Ogród i działka – lista artykułów

Jakim środkiem chemicznym najszybciej wyczyścimy drewniany taras po zimie?

Zanim wystawimy nasz ulubiony zestaw mebli i zasiądziemy z kawą w pierwszych promieniach wiosennego słońca, warto dać tarasowi chwilę na... regenerację po zimie. Choć w tym roku śniegu było jak na lekarstwo, deski i tak ciężko pracowały pod wpływem wilgoci, wahań temperatury i zmiennych warunków atmosferycznych. Przedstawiamy środek czyszczący do tarasów, który sprawnie usunie ślady długich, zimowych miesięcy i w pełni odsłoni urok naszego drewnianego tarasu.

Jak wybrać płytki tarasowe? Kilka praktycznych porad

Taras to z całą pewnością jedno z najważniejszych miejsc w domach jednorodzinnych. Przez cały sezon od wiosny do wczesnej jesieni jest doskonałym miejscem do spotkań z przyjaciółmi i rodziną, przy odpowiedniej aranżacji dając schronienie przed upałami, a jednocześnie możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem. Urządzając taras należy jednak pamiętać, że dobór odpowiedniego wyposażenia ma ogromny wpływ na to, jaka będzie jakość naszego wypoczynku i czy nie będziemy łatać po każdej zimie szkód, jakie potrafi wyrządzić mróz.

Gazony w ogrodach - jakie możliwości dają w aranżowaniu przestrzeni

Możliwości gazonów, jako elementów kształtowania architektury krajobrazu wykraczają daleko poza miejskie donice. A przecież mogą pełnić też rolę fantazyjnych ogrodzeń, ścian zieleni w miejsce murów oporowych, obrzeża schodów terenowych.

Zawilec mieszańcowy, ogrodowy (Anemone x hybrida) - ozdoba letniego i późnojesiennego ogrodu

Zawilec mieszańcowy zwany też japońskim to wieloletnia bylina o kolorowych kwiatach na wysokich sztywnych łodygach, sięgająca do 90-120 cm wysokości. Duże, ciemnozielone liście przypominają kształtem liście winobluszczu, są ozdobą przez cały okres wegetacji. Białe, różowe lub czerwone kwiaty o średnicy 6-8 cm kwitną od VIII – X. Jest to rewelacyjna roślina, ponieważ późnym latem, kiedy inne kwiaty już bledną, wprowadza powiew świeżych, wiosennych kwiatów i nowe życie do jesiennego ogrodu.

Innowacyjny, wielofunkcyjny moduł ogrodzeniowy zgodny z ideą smart home

Projekt modułu powstał na bazie wieloletnich doświadczeń oraz sygnałów płynących od klientów i idealnie definiuje misję trzebnickiej firmy czyli dostarczanie produktów spełniających oczekiwania odbiorców. Jest integralnym elementem ogrodzenia, zapewniającym jego estetyczne, designerskie wykończenie, dobrze pasuje do każdej stylistyki, a przy tym łączy w sobie wiele funkcji odpowiedzialnych za zasilanie i sterowanie w obrębie strefy przydomowej.

Zwieńczenie ogrodowych ścieżek - obrzeża, jak je prawidłowo zamontować?

Wykonane z tworzywa sztucznego obrzeża Libet Bord to prosty sposób na atrakcyjne wykończenie nawierzchni brukowanej, żwirowej czy trawiastej. Sprawdzą się też jako listwy dylatacyjne oraz elementy umożliwiające estetyczne zabezpieczenie drzew i krzewów. Ekspert firmy Libet wyjaśnia, czym wyróżnia się ten innowacyjny produkt i jak go zamontować.

Nawierzchnie z barwionej kostki brukowej - dlaczego materiały powinno się kupować z jednej partii produkcyjnej?

Po ułożeniu nawierzchni z barwionych kostek gładkich lub postarzanych mogą pojawić się obszary różniące się odcieniem koloru. Zjawisko takie nie jest absolutnie winą producenta, ale efektem... braku doświadczenia ekipy brukarskiej.

Kosiarka spalinowa – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Kosiarka spalinowa – zakup tego urządzenia jest jednym z częstszych wczesną wiosną. To przede wszystkim propozycja dla osób, które mają większe trawniki. Nie trzeba bowiem martwić się długością kabla i można kosić bez przeszkód. Kosiarka tego typu działa niezależnie od zewnętrznych źródeł zasilania. Jest to bardzo komfortowe.

Jeżówka purpurowa (Echinacea purpurea) – długo kwitnący kwiat o właściwościach leczniczych

Projektując rabaty ogrodowe warto pamiętać, aby oprócz kwiatów typowo dekoracyjnych wybierać również takie, które posiadają właściwości lecznicze. Taką rośliną jest jeżówka purpurowa, której dodatkową zaletą jest długi okres kwitnienia VII – X. Echinacea purpurea jest byliną dorastającą do 40 -120 cm wysokości a jej sztywne pędy i liście w całości pokryte są szorstkim kutnerem. Koszyczki kwiatowe o średnicy 8-15 cm składają się z dwóch rodzajów kwiatów: zewnętrznych języczkowych o ciemno-różowych rozpostartych poziomo płatkach oraz rurkowych, , które tworzą wypukły ciemnobrązowy środek.

Letnia kuchnia na tarasie - czym wykończyć ściany i blaty?

Budowa domu jest ogromnym wyzwaniem. Właściciele muszą dokonać wielu trudnych wyborów. I choć dla większości wnętrze lokum liczy się najbardziej, warto pamiętać, że zewnętrzna część budynku jest równie ważna. Bryła domu i jej wykończenie świadczą o gospodarzach, ale to nie wszystko. Elewacja musi również spełnić kilka ważnych funkcji poza estetyczną. Wobec tego, jaki materiał wybrać, by cieszył oko, był łatwy w utrzymaniu oraz trwały?


Stron: 247 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15904 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 272

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >