Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów

Kostka brukowa, która świeci w nocy

Za dnia wyglądają dość niepozornie, lecz gdy zapada noc budzą się światłem zamkniętym w wielu małych kryształkach. Świecące nawierzchnie wniosą do Twojego otoczenia magię połączoną z nowoczesnością.

Jak przeprowadzić renowację kostki brukowej - krok po kroku

Jak samodzielnie, w kilka godzin, odświeżyć nawierzchnię przydomowej kostki brukowej czy płyt betonowych, przywracając im kolor, a przy okazji zwiększając odporność na blaknięcie i wnikanie zabrudzeń? Zobacz poradnik krok po kroku i sprawdź, ile to kosztuje.

Wybierając kostkę brukową zwróćmy również uwagę na rodzaj wykończenia jej krawędzi

Fazowane, z mikrofazą i bez fazy – krawędzie kostek brukowych mogą mieć różne formy wykończenia. Wiąże się to z ich różnymi cechami użytkowymi i różnym zastosowaniem.

Minimalistyczna w kształcie i kolorze - kostka płukana Lanta

Minimalizm tworzy architekturę, która szanuje swoje sąsiedztwo. Używa prostych form i stonowanej kolorystyki. Efekt – to estetyczna harmonia z otoczeniem i naturą. Nowoczesna architektura spełnia się w minimalizmie, a tradycyjna z powodzeniem znajduje tu również swoje ścieżki. Zwłaszcza, jeśli temat minimalizmu rozważamy w kontekście materiałów nawierzchniowych, które nie dominują, ale dopełniają wizerunek architektury - zarówno jedno, jak i wielorodzinnej.

Bruk klinkierowy – zastosowanie, zalety, sposób układania

Bruk klinkierowy to popularne tworzywo używane na podjazdy, parkingi, tarasy, ścieżki, schody. W bardzo wielu miejscach bruk sprawdza się idealnie i jest z powodzeniem stosowany. Jakie są zalety bruku klinkierowego, które powodują, że to rozwiązanie stosowane przez tysiące osób prywatnych i firm w otoczeniu domów, biur, na działkach czy w magazynach? Gdzie można stosować tego typu bruk? O czym pamiętać przy jego układaniu? Sprawdź wszystko, co musisz wiedzieć o bruku klinkierowym, zanim zdecydujesz się użyć tego materiału.

Jak spoinować nawierzchnie ogrodowe, aby zabezpieczyć elementy przed przemieszczaniem

Spoinowanie zabezpiecza pojedyncze kostki w nawierzchni przed ich przemieszczaniem się pod obciążeniem, a tym samym przed uszkodzeniem narożników i obrzeży. W niektórych przypadkach może tworzyć też estetyczny akcent. Zawsze jednak metodą spoinowania trzeba dopasować do technologii budowy nawierzchni.

Potencjalne problemy z układaniem kostki brukowej na stromym podjeździe do garażu i ich rozwiązania

Zjazd do garażu w podpiwniczeniu może przysporzyć nieco kłopotów podczas układania kostki brukowej.Szczególnie, jeśli na krótkim odcinku trzeba pokonać dużą różnicę wysokości. Dlatego ta część nawierzchni wymaga szczególnego potraktowania.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę aranżując nawierzchnię wokół basenu

Ciepłe, letnie dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach popularnością wśród inwestorów cieszą się przydomowe baseny. Dawniej kojarzone z rozległymi posiadłościami, dziś coraz częściej stanowią integralną część nawet niezbyt dużych posesji. Ekspert podpowiada, na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając materiały nawierzchniowe do strefy basenowej.

Aranżacje nawierzchni z kostek o fakturze płukanej

Są antypoślizgowe, bezpieczne i świetnie pasują do aranżacji wszędzie tam, gdzie w otoczeniu występują naturalne materiały, ale nie tylko. Kostki o fakturze płukanej to połączenie funkcjonalności z szeroką gamą możliwości kreowania przestrzeni.

Zanim zaczniemy układać kostkę brukową - przygotujmy właściwie podłoże

Brukowaniem powinni zajmować się specjaliści. Za to inwestorzy zatrudniający specjalistów powinni mieć o prowadzonych pracach przynajmniej ogólne pojęcie. Po pierwsze po to, by móc się z wykonawcą porozumieć i precyzyjnie przedstawić mu swoje wymagania. A po drugie - by skontrolować jakość i rzetelność jego pracy.


Stron: 47 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19259 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >