Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów

Estetyczne wykończenie ścieżek ogrodowych na brzegach łuku

Wykonując krawężnik biegnący po łuku możemy napotkać sporą liczbę „pułapek”, w które można wpaść na etapie planowania i wytyczania, a także wyboru materiałów. Ale spokojnie! Na pewno jest to zadanie pracochłonne – co nie oznacza, że trudne. Raczej wymagające precyzji i cierpliwości.

Mata na plac zabaw jako nawierzchnia bezpieczna - właściwości i zastosowanie

Bezpieczeństwo dzieci stanowi priorytet nie tylko dla rodziców, ale też samorządów czy deweloperów zajmujących się budową nowych osiedli. Przekłada się to na projekty bezpiecznych placów zabaw. Dziecko traktowane jest jako pełnoprawny klient, dlatego oprócz atrakcji zapewniających doskonałą zabawę coraz częściej stosowane są najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Gres porcelanowy imitujący beton - efektowne wykończenie strefy relaksu na tarasie i w ogrodzie

Beton czy ceramika? Często zastanawiamy się, jaki materiał będzie najlepiej pasował na tworzony właśnie taras lub do innej przydomowej strefy rekreacji. Miłośnicy surowego designu pierwszej z wymienionych opcji, którzy jednocześnie cenią sobie właściwości tej drugiej, mają do dyspozycji złoty środek – płyty gresowe z efektem betonu.

Nawierzchnie w przestrzeni miejskiej - jakie obecnie obowiązują trendy w projektowaniu?

W projektowaniu przestrzeni publicznych, podobnie jak w innych elementach otaczającego nas świata, okresowo zmieniają się trendy. Cykl ten zazwyczaj uwarunkowany jest ewoluującymi potrzebami społeczeństwa oraz dostępnością coraz to nowszych materiałów. Dziś dysponujemy największymi możliwościami technologicznymi, ale jednocześnie odznaczamy się najdalej idącymi potrzebami. Jak połączyć współczesną stylistykę z wymogami technicznymi? Zapytaliśmy architekta krajobrazu - jak kreatywnie i modnie wykorzystać nowe możliwości?

Nawierzchnie wokół domu wodoprzepuszczalne - gdzie i dlaczego warto zastosować ażurową kostkę betonową

Zastosowanie płyt ażurowych jako nawierzchni nie tylko pozwala spełnić wymagania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w kwestii minimalnego udziału powierzchni biologicznie czynnych w zagospodarowaniu działki, ale również likwiduje problem odwodnienia nawet dużych przestrzeni. Co więcej – sprawdza się w sytuacji coraz częstszych w naszym klimacie gwałtownych i obfitych opadów.

Projektujemy wejście do domu - jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów

Dobrze zaprojektowana strefa wejściowa uwzględnia między innymi takie elementy jak: kształt i przebieg ścieżki; jej szerokość; materiał, z którego jest wykonana. Każdy z nich ma wpływ na komfort użytkowników.

Sezon tarasowy w pełni - przedstawiamy 2 sposoby montażu pogrubionych gresów na podbudowie niezwiązanej

Ile domów i projektów, tyle pomysłów na aranżację nawierzchni. Wśród nich zyskują na popularności grube, min. 2 cm gresy, zwane „pogrubionymi” lub „grubasami”.

Postarzana kostka brukowa z Systemem Czystej Nawierzchni, który zapobiega tworzeniu się wykwitów

Decydując się na ułożenie nawierzchni z kostki brukowej oczekujemy, że będzie nam ona służyć wiele lat, zachowując przy tym swój estetyczny wygląd. Aby tak rzeczywiście było najlepiej zdecydować się na materiały nawierzchniowe wysokiej jakości z dodatkiem materiałów hydrofobizujących.

Płytki gresowe imitujące drewno lub kamień o podwojonej grubości

Wykonane z gresu płytki tarasowe o grubości 2 centymetrów są odporne na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, środki chemiczne czy zabrudzenia. Ich gęsta struktura zapewnia stabilne podłoże bez konieczności stosowania kleju i fug, dlatego można zamontować je na wspornikach lub bezpośrednio na trawie czy żwirze. Dzięki technologii cyfrowej do złudzenia przypominają różne rodzaje drewna czy kamieni.

Z prostej kostki brukowej najłatwiej zaaranżujemy powierzchnie i ścieżki ogrodowe

Prostokąty i kwadraty mają niezwykłą moc kreacyjną. Z połączenia tych uniwersalnych kształtów powstał system kostek umożliwiających tworzenie praktycznych nawierzchni o niebanalnym wzornictwie. Poznajmy nową kolekcję Modulo


Stron: 49 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17642 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 245

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >