Ogród i działka – lista artykułów

Ogrodowe aranżacje z kostki brukowej w kształcie plastra miodu

Sześciokąt równoboczny, zwany również heksagonem, często określany jest mianem figury idealnej. Wszystko za sprawą doskonałej symetrii i znakomitych proporcji, pozwalających tworzyć z niego harmonijne, a zarazem dynamiczne układy przestrzenne. Nowa kostka brukowa Hexo to propozycja, która łączy w sobie aranżacyjny potencjał sześcioboku z wytrzymałością betonu oraz ponadczasową kolorystyką, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w każdym otoczeniu.

Ogrodzenie modułowe z gotowych bloczków - proste do wykonania i estetyczne w końcowym efekcie

Ogrodzenia modułowe należą do rozwiązań przyjaznych nie tylko dla inwestora, ale również dla wykonawcy. Innymi słowy – różnorodność wykończenia powierzchni łączy się z wyjątkową prostotą i szybkością wykonania.

Co robić z ogrodowymi odpadami?

Koniec lata wcale nie oznacza zakończenia prac ogrodowych. Niektóre rośliny nie przestają rosnąć aż do pierwszych mrozów. Ogrodnik nadal ma mnóstwo pracy z przycinaniem i pielęgnacją zieleni. Co ma jednak zrobić z odpadami roślinnymi?

Jak zbudować taras na działce, która ma duże nachylenie terenu lub skarpę

Brukowany taras przed domem jest konstrukcją stosunkowo prostą, jeśli dysponujemy płaską działką i zakładamy, że właśnie taka zostanie. Sytuacja nieco się zmienia, jeśli fragment działki przeznaczony na ogród ma dużą różnicę wysokości, albo jeśli z jakichś przyczyn planujemy taras wyniesiony ponad powierzchnię terenu lub zagłębiony poniżej niej.

Narzędzia gospodarcze niezbędne w każdym ogrodzie

Praca w ogrodzie przynosi wiele satysfakcji. Pieczołowicie pielęgnowane rośliny rosną i rozwijają się, tworząc swoistą enklawę zielonego spokoju. Niezależnie od tego, czy doglądamy działki, przydomowego ogródka, czy kwiatów na balkonie, przydadzą się nam różnego rodzaju narzędzia usprawniające pracę ogrodnika.

Jak dbać o nawierzchnie wokół domu jesienią

Wraz z nadejściem września żegnamy się z latem. Co prawda pogoda w tym roku wciąż nas rozpieszcza, jednak pierwsze spadające liście już zalegają na trawnikach i chodnikach. To prawdziwa zmora ogrodników, przed którymi czas wzmożonych prac porządkowych. Warto jednak zadbać o regularność w oczyszczaniu posesji, bowiem rozkładające się listowie, igliwie i owoce mogą wyrządzić niemałe szkody.

Kwiaty cebulowe - posadźmy ich dużo tej jesieni będą wiosną pierwszym pokarmem pszczół

Kiedy dni stają się coraz krótsze, a letnie upały odchodzą w zapomnienie, pora pomyśleć… o pszczołach. Sadząc rośliny cebulowe, pomożesz im przeżyć najtrudniejszy dla nich okres w roku – wczesną wiosnę. Jesienią to pszczoły pomogą Tobie, bo produkty, które im zawdzięczamy, wzmacniają odporność i zapobiegają przeziębieniom.

Jesienne prace w ogrodzie - co oprócz przycinania drzew i krzewów jest do zrobienia?

Dni stają się coraz krótsze i już niedługo ostatnie rośliny poddadzą się pierwszym mrozom. Dla właścicieli ogrodów jest to czas, by chwycić za sekatory. Warto również rzucić okiem na rabaty: które wiosenne kwiaty można posadzić już teraz?

Róża żółta angielskiej odmiany Graham Thomas

Odmiany róż angielskich powstały w latach 70- tych XX wieku. Są marzeniem każdego miłośnika róż, ponieważ łączą w sobie nostalgiczny kształt kwiatów i cudowny zapach starych gatunków wzbogacony o długi okres kwitnienia. Taką krzyżówkę róż historycznych i współczesnych udało się uzyskać angielskiemu ogrodnikowi Davidowi Austinowi. Odmiany wyhodowane przez Austina to dziś szeroki asortyment wśród nich znajduje się piękna odmiana o żółtych kwiatach Graham Thomas powstała w 1983 r. wielokrotnie wyróżniana na wystawach światowych.

Jak zrobić rabaty z palisadami?

Ogród powinien być miejscem, w którym możemy się zrelaksować i nabrać sił na kolejny dzień. Bardzo ważnym elementem jest jego wygląd, który powinien skutecznie poprawiać nam nastrój. Rośliny powinny być prawidłowo oporządzone a wokół wskazany jest porządek. Dla lepszej kontroli nad rozrostem roślin powinniśmy wyznaczyć ograniczony teren.


Stron: 223 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18435 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 281

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >