Obraz z kosmosem – nieziemski akcent dekoracyjny, na który warto postawić

Obraz z kosmosem – nieziemski akcent dekoracyjny, na który warto postawić

Co pozwoli nam szybko odświeżyć wygląd salonu czy sypialni? Efektowny obraz. Kosmos nie jest z pewnością jednym z najpopularniejszych motywów dekoracyjnych, ale właśnie to sprawia, że warto mu się lepiej przyjrzeć. Zwłaszcza, gdy lubimy oryginalne aranżacje. Nieziemska kompozycja pozwoli nam wprowadzić do wystroju… nieziemski klimat!

 

O pomoc w wyborze najlepszych dekoracji ściennych poprosiliśmy eksperta z Myloview.pl. Pokaże nam on, na jakie wzory warto postawić i z jaką stylizacją je zestawić, by zyskać najlepszy efekt.

 

Obraz z kosmosem – nieziemski akcent dekoracyjny, na który warto postawić

 

Wielu z nas może sądzić, że miejscem, do którego najbardziej pasują kosmiczne motywy, jest pokój dziecka lub nastolatka. Tymczasem odpowiednio dobrane przedstawienie może zagościć także w salonie, a nawet sypialni. Wśród wzorów znajdują się bowiem nie tylko przedstawienia statków kosmicznych i wizerunki astronautów, ale także bajecznie kolorowe mgławice i spektakularne czarne dziury. – powiedział nam ekspert. – Zobaczmy więc, na jakie rozwiązania możemy się zdecydować. 

 

Salon pod wirującą galaktyką

Miejscem, które z reguły najbardziej przyciąga wzrok w pokoju dziennym, jest ściana, przy której znajduje się kanapa. Właśnie dlatego warto, by najciekawsze elementy dekoracyjne pojawiły się tutaj. Wiemy już, że specjalista wybrał dla nas nieziemski obraz. Kosmos może być jednak zaprezentowany na wiele różnych sposobów. Propozycją, od której zaczynamy, jest poliptyk z kosmicznym pejzażem. Kompozycja podzielona na kilka płócien to znakomity sposób, by odpowiednio zaprezentować tak spektakularny i rozległy widok. Warto podkreślić, że takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku przestronnego wnętrza, bo pozwoli nam zagospodarować dużą ścianę.

 

Obraz z kosmosem – nieziemski akcent dekoracyjny, na który warto postawić https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/kosmos/

 

Czytaj również: Obrazy abstrakcyjne w mieszkaniu – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

 

Wbrew temu, co może się wydawać, kosmos tętni najrozmaitszymi kolorami, dlatego pozwoli nam urozmaicić wystrój. W tym roku w świecie aranżacji wnętrz prym wiedzie zestawienie żółtego i szarego koloru. Jeśli więc nasz salon bazuje na szarej palecie kolorów, żółta mgławica będzie znakomitym uzupełnieniem stylizacji. – doradził nam ekspert Myloview. 

 

Sypialnia o kosmicznej energii

Przejdźmy teraz do dekoracji sypialni. Tutaj skupimy się na tym, by wprowadzić do pomieszczenia barwny i pogodny akcent. Choć wszechświat kojarzy się przede wszystkim z ciemną przestrzenią, występują w nim niezwykle kolorowe zjawiska. Doskonałym przykładem są tęczowe mgławice. Mieszanka gwiezdnego pyłu może prezentować się niezwykle magicznie, dzięki czemu stanie się idealnym akcentem do dekoracji sypialni. – oto, co powiedział nam specjalista. – Przestrzeń nad wezgłowiem łóżka to najlepsze miejsce na obrazy 3d. Kosmos stanie się kropką nad i, która zmieni dotychczasową prezencję aranżacji.


Obraz z kosmosem – nieziemski akcent dekoracyjny, na który warto postawić


Kosmiczny pejzaż to jednak nie jedyny sposób na to, by wprowadzić do sypialni nieziemski nastrój. W przypadku nowoczesnej i minimalistycznej aranżacji świetnym pomysłem jest obraz z wizerunkiem astronauty. Na uwagę zasługują ciekawe ilustracje o artystycznym charakterze. Znakomitym przykładem jest kosmonauta, w którego kasku odbija się gwiezdna konstelacja.  

 

Kosmiczny pokój dziecka  i nastolatka

W przypadku aranżacji przeznaczonych dla najmłodszych domowników ekspert z Myloview ma dla nas aż trzy różne pomysły na kosmos. Obrazy dla dzieci i młodzieży będą przedstawiać różne motywy, a wybór konkretnego wzoru będzie w dużej  mierze uzależniony od wieku naszej pociechy. Oddajmy mu głos:

 

Jeśli nasz maluch marzy o tym, by w przyszłości zostać astronautą i latać w kosmos, świetnie sprawdzi się obraz ukazujący lecący po orbicie statek kosmiczny. Komiksowa w wyrazie ilustracja o wyrazistych kolorach znakomicie ożywi pokój i  będzie pasować jak ulał. A jeśli nasz szkrab niedawno rozpoczął naukę w szkole, nad jego biurkiem doskonałe okaże się przedstawienie naszego Układu Słonecznego z podpisami wszystkich planet. Taki obraz stanie się przy okazji praktyczną pomocą dydaktyczną. 


Obraz z kosmosem – nieziemski akcent dekoracyjny, na który warto postawić

 

Czytaj również: Jakie dodatki wnętrzarskie uprzyjemnią nam pobyt w domu?


Trzecia propozycja, jaką ma dla nas ekspert, dotyczy natomiast pokoju nastolatka zafascynowanego filmami science-fiction, których akcja rozgrywa się gdzieś w odległej galaktyce. Grafika komputerowa przedstawiająca samotnego astronautę na obcej planecie z pewnością przypadnie mu do gustu.

 

Kosmos, a dokładniej barwne mgławice czy obce planety, w realnym świecie znajdują się daleko od nas. W świecie aranżacji wnętrz są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Obrazy zaproponowane przez eksperta z Myloview nie tylko ozdobią mieszkanie, ale i wprowadzą do niego wyjątkową atmosferę. Zainspirujmy się jego pomysłami i odmieńmy swój dotychczasowy wystrój, by nabrał nieziemskiego charakteru!  

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • drzwi zewnętrzne Liczba postów: 7 Grupa: Porady i op... A drzwi z pcv zewnętrzne też się nadadzą? Widziałam takie na http://www.ola-kaliska.pl/stolarka-pvc-o kna-i-drzwi/drzwi/ i powiem szczerze, że mnie bardzo zaintr...
  • Jak urządzić sypialnię? Liczba postów: 312 Grupa: Ciekawe pom... Szanowni Państwo, Sypialnia jest miejscem wypoczynku, dlatego jej aranżacja powinna być przemyślana. Do malowania ścian oraz sufitu rekomenduję wybór białej far...
  • Boazeria nadal modna? Liczba postów: 40 Grupa: Ciekawe pom... Moda ciągle się zmienia, stare rzeczy sprzed lat powracają do łask. Super blogiem na temat mody jest[url] https://labgal.com.pl/, jest tam sporo ciekawych artyk...
  • Sprawna przeprowadzka - krok po kroku Liczba postów: 10 Grupa: Wnętrza Jeżeli chodzi o mnie, to w trakcie przeprowadzki do nowego mieszkania w Warszawie skorzystałem z usług firmy https://www.warszawaprzeprowadzki.pl , ponieważ pol...
  • Wyposażenie warsztatu Liczba postów: 71 Grupa: Porady i op... Dobre narzędzia warsztatowe są na wagę złota ale warto też przemyśleć temat i nie kupować, niektórych maszyn i urządzeń bo nie zawsze będziemy mieli zlecenie n...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17349 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 294

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >