Ogród i działka – lista artykułów

Dlaczego warto wybudować taras na gruncie?

Przy sprzyjających okolicznościach może powstać nawet w jeden dzień. Wykonuje się go sprawnie i tanio. Nie sprawia kłopotów podczas eksploatacji. A to nie koniec zalet tarasu wykonanego metodą „na gruncie”.

Glebogryzarka ogrodowa - 3 rodzaje i 4 wskazówki, jak ją wybrać

Glebogryzarka to jedno z podstawowych urządzeń, które powinien posiadać każdy właściciel ogrodu. Dzięki niemu można szybko i łatwo spulchnić, wyrównać i napowietrzyć ziemię, a co za tym idzie, zapewnić roślinom lepsze warunki do rozwoju.

Jak zbudować taras?

Betonowe tarasy to najczęściej wybierane rodzaje tych konstrukcji. Nic w tym dziwnego, gdyż umożliwiają wykończenie ich na wiele różnorodnych sposobów, a samo ich wykonanie nie jest także skomplikowane. Wystarczy dobrać odpowiednie materiały i zwrócić uwagę na prawidłowe wykonanie tarasu zgodnie z normami budowlanymi, aby móc cieszyć się dodatkową przestrzenią przed domem, sprzyjającą spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W takim razie jak wykonać taras betonowy samodzielnie? O tym poniżej.

Jakie ogrodzenia domu Polacy wybierali najczęściej w 2020 r.

Oferta rynkowa ogrodzeń z różnych materiałów jest niezwykle bogata. Jakie wzory okazały się najbardziej popularne spośród szerokiego wachlarza możliwości? Rok 2020 potwierdził, że klasyka i prostota nigdy nie wychodzą z mody. Przedstawiamy 5 najlepiej sprzedających się modeli mijającego sezonu.

Na co należy zwrócić uwagę budując alejki ogrodowe w pagórkowatym, nierównym terenie?

Powierzchnia ogrodu nie zawsze jest płaska, czasami charakteryzują ją różnice wysokości, które wymagają zniwelowania. Podpowiadamy, jak poprowadzić ogrodowe alejki w nierównym terenie.

Jak samodzielnie wyciąć choinkę na Boże Narodzenie?

Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki. Wiele osób chce cieszyć się niepowtarzalnym zapachem igieł, dlatego marzy o naturalnym, żywym drzewku. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas rodzinna wyprawa na plantację. Tam z łatwością wybierzemy najlepszy dla nas iglak. Samodzielne wycięcie świerku czy jodły, a potem ich oprawienie nie sprawi nam problemów, jeśli dysponujemy odpowiednimi narzędziami – sprawdzą się one nie tylko „od święta”.

Jak wykorzystać murek w aranżacji ogrodu?

Większość elementów, wykorzystywanych w aranżacji ogrodu, może pełnić lub łączyć wiele różnorodnych funkcji. Nie inaczej jest z murkami. Podpowiadamy, jak można je zastosować w ogrodzie.

Konwalnik płaski (Wężobród płaski) Ophiopogon planiscapus 'Nigrescens' - czarna ozdobna trawa

Konwalnik płaskopędowy ‘Nigrescens’ to niezwykle efektowna bylina o fioletowo-zielonych odziomkowych, równowąskich liściach, które przebarwiają się na kruczoczarne, gdy rosną w pełnym słońcu i dobrze przepuszczalnej glebie. Wyglądem przypomina trawę i często jest nazywany czarną trawą. Pochiodzi z rodziny konwalnikowatych dorasta do 20-30 cm wysokości. Białawe lub jasno purpurowe kwiaty o długości około 7 cm zebrane w luźne grona rozwijają się od VIII-IX a po nich ciemnogranatowe owoce, przypominające jagody. Pochodzi z Japonii i regionów Azji, gdzie porasta zalesione zbocza.

Ogrodowa piwniczka pozwoli cieszyć się ogrodem nawet w zimie

Okres jesienno-zimowy nie oznacza przerwy od przebywania w ogrodzie. Wręcz przeciwnie - spędzanie czasu na powietrzu i trochę ruchu pozytywnie wpłyną na nasz organizm, a my będziemy mogli zadbać o to, aby życie w naszym ogrodzie kwitło mimo chłodniejszej aury. A co konkretnie możemy robić w ogrodzie w okresie jesienno-zimowym? Podpowiadamy!

Jak zaprojektować ogród pod zadaszeniem?

Wiosenny i letni relaks często dzielimy pomiędzy dwa światy – dom oraz ogród. Nasze cztery kąty zapewniają nam podstawową wygodę pod dachem, a w ogrodzie korzystamy z dobrodziejstw słońca, uroków zieleni oraz świeżego powietrza. Czemu więc nie połączyć tych dwóch stref ze sobą, aby niezależnie od pogody cieszyć się kontaktem z roślinnością przez cały rok? Prezentujemy sposoby na stworzenie pięknego ogrodu pod dachem.


Stron: 262 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16320 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >