Ogród i działka – lista artykułów

Jak przygotować sprzęt ogrodniczy do zimy? Konserwacja maszyn przed zimą

Zbliżająca się zima jest idealnym okresem na wykonanie cyklicznego serwisu sprzętu ogrodniczego. Jest to niezwykle istotny element użytkowania urządzeń mechanicznych, gdyż profilaktyczne czynności sprawdzające zapewniają użytkownikowi bezpieczeństwo.

Co to są Gabiony? Gabiony – pomysł na dom i ogród

Gabiony podbijają polski rynek i wchodzą do rozwiązań rezydencjonalnych. Do tej pory stosowano je głównie w infrastrukturze drogowej i hydrotechnice jako konstrukcje oporowe oraz przeciwerozyjne.

Czym Polacy ogradzają swoją posesję? Płoty, siatki oraz żywopłoty.

Polacy lubią się grodzić. Do niedawna to nasze zamiłowanie przybierało niemal groteskowy wymiar. Wysokość ogrodzenia często bywa kilkakrotnie większa niż potencjalne zagrożenie.

Jak usunąć trudne plamy na kamiennej posadzce? Zestawy czyszczące

Sezon jesienny powoli zbliża się ku końcowi. W naszej pamięci pozostaje obraz mile spędzonych chwil w zielonej oazie spokoju. Wieczorne spotkania przy grillu oraz jesienne burze, odcinały swoje piętno zarówno na trawniku, jak i ogrodowym tarasie.

Za pomocą czego usunąć zalegający na chodnikach śnieg? Odśnieżarka w walce ze śniegiem.

Właściciel każdej posesji ma obowiązek usunięcia śniegu z chodnika, który zalega wzdłuż jego nieruchomości, tak by nie powodował on zakłóceń w ruchu pieszych i samochodów. Praca łopatą do śniegu trwa długo i jest męcząca, jeśli mamy do odśnieżenia dużą powierzchnię.

Architektura ogrodowa. Gabiony i pergole w ogrodzie.

Altany, trejaże, artystyczne rzeźby i instalacje? Czemu nie! Idealny ogród to nie tylko odpowiednio dobrana kompozycja roślin, lecz także pomysłowa mała architektura.

Jak w jesieni dbać o trawnik? Kosimy trawnik do pierwszych mrozów

Po upalnym i suchym lecie gdy nasze trawniki były intensywnie eksploatowane nadszedł dla nich czas odpoczynku. Jesień to pora w której wraz ze spadkiem temperatury spowalniają się procesy biologiczne.

Na co zwrócić uwagę wybierając kostkę brukową? Wybór kostki brukowej

Każdy budynek, niezależnie od tego, czy jest to dom prywatny, czy obiekt użyteczności publicznej, wymaga odpowiedniej oprawy.Materiałem, który nadaje się do tego najlepiej, a zarazem daje ogromne możliwości estetyczne, jest kostka brukowa.

Jak przygotować system nawadniania do zimy? Mrozoodporne zawory odwadniające.

Wiosną i latem cieszyliśmy się obfitością wody, którą zapewniały naszym roślinom nowoczesne zraszacze oraz automatyczne systemy nawadniania. Już czas na przygotowanie ich do sezonu zimowego, aby w kolejnym roku można było z nich w pełni korzystać.

Czym wykończyć powierzchnie brukowe? Obrzeża palisadowe

Perfekcyjne wykończenie decyduje o ogólnym wrażeniu estetycznym. Obrzeża palisadowe DUO Art – nowość w ofercie firmy AWBUD pomagają w nienagannym dopracowaniu powierzchni brukowych wokół domu, dopełniając tym samym kompozycję i dodając jej harmonii.


Stron: 242 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  224 225 226 227 228  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18100 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 195

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >