Ogród i działka – lista artykułów

Jak zaprojektować ogród marzeń?

Wybór nawierzchni wokół domu to przeważnie decyzja na wiele lat, dlatego musi być starannie przemyślana. Nie wszyscy jednak mamy wyobraźnię przestrzenną i duszę architekta krajobrazu.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę projektując nawierzchnię wokół budynku?

Wiele osób urządzając swój wymarzony dom z ogrodem, nie bardzo wie, na co należy zwrócić szczególną uwagę projektując nawierzchnię wokół budynku?

Jak zatroszczyć się o bezpieczeństwo obiektów przemysłowych?

Na równi z kwestią wewnętrznych zabezpieczeń obiektów przemysłowych, stoi bezpieczeństwo na terenach wokół firmy. Dobór odpowiedniej bramy i ogrodzenia to niejednokrotnie decyzja, za którą idzie bezpieczeństwo setek pracowników.

Jak zaprojektować basen ogrodowy ?

Zainstalowanie basenu we własnym ogrodzie pomoże stworzyć oazę spokoju w świecie pełnym stresu. Warto zastanowić się jak zaprojektować teren bezpośrednio go otaczający. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom oraz roślinom można stworzyć ciekawą przestrzeń odpowiednią zarówno do odpoczynku jak i zabawy.

Drewno czy kompozyt ? Jaki materiał wybrać na taras?

WPC - brzmi tajemniczo? A nie powinno! Zwłaszcza dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem materiału, z którego zostanie zbudowany ich wymarzony taras lub z którego ma powstać elewacja domu. Oto krótki przewodnik po świecie drewna, któremu poważnie zagraża WPC, kompozyt drewna i polimerów, łączący w sobie zalety obu materiałów.

Jak wykorzystać ozdobne kamienie w aranżacjach architektury ogrodowej?

Idealnym pomysłem mogą okazać się gabiony, za pomocą których stworzymy wiele różnorodnych elementów dekoracyjnych.

Taras z włókien bambusowych, czyli montaż krok po kroku

Budowa własnego tarasu jeszcze nigdy nie była tak prosta. Dostępne na rynku systemy tarasowe, wykonane z kompozytu włókien bambusowych i polimerów, pozwalają na samodzielny i łatwy montaż tarasu. Aby móc z niego w pełni korzystać przez długie lata, już w trakcie budowy warto zastosować się do kilku zaleceń.

Jak urządzić taras lub balkon w słonecznym miejscu?

Nasłoneczniony taras lub balkon łatwo zmienić w prawdziwie kolorową dżunglę. Wiele roślin, którymi możemy obsadzić skrzynki, donice lub wiszące kosze wspaniale czuję się w promieniach gorącego słońca.

Jaka kosiarka będzie najlepsza dla trawnika po zimie?

Roztopy, rozmarznięta gleba, pierwsze przebiśniegi – to oznaki, że najwyższa pora zaplanować w ogrodzie pozimowe prace. Jeśli chcemy przez cały rok cieszyć się ładną, przydomową murawą, już wczesną wiosną musimy pomyśleć o właściwych zabiegach pielęgnacyjnych.

Judaszowiec kanadyjski (Cercis canadensis )

Niezwykłe drzewko o parasolowatej koronie i oryginalnie umiejscowionych kwiatach, które wyrastają z kory w kwietniu-maju z uśpionych pączków będących w drewnie tej rośliny. Dorasta do 3,5 - 6 m wys. Kwiaty różowe, zebrane w pączki rozwijają się razem z liśćmi w maju. Sercowate liście jesienią przebarwiają się na żółto.


Stron: 262 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  230 231 232 233 234  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16369 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 142

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >