Ogród i działka – lista artykułów

Nawierzchnie z płyt kamiennych i kostek brukowych

Nawierzchnie z płyt kamiennych i kostek brukowych już na dobre zagościły na działkach i w ogrodach. Pozwalają na efektowną i elegancką aranżację posesji wokół domu. Warto jednak pamiętać o tym, aby przy wyborze kostki zwrócić uwagę na jej jakość. Kupując kostkę renomowanych producentów mamy pewność, że przeszła wszystkie niezbędne testy i bez problemu przetrwa nawet najbardziej mroźną zimę.

Dopełnienie kompozycji ogrodowej za pomocą kostki brukowej

Długie jesienne wieczory to dla właścicieli domów i posesji czas na planowanie aranżacji ogrodu. Kiedy dokonujemy wyboru roślin czy zastanawiamy się nad stylem, według którego urządzimy swój ogród, nie zapominajmy o małej architekturze.

Co trzeba wiedziec o kostce brukowej?

Dostępne na rynku materiały do aranżacji nawierzchni, pozwalają uzyskać eleganckie i efektowne otoczenie domu. Jednak projektując nawierzchnię często zadajemy sobie pytanie, jak długo będzie ona spełniała swoje funkcje dekoracyjne i użytkowe? Zastanawiamy się czy jakość wybranych materiałów pozwoli na korzystanie z niej przez lata, czy tylko jeden sezon? Oto kilka praktycznych porad w jaki sposób dokonać najlepszego wyboru.

Trawnik jak zielony dywan

Piękny, zadbany trawnik jest ozdobą każdego ogrodu. Trzeba jednak wiedzieć, że jest on nie tylko tłem dla innych roślin czy powierzchnią, na której można postawić meble ogrodowe.

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu ogrodu?

Zdarza się, że projektując swój dom zaniedbujemy planowanie przestrzeni wokół niego, odkładając to na później. Należy sobie jednak zdać sprawę, że ogród i dom tworzą całość. Ogród jest dopełnieniem domu, a dom jest częścią ogrodu

O czym należy pamiętać przed zaprojektowaniem ogrodu?

Nim przystąpimy do planowania i projektowania otoczenia domu, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, aby jak najlepiej dopasować go do potrzeb wszystkich domowników

Planowanie ogrodu przed budową

Najlepiej, jeśli równocześnie z projektem domu zajmiemy się projektem ogrodu. Niewielu z nas myśli o tym, ale to może ułatwić nam prace budowlane. Kiedy mamy obydwa projekty, możemy ustalić najbardziej odpowiednią kolejność prac wykonywanych w czasie budowy.

Jak zaprojektować ogród

Projektując ogród musimy kierować się głównie wielkością działki, zaś dopiero później tym, co nam się podoba. Inaczej można rozplanować ogród na dużej, przestronnej działce, a inaczej malutki przydomowy ogródek.

Balkon, taras, loggia

Jeśli aura pozwala, miło jest spędzać chwile na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody i pięknych przedmiotów. Warto zainwestować w przygotowanie atrakcyjnego miejsca na relaks po ciężkiej pracy.

Rośliny do ogrodu zimowego

Decydując się na założenie oranżerii warto dobrać rośliny tak, aby jak najlepiej rosły, ciesząc oko. Najczęściej do wysadzania w ogrodach zimowych stosuje się rośliny, dopasowując ich naturalne potrzeby do warunków panujących wewnątrz oranżerii.


Stron: 251 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  230 231 232 233 234  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15763 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >