Ogród i działka – lista artykułów

Aranżacja ogrodu - pomysły, inspiracje, porady

Ogród to miejsce wypoczynku, spotkań z przyjaciółmi, zabawy. Najważniejszy jest jednak pomysł. Warto zainspirować się czasopismami ogrodniczymi lub zdjęciami w Internecie. Miłośnicy ogrodów pragną, aby ich azyl był najpiękniejszy. Jak zaaranżować ogród, aby był nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale także funkcjonalny? Poznaj nasze wskazówki.

Jaka brama wjazdowa będzie lepszym wyborem - przesuwna czy dwuskrzydłowa?

Bramom wjazdowym stawia się coraz większe wymagania - muszą być funkcjonalne, estetyczne, bezpieczne i przy tym nie zajmować cennej przestrzeni. Brama wjazdowa nie tylko musi wizualnie pasować do całego ogrodzenia, ale przede wszystkim powinna być niezawodna i wygodna w obsłudze. Jedną z podstawowych decyzji, jakie musimy podjąć przy jej wyborze, jest sposób otwierania. Co wziąć pod uwagę, aby dopasować ją do działki i własnych potrzeb? Przedstawiamy plusy i minusy bramy przesuwnej i dwuskrzydłowej.

Różana rabata - jak ją pielęgnować, aby pięknie i obficie kwitła

Róża to niezwykle popularny kwiat i prawdziwa ozdoba wielu ogrodów. Niektórzy nazywają ją królową kwiatów. W naturalnym środowisku rośnie ponad 200 gatunków, pomiędzy którymi występują liczne różnice. Wśród nowoczesnych i dawnych odmian róż ogrodowych oraz róż dzikich występują pnącza, krzewy oraz odmiany okrywowe. Są gatunki o delikatnych pojedyńczych kwiatach o 5-8 płatakch, inne - półpełne o 10-25 płatkach, ale są też o kwiatach pełnych z ponad 40 płatkami. Te piękne kwiaty potrafią być jednak bardzo wymagające i potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, gdzie kluczową rolę odgrywa cięcie.

Jak układać płytki tarasowe na betonie i na gruncie?

Płytki tarasowe to bardzo efektywna alternatywa dla popularnej kostki brukowej. Mogą być zastosowane nie tylko na tarasie, ale również w ogrodowej aranżacji jako schody lub ścieżki. Płytki tarasowe mogą zostać ułożone na dwa sposoby - bezpośrednio na podłożu gruntowym lub na wylewce z betonu.

Jak stworzyć stylowy, uporządkowany i nowoczesny ogród?

Stylowy, szykowny, elegancki i nowoczesny – to kilka określeń, którymi będzie można opisać ogród, jeśli w jego aranżacji użyjemy designerskich betonowych prefabrykatów. Ich wybór jest dziś tak szeroki, że buduje się z nich nie tylko nawierzchnie.

Dąbrówka rozłogowa (Ajuga reptans) 'Burgundy Glow'

Dąbrówka rozłogowa jest byliną z rodziny jasnowatych dorastającą do 10 - 25 cm wysokości. Jest doskonałą rośliną zadarniającą, tworzącą gęste, dekoracyjne kobierce. Łatwa w uprawie, idealna pod drzewa i krzewy. Posiada długie rozgałęzione rozłogi. Fioletowoniebieskie kwiatki o długości do 20 mm, zebrane w nibyokółki, które rozwijają się na przełomie maja i czerwca.

Z jakiego prezentu ucieszy się tata ogrodnik?

Szybkimi krokami zbliża się Dzień Ojca. Dla osób, które poszukują wyjątkowego i praktycznego prezentu dla Taty ogrodnika mamy kilka inspiracji.

Bezpieczny i wygodny ogród – co jest w nim potrzebne?

Piękny i komfortowy ogród to chluba każdego właściciela. Stanowi idealne miejsce do wypoczynku oraz rekreacji, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Aby przyjemnie spędzać w nim czas, warto zadbać o stworzenie w pełni bezpiecznej przestrzeni. A do tego potrzeba rozmaitych urządzeń i instalacji. Jak zbudować odpowiednie warunki w ogrodach? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Jak stworzyć malowniczą scenerię wokół domu?

Odświeżenie przestrzeni wokół domu to obowiązkowy punkt na liście wiosennych porządków. Warto w tym czasie zadbać nie tylko o piękną roślinność w ogrodzie, ale też o konserwację przydomowych powierzchni. Z odpowiednio dobranymi produktami szybko i skutecznie odnowimy zarówno meble ogrodowe, jak również inne elementy ogrodowej architektury, takie jak ogrodzenia, kwietniki czy chodniki. Wszystko po to, by stworzyć malowniczą scenerię przed domem, która będzie cieszyć oko i umili odpoczynek na świeżym powietrzu.

Aranżacja tarasu - jak zagospodarować taras, by był prywatnym Edenem

Obecnie trudno znaleźć dom, który nie posiadałby przestronnego tarasu. Jednak coraz częściej można je zobaczyć również na osiedlach mieszkaniowych. W jaki sposób zagospodarować taras, by nie był wykorzystywany jedynie latem i stworzyć funkcjonalny zielony azyl, który pozwoli odpocząć od zgiełku miasta?


Stron: 253 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15865 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 126

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >