Ogród i działka – lista artykułów

Jak oczyścić oczko wodne?

W oczku wodnym nadszedł czas na wiosenne porządki. Po zimie - muł, glony i liście na dnie, niszczą obraz pięknego oraz dobrze utrzymanego wodnego ogrodu. Czas podjąć zdecydowane kroki, aby należycie przygotować wodną oazę do kolejnego sezonu. Nim brzeg stawu pokryje bujna zieleń, należy przeprowadzić większość prac porządkowych…

Jaki jest sposób na idealne koszenie?

Zbliża się czas pierwszego koszenia trawnika po zimie. Aby zapewnić murawie odpowiednie warunki wzrostu, należy zadbać o jego regularną pielęgnację.

Jaki materiał wybrać na nawierzchnie wokół dom?

Najwyższa jakość, wyjątkowa elegancja plus nieograniczone możliwości tworzenia wzorów geometrycznych w stylu modern, to najważniejsze zalety systemu Quadro - nowej propozycji w rodzinie kostek Libet Decco

Jak zaprojektować ogród marzeń?

Wybór nawierzchni wokół domu to przeważnie decyzja na wiele lat, dlatego musi być starannie przemyślana. Nie wszyscy jednak mamy wyobraźnię przestrzenną i duszę architekta krajobrazu.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę projektując nawierzchnię wokół budynku?

Wiele osób urządzając swój wymarzony dom z ogrodem, nie bardzo wie, na co należy zwrócić szczególną uwagę projektując nawierzchnię wokół budynku?

Jak zatroszczyć się o bezpieczeństwo obiektów przemysłowych?

Na równi z kwestią wewnętrznych zabezpieczeń obiektów przemysłowych, stoi bezpieczeństwo na terenach wokół firmy. Dobór odpowiedniej bramy i ogrodzenia to niejednokrotnie decyzja, za którą idzie bezpieczeństwo setek pracowników.

Jak zaprojektować basen ogrodowy ?

Zainstalowanie basenu we własnym ogrodzie pomoże stworzyć oazę spokoju w świecie pełnym stresu. Warto zastanowić się jak zaprojektować teren bezpośrednio go otaczający. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom oraz roślinom można stworzyć ciekawą przestrzeń odpowiednią zarówno do odpoczynku jak i zabawy.

Drewno czy kompozyt ? Jaki materiał wybrać na taras?

WPC - brzmi tajemniczo? A nie powinno! Zwłaszcza dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem materiału, z którego zostanie zbudowany ich wymarzony taras lub z którego ma powstać elewacja domu. Oto krótki przewodnik po świecie drewna, któremu poważnie zagraża WPC, kompozyt drewna i polimerów, łączący w sobie zalety obu materiałów.

Jak wykorzystać ozdobne kamienie w aranżacjach architektury ogrodowej?

Idealnym pomysłem mogą okazać się gabiony, za pomocą których stworzymy wiele różnorodnych elementów dekoracyjnych.

Taras z włókien bambusowych, czyli montaż krok po kroku

Budowa własnego tarasu jeszcze nigdy nie była tak prosta. Dostępne na rynku systemy tarasowe, wykonane z kompozytu włókien bambusowych i polimerów, pozwalają na samodzielny i łatwy montaż tarasu. Aby móc z niego w pełni korzystać przez długie lata, już w trakcie budowy warto zastosować się do kilku zaleceń.


Stron: 260 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  228 229 230 231 232  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16292 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >