrykatów. Właściwy ich dobór to gwarancja obustronnej satysfakcji. Użytkownicy mogą się przemieszczać komfortowo i bez niespodzianek, zaś inwestorzy i zarządcy niwelują ryzyko potencjalnych roszczeń za wypadki.

Płyty gresowe odporne na intensywną eksploatację - odpowiednie również na podjazd do domu

Taras, podjazd, oryginalny chodnik – aranżacja strefy wokół domu wymaga zastosowania materiałów o odpowiednich właściwościach i wysokich parametrach technicznych. Tu z pomocą przychodzi nowa kolekcja płytek Montego o grubości 20 mm.

Estetyczne wykończanie obrzeży w ścieżkach ogrodowych

Jednym z trudniejszych do rozwiązania pod względem estetyki detali nawierzchni brukowanych są zawsze ich obrzeża. Po pierwsze z racji krzywizn i małych promieni łuków układanych z tradycyjnych krawężników. Po drugie z racji ich charakterystycznej stylistyki, która nie zawsze odpowiada stylizacji ogrodu. Odpowiedzią jest wykorzystanie obrzeży Eko bord.

Estetyczne nawierzchnie z kostki płukanej

Kostka płukana Wyróżnia się prostokątnym kształtem - to jej cecha charakterystyczna. Rodzinę kostek Malta o prostej i łatwo rozpoznawalnej formie tworzy sześć kostek o różnej długości boku (w tym jedna kwadratowa).

Sześciokątne płytki trasowe w modnych odcieniach szarości

Płyty tarasowe Exa – tegoroczna nowość na rynku – to propozycja, która przypadnie do gustu miłośnikom niekonwencjonalnych rozwiązań do ogrodu. Za sprawą krawędzi o nieregularnych długościach, ten oparty na planie sześciokąta produkt gwarantuje efekt „wow” na każdej posesji.

Odnawianie kostki brukowej bejcą

Zadbana i estetycznie zaaranżowana przestrzeń wokół domu to najlepsza wizytówka posesji. By całość robiła dobre wrażenie, każdy element przydomowego krajobrazu musi być szczegółowo dopracowany. Ważną reprezentacyjną rolę na pewno odgrywają efektowne podjazdy czy ścieżki, które będą prowadzić gości do środka. Ale co zrobić, gdy kostka brukowa przed domem lata świetlności ma już za sobą? Wcale nie trzeba jej wymieniać - wystarczy po prostu odnowić ją bejcą do kotki brukowej a znów nabierze pięknego koloru.

Wady i zalety podjazdu do garażu, wykonanego z kostki brukowej i kamyków

Dokonując wyboru elementów nawierzchniowych na podjazd, możemy wybierać spośród różnego rodzaju kostek brukowych – to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie. Są jednak osoby, które rozważają również inne materiały. Czy podjazd usypany z kamyków ma szansę się sprawdzić?

Betonowa palisada imitująca naturalny kamień do klasycznych i nowoczesnych aranżacji

Inspirowana wyglądem naturalnych skał Palisada Piedra (kamienna) to praktyczny element, który nie tylko zachwyca oryginalną fakturą, ale też stanowi idealnie dopełnienie ogrodowych aranżacji. A dzięki wysokim parametrom technicznym gwarantuje komfort użytkowania i wyjątkową trwałość.

Czy warto zrobić chodnik z cegły i od czego zacząć

Rozebrałeś stary mur albo nie wykorzystałeś wszystkich materiałów z budowy. Z cegieł, które zostały, chcesz zrobić chodnik w ogrodzie. Czy to dobre rozwiązanie? Tak, jeśli odpowiednio zaplanujesz pracę. Więcej jest wad takiego rozwiązania czy zalet? To ustalmy od razu, zanim się zabierzemy do budowy. Przeanalizujmy wszystkie „za” i „przeciw”.

Dla jakich nawierzchni lepsza będzie kostka brukowa, a kiedy lepiej zastosować płyty tarasowe?

Wybierając materiały nawierzchniowe wielu inwestorów zwraca uwagę przede wszystkim na ich wygląd, zapominając niejednokrotnie o aspektach użytkowych i parametrach technicznych. Warto przyjrzeć się temu tematowi bliżej, zwłaszcza, że wyroby, które doskonale sprawdzą się na tarasie, mogą nie nadawać się na podjazd, a elementy, które przez lata pięknie prezentują się w przydomowym ogrodzie, nie zawsze zdadzą egzamin w przestrzeni publicznej. Ekspert podpowiada, jak właściwie dobrać kostkę i płyty tarasowe.


Stron: 44 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18203 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 207

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >