Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów

Jak zaprojektować i wykonać estetyczny i funkcjonalny podjazd na posesję ?

Podjazd powinien był trwały, bezpieczny i pasować stylistycznie do wyglądu zewnętrznego domu. Oprócz funkcjonalności należy pamiętać też o jego walorze estetycznym. Podjazd powinien być efektowny, ponieważ jest niezwykle istotnym elementem aranżacji przestrzeni zewnętrznej. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, planując jego budowę.

Na co należy zwrócić uwagę budując alejki ogrodowe w pagórkowatym, nierównym terenie?

Powierzchnia ogrodu nie zawsze jest płaska, czasami charakteryzują ją różnice wysokości, które wymagają zniwelowania. Podpowiadamy, jak poprowadzić ogrodowe alejki w nierównym terenie.

Na co warto zwrócić uwagę projektując strefę wejściową do domu?

Jak cię widzą, tak cię piszą – choć to powiedzenie jest znane od lat, do dziś nie straciło na aktualności. To właśnie pierwsze wrażenie decyduje o tym, jak odwiedzający goście postrzegają dom i jego otoczenie.

Obrzeża ścieżek atrakcyjny element ozdobny i stabilizacja nawierzchni

Dekoracja, a zarazem element stabilizujący. Te dwa określenia najlepiej opisują rolę obrzeży przy budowie ścieżek w ogrodzie. Choć ich zastosowanie przy układaniu alejek z betonowych kostek lub płyt nie jest konieczne, to jednak warto je wykonać.

Co powinniśmy wiedzieć, zanim zaczniemy brukowanie?

Układaniem nawierzchni zajmują się brukarze. Inwestor – zlecając wykonanie takich prac powinien mieć o nich przynajmniej podstawowe pojęcie. Po pierwsze, by precyzyjnie przedstawić swoje wymagania. Po drugie – by móc skontrolować prawidłowość prowadzonych prac.

Taras na gruncie - jak zrobić go szybko i solidnie metodą na sucho lub na mokro?

Najlepszy okres do prowadzenia prac budowlanych powoli zmierza ku końcowi. Jeśli więc rozważamy opcję wykonania tarasu przed domem, to warto się pospieszyć. Podpowiadamy jak zrobić to szybko i solidnie.

Projektowanie nawierzchni ogrodowych wokół drzew, tak aby rośliny mogły swobodnie rosnąć

Działka pod budowę domu jednorodzinnego ma na swoim terenie drzewa? Doskonale! To świetna okazja do wzbogacenia i urozmaicenia naszej posesji. Przy projektowaniu nawierzchni wystarczy zadbać o wierność kilku zasadom.

Beton imitujący kamień i drewno w ogrodowych aranżacjach

Rysunek słojów drewna i sęków, faktura doskonale imitująca w dotyku drewno, czy zbliżony do naturalnego kamienia wygląd - wszystkie wymienione cechy posiadają prefabrykaty betonowe, których możemy użyć do budowy nawierzchni, murków, ogrodzeń lub schodów.

Wymiana starej nawierzchni w ogrodzie - jak sprawnie przeprowadzić takie prace

Sezon budowlany w pełni, więc jest jeszcze czas na to, aby zmienić coś w ogrodzie lub wokół posesji. Zwłaszcza, że wiele osób w tym roku zrezygnowało z wakacyjnych wyjazdów. To doskonała okazja do zmiany najbliższego otoczenia.

Jak się obecnie projektuje nawierzchnie w przestrzeni miejskiej

Prostota, minimalizm, estetyka, ale przede wszystkim funkcjonalność – to podstawy projektowania przestrzeni miejskich we współczesnym świecie. Najważniejszą z nich jest z całą pewnością ostatnia z wymienionych cech.


Stron: 53 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16317 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 117

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >