Ogród i działka – lista artykułów

Koreańska piękność

Jodła koreańska (Abies koreana) to nie lada gratka dla wielu ogrodników. Sadzona pojedynczo wygląda zjawiskowo, egzotycznie i nierzadko jest obiektem zazdrości sąsiadów. Posadzenie jej w grupie wielu drzewek lub w towarzystwie odpowiednio dobranych roślin może stanowić reprezentacyjną część ogrodu.

Potencjalne problemy z układaniem kostki brukowej na stromym podjeździe do garażu i ich rozwiązania

Zjazd do garażu w podpiwniczeniu może przysporzyć nieco kłopotów podczas układania kostki brukowej.Szczególnie, jeśli na krótkim odcinku trzeba pokonać dużą różnicę wysokości. Dlatego ta część nawierzchni wymaga szczególnego potraktowania.

Wiosenny serwis urządzeń ogrodniczych - zanim zacznie się sezon

Już niedługo wiosna, rozpocznie się nowy sezon pracy w terenie. Wrócimy do koszenia trawy i modelowania żywopłotów. Na szczęście z odpowiednim sprzętem to sama przyjemność! Zanim jednak zabierzemy się do pracy musimy sprawdzić stan naszych maszyn. Jeśli dobrze przygotujemy je do nowego sezonu będziemy cieszyć się ich bezawaryjną pracą teraz i przez długie lata.

Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Bardzo ładny krzew wolnorosnący, osiągający od 1,5 do 2,5 metrów wysokości. Wiosną pierwsze na roślinie pojawiają się liście, które jesienią żółkną. Od VI-VIII ketmia zakwita dużymi, efektownymi, różowymi kwiatami o średnicy ok. 10 cm. Popularnie zwana, także różą chińską bez kolców. Kwitnienie trwa bardzo długo, często aż 100 dni. Będzie pięknym kwitnącym akcentem w każdym ogrodzie.

Krzewy i drzewa - jak o nie dbać, żeby były ozdobą ogrodu

Drzewa i żywopłoty stanowią piękny i zarazem funkcjonalny element aranżacji ogrodu. Ich obecność zapewnia zdrowy mikroklimat, tło dla innych upraw i schronienie ptakom, których świergot uprzyjemnia poranki. Stworzenie ogrodu z charakterem i duszą to sztuka doboru gatunków, ich kompozycji oraz prawidłowej pielęgnacji przez okrągły rok.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę aranżując nawierzchnię wokół basenu

Ciepłe, letnie dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach popularnością wśród inwestorów cieszą się przydomowe baseny. Dawniej kojarzone z rozległymi posiadłościami, dziś coraz częściej stanowią integralną część nawet niezbyt dużych posesji. Ekspert podpowiada, na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając materiały nawierzchniowe do strefy basenowej.

Wiosną najważniejszą pracą w ogrodzie jest przygotowanie gleby

Wiosna to najbardziej pracowity okres w ogrodzie, dlatego warto już teraz dobrze go zaplanować. A jednym z podstawowych zadań, jakie trzeba będzie wykonać na działce czy przydomowym ogródku to przygotowanie ziemi do sadzenia roślin. W sprawnym wykonaniu tego zadania pomogą nam narzędzia przeznaczone do pielęgnacji gleby.

Aranżacje nawierzchni z kostek o fakturze płukanej

Są antypoślizgowe, bezpieczne i świetnie pasują do aranżacji wszędzie tam, gdzie w otoczeniu występują naturalne materiały, ale nie tylko. Kostki o fakturze płukanej to połączenie funkcjonalności z szeroką gamą możliwości kreowania przestrzeni.

Zanim zaczniemy układać kostkę brukową - przygotujmy właściwie podłoże

Brukowaniem powinni zajmować się specjaliści. Za to inwestorzy zatrudniający specjalistów powinni mieć o prowadzonych pracach przynajmniej ogólne pojęcie. Po pierwsze po to, by móc się z wykonawcą porozumieć i precyzyjnie przedstawić mu swoje wymagania. A po drugie - by skontrolować jakość i rzetelność jego pracy.

Ostrzenie łańcucha w pilarce motorowej

Cięcie drewna nie jest zadaniem skomplikowanym natomiast ważna jest prawidłowa technika, odpowiednie zabezpieczenie i przede wszystkim wydajna maszyna. Mając nawet najlepszą pilarkę można popełnić błąd. Ponadto trzeba pamiętać, aby zawsze mieć naostrzony łańcuch i w pełni sprawną maszynę! Radzimy, jak zaplanować cięcie i jak ostrzyć łańcuch!


Stron: 229 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19003 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 213

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >