Ogród i działka – lista artykułów

Estetyczne wykończenie ścieżek ogrodowych na brzegach łuku

Wykonując krawężnik biegnący po łuku możemy napotkać sporą liczbę „pułapek”, w które można wpaść na etapie planowania i wytyczania, a także wyboru materiałów. Ale spokojnie! Na pewno jest to zadanie pracochłonne – co nie oznacza, że trudne. Raczej wymagające precyzji i cierpliwości.

Mata na plac zabaw jako nawierzchnia bezpieczna - właściwości i zastosowanie

Bezpieczeństwo dzieci stanowi priorytet nie tylko dla rodziców, ale też samorządów czy deweloperów zajmujących się budową nowych osiedli. Przekłada się to na projekty bezpiecznych placów zabaw. Dziecko traktowane jest jako pełnoprawny klient, dlatego oprócz atrakcji zapewniających doskonałą zabawę coraz częściej stosowane są najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Ogród i woda przeciw upałom

Fale upałów od jakiegoś czasu mocno uprzykrzają życie. W kolejnych latach próżno liczyć na spadek średniej temperatury w miesiącach letnich. W mieście jest to problem, natomiast posiadając ogród, możemy poradzić sobie z tym dzięki konstrukcjom wodnym.

Zakładanie trawnika pod koniec lata

Końcówka sierpnia to doskonały moment na zakładanie trawnika. Temperatury gleby oraz powietrza sprzyjają wzrostowi trawy i rozwijaniu się kiełków. Przedstawiamy 5 zasad, o których warto pamiętać, jeśli decydujemy się na zakładanie i pielęgnację trawnika w okresie późnego lata.

Taras najprościej i najtaniej wykonamy tzw techniką na gruncie

Trasa wykonany metodą „na gruncie” niezmiennie pozostaje rozwiązaniem najszybszym i najtańszym. Jest przy tym pewne, że nie będzie sprawiać żadnych kłopotów podczas eksploatacji.

Zadbane drewno tarasowe - zabezpieczone i zaimpregnowane przez olejowanie

Jaka jest najcenniejsza waluta świata? Czas! Najlepiej ten spędzony z rodziną i znajomymi. A ciągle narzekamy, że przecieka nam on przez palce… Wakacje to jednak okres, gdy możemy więcej chwil spędzić z najbliższymi. Niekoniecznie muszą to być dalekie wyjazdy – równie dobrze smakuje relaks na tarasie zaaranżowanym tak, aby służył letnim, beztroskim spotkaniom.

Czym karczować chaszcze i zapuszczone zarośla - kosiarka karczownica sprawdzi się tam, gdzie zwykła nie da rady

Przywrócenie gruntom wartości użytkowej, pod uprawy lub pod inwestycje, wymaga dużego nakładu pracy i kosztów. Jednym z pierwszych etapów tego procesu jest oczyszczenie obszaru z wysokich traw i zarośli, w którym z pomocą przychodzi nowoczesna technika w postaci profesjonalnych kosiarek karczownic. Nowością na polskim rynku są japońskie karczownice OREC wyposażone w niezawodne silniki oraz wyjątkowo wytrzymałe ostrza z japońskiej hartowanej stali.

Jeśli nie masz pomysłu, jak urządzić taras - to mamy 4 ciekawe podpowiedzi

Piękna pogoda i długie dni sprawiają, że latem chętnie spędzamy czas na balkonie lub tarasie. Chcesz, by te chwile były wyjątkowe? Zadbaj o aranżację przestrzeni uwzględniającą najnowsze trendy! Podpowiadamy, jak urządzić balkon lub taras w jednym z 4 najciekawszych stylów tego lata!

Projektujemy oświetlenie wokół domu i w ogrodzie - jak zrobić to dobrze?

Odpowiednio doświetlone otoczenie domu to nie tylko względy praktyczne, zapewniające wygodę i bezpieczeństwo. Dobrze zaaranżowane i przemyślane oświetlenie zewnętrzne wpływa pozytywnie na samopoczucie wszystkich domowników, pomagając się zrelaksować, zwłaszcza w ciepłe letnie wieczory. Niewłaściwie zaprojektowane może natomiast oślepiać, a także niepotrzebnie podkreślać niedoskonałości domu i ogrodu. Istnieje jednak kilka rozwiązań, które w łatwy sposób pomogą zadbać o odpowiednie doświetlenie otoczenia zewnętrznego.

Impregnat do drewnianych elementów wokół domu rozpylany ogrodowym opryskiwaczem

Bo czasochłonna, wymagająca wielu produktów, a przede wszystkim umiejętności manualnych – powodów, by odkładać dekorację przydomowego drewna na później może być naprawdę wiele. Cierpi na tym nie tylko kompozycja strefy wokół domu, ale i nasz zmysł estetyczny – zwłaszcza jeśli do aranżacji ogrodu przykładamy naprawdę dużą wagę. A co jeśli powiemy Wam, że do odnowienia pergoli, ogrodzenia czy altanki wystarczy opryskiwacz ogrodowy, Easy Impregnat i jedno słoneczne popołudnie?


Stron: 239 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17758 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 157

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >