Ogród i działka – lista artykułów

Jak w jesieni dbać o trawnik? Kosimy trawnik do pierwszych mrozów

Po upalnym i suchym lecie gdy nasze trawniki były intensywnie eksploatowane nadszedł dla nich czas odpoczynku. Jesień to pora w której wraz ze spadkiem temperatury spowalniają się procesy biologiczne.

Na co zwrócić uwagę wybierając kostkę brukową? Wybór kostki brukowej

Każdy budynek, niezależnie od tego, czy jest to dom prywatny, czy obiekt użyteczności publicznej, wymaga odpowiedniej oprawy.Materiałem, który nadaje się do tego najlepiej, a zarazem daje ogromne możliwości estetyczne, jest kostka brukowa.

Jak przygotować system nawadniania do zimy? Mrozoodporne zawory odwadniające.

Wiosną i latem cieszyliśmy się obfitością wody, którą zapewniały naszym roślinom nowoczesne zraszacze oraz automatyczne systemy nawadniania. Już czas na przygotowanie ich do sezonu zimowego, aby w kolejnym roku można było z nich w pełni korzystać.

Czym wykończyć powierzchnie brukowe? Obrzeża palisadowe

Perfekcyjne wykończenie decyduje o ogólnym wrażeniu estetycznym. Obrzeża palisadowe DUO Art – nowość w ofercie firmy AWBUD pomagają w nienagannym dopracowaniu powierzchni brukowych wokół domu, dopełniając tym samym kompozycję i dodając jej harmonii.

Z jakiego materiału wykonać elegancką nawierzchnię? Promenady z kostki brukowej.

Jednym z podstawowych warunków stworzenia stylowej rezydencji jest taka kompozycja wszystkich jej elementów, by w każdym aspekcie stanowiły odpowiednio komponującą się, przemyślaną całość.

Czy warto wybrać nawierzchnie z kostki brukowej? Trwałe tworzywo

Efektowna, powszechnie dostępna, niezbyt droga, przyjazna środowisku i użytkownikowi. To ona - kostka brukowa. Niezastąpiona na wielu skwerach, podwórkach i ogrodach

Jak pielęgnować trawnik jesienią? Narzędzia ułatwiające pielęgnację trawnika.

Gdy uschną kwiaty i opadną liście, dominującym elementem ogrodu stanie się trawnik, który w miesiącach letnich jest tłem dla kolorowych roślin. Choć zima zdaje się być dla ogrodników czasem odpoczynku, nie wolno im spocząć na laurach.

Jakie ogrodzenie domu wybrać? Ogrodzenia z przesłonami pełnymi i ażurowymi.

Od zewnątrz ogrodzenie jest wizytówką domu, a od wewnątrz tłem ogrodu. Powinno być dziełem eleganckim i praktycznym, które uzupełnia ogród i bryłę domu.

Za pomocą czego pozbyć się opadłych z drzew liści? Grabie o płaskich zębach.

Jesień w pełni zawitała do naszych ogrodów. Z drzew nieustannie opadają różnokolorowe liście, tworząc w nich przepiękne krajobrazy. Co zrobić z tak dużą ilością liści? Pozostawić je na trawniku? Czy nie zaszkodzi to murawie?

Jak wygodnie przyciąć gałęzie wysokich drzew i krzewów? Pilarka na wysięgniku.

Dla wielu posiadaczy przydomowych zieleńców praca w ogrodzie szybko staje się nie tylko obowiązkiem, ale i hobby, któremu poświęcają coraz więcej czasu. To samo dotyczy profesjonalnych ogrodników, dla których zawód jest nie tylko źródłem utrzymania, ale i pasją.


Stron: 240 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  223 224 225 226 227  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17882 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 331

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >