Ogrodowe boisko - radość dzieci i całej rodziny

Ogrodowe boisko - radość dzieci i całej rodziny

Ogrodowe mini boisko to pomysł wart realizacji i z pewnością wniesie dużo śmiechu i radości do domowej codzienności oraz urozmaicenia podczas wakacji w ogrodzie czy na działce. Możliwość gry w piłkę nożną, kosza, siatkówkę, nieco zapomnianego badmintona czy tez uprawiania gimnastyki sprawi przyjemność dzieciom i dorosłym, a głównie zapewni formę aktywnego spędzania czasu. Korzyści z posiadania własnego mini boiska jest bez liku, ale takie mini boisko przede wszystkim zachęca do ruchu po miesiącach zimowego lenistwa i po okresie ścisłych ograniczeń spowodowanych sytuacją epidemiczną. Jest też bezpieczną przestrzenią do uprawiania aktywnej rekreacji w ograniczonym gronie. Potrzebny jest tylko pomysł na boisko, a następnie dbanie o niego. Czytaj dalej

Najprostszy pomysł na ogrodowe boisko

Ogrodowe boisko to kwestia umowna, bo nie musi ono mieć przepisowych wymiarów ani profesjonalnego, kosztownego podłoża. Boisko może powstać na trawniku – przydomowym, ogrodowym. Można po prostu wygospodarować przestrzeń na istniejącym już trawniku tak, by zapewnić dogodne warunki aktywności rekreacyjno-sportowej, a jednocześnie zapewnić roślinom w ogrodzie swobodę życia w przypadku, gdy boisko powstanie na terenie ogrodu. Kontury boiska można oznaczyć na przykład linią z piasku. Kreatywność w tej kwestii nie ma granic, a we wszystkie prace „budowalne” i konserwatorskie można włączyć dzieci, które z pewnością z zapałem będą uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. 


Ogrodowe boisko - radość dzieci i całej rodziny

 

Czytaj również: Kret w ogródku? Skuteczny sposób na szkodnika


W przypadku tworzenia od nowa trawiastego boiska, podłoże powinno być przygotowane dokładnie tak jak w procesie zakładania trawnika. Ważne, by teren był wyrównany i stabilnie utwardzony. Prace należy zacząć od wyboru miejsca, a następnie powinno się oczyścić teren z kamieni, chwastów, liści, itp., przeprowadzić wałowanie, wysiać trawę – najlepiej trawą sportową lub ułożyć trawę z rolki. Wysiane nasiona należy przykryć cienką warstwą piasku lub torfu oraz wyrównać powierzchnię wałem. W przypadku trawy z rolki, płaty trawy należy układać ściśle obok siebie, zachowując stale ten sam kierunek wzrostu roślin (z włosem albo pod włos) i dobrze przyciskając je do gleby. Trawa ukorzeni się po upływie kilkunastu dni. 


Konserwacja boiska z podłożem trawiastym

Podłoże trawiaste przydomowego boiska jest przede wszystkim tańsze w tworzeniu i utrzymaniu od tego ze sztuczną nawierzchnią. Przede wszystkim jest podłożem naturalnym, które zachowuje swoje wartości, jak produkcja tlenu czy stworzenie ogrodowego ekosystemu. Zaletą trawiastego podłoża jest też miękkość i dobra amortyzacja co jest bezpieczniejsze ze względu na ewentualne kontuzje i zdrowsze dla stawów, ale pod warunkiem, że podłoże jest dobrze wyrównane.


Ogrodowe boisko - radość dzieci i całej rodziny


Pielęgnacja takiego boiska polega na bardzo regularnym koszeniu, nawadnianiu, nawożeniu i ewentualnie na renowacji fragmentów, które mogą ulec podniszczeniu wskutek częstego deptania.  Zatem zasady są takie same jak w przypadku trawnika i pielęgnacja boiska nie wymaga dodatkowego zaangażowania. Jedyną czynnością, którą naprawdę warto wykonywać bardzo systematycznie jest koszenie, by trawa była gęsta, miękka i nie za bardzo wyrośnięta.


Wygodne koszenie ogrodowego boiska bez wysiłku

Jakość trawy na ogrodowym boisku ma kluczowe znaczenie dla jego użytkowników, zwłaszcza dzieci, dlatego ważna jest systematyczność koszenia. W sezonie intensywnej wegetacji roślin i przy sprzyjających warunkach jak w tym roku, powinno się kosić 2 razy w tygodniu lub co parę dni. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest robot koszący, na przykład najnowszy mini robot Honda Miimo 70 Live przeznaczony do koszenia powierzchni do 700 mkw i wyposażony w nowoczesne rozwiązania, które są idealnie dostosowane do ogrodowego boiska. Jego podstawową zaletą jest to, że kosi za człowieka i jednocześnie zapewnia ekologiczny sposób pielęgnacji trawy poprzez mikro mulczowanie.


Ogrodowe boisko - radość dzieci i całej rodziny


Mini robot Honda Miimo 70 Live o szerokości koszenia 19 cm jest wyposażony w 3-stopniową  regulację wysokości koszenia w zakresie 30/40/50 mm. Na jednym ładowaniu litowo-jonowego akumulatora kosi do 32 m kw. w jedną godzinę, czyli codziennie rano może przygotować boisko do nowych rozgrywek. Elastyczny sposób instalacji bazy dokującej ułatwia samodzielny montaż przewodu granicznego i umieszczenie jej z możliwie najłatwiejszym dostępem dla robota.


 - Honda Miimo 70 Live, to najnowszy model robota Honda przeznaczonego do koszenia przydomowych trawników i przy okazji jest idealnym, bo całkowicie samodzielnym opiekunem trawy ogrodowego boiska. Komunikuje z siecią GSM i jest wyposażony w funkcje Mapuj i Koś, Umieść i Koś i Smart Timer, które zapewniają mu samodzielne zarządzanie koszeniem na podstawie pozyskanych danych o powierzchni trawnika i pogodzie. Funkcja właściciela ogranicza się do kontroli robota za pomocą przejrzystego interfejsu aplikacji „Mii-monitor” oraz aplikacji Alexa działającej  m. in. na urządzeniach Echo Amazon przeznaczonej do komunikacji werbalnej z robotem. - wyjaśnia Mariusz Czarnocki, Menadżer Produktu Maszyny Ogrodnicze w Aries Power Equipment, który jest Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.


Ogrodowe boisko - radość dzieci i całej rodziny

 

Czytaj również: Jak stworzyć swoje wymarzone miejsce do odpoczynku w ogrodzie?


W przypadku pielęgnacji ogrodowego boiska bardzo praktycznym rozwiązaniem jest funkcja Umieść i Koś, która zapewnia szybkie koszenie małych powierzchni (3 powierzchnie do wyboru: 2x2, 3x3 i 4x4 m), jak fragment boiska czy miejsca, w których znajdują się meble ogrodowe oraz inne elementy ogrodowej aranżacji. Natomiast Smart Timer, dzięki stałej komunikacji robota z siecią GSM, umożliwia robotowi aktualizację danych meteo, które robot następnie uwzględnia w harmonogramie koszenia, np. w przypadku gorszej pogody, robot przesuwa w czasie rozpoczęcie cyklu koszenia. W trybie koszenia według preferencji użytkownika – robot kosi zgodnie z programem: w wyznaczonym dniu i o określonej porze.


Unikalną zaletą Honda Miimo 70 Live, jak i mniejszego robota Miimo 40 Live, jest komunikacja werbalna. Za pośrednictwem aplikacji Alexa (działa na urządzeniach Echo Amazon) właściciel może zdalnie wydawać robotowi polecenia werbalne,  jak: „Alexa, powiedz Miimo koś”, „Alexa, co robi Miimo?” czy „Alexa, powiedz Miimo wróć do stacji.”


Zadbane ogrodowe boisko może sprawić dzieciom i całej rodzinie radość, i zachęcić do aktywnie zdrowego spędzania wolnego czasu. Zapewni też wygodne warunki do przeprowadzania rodzinnych treningów i rozgrywek równolegle do Mistrzostw Europy w piłce nożnej!


Źródło: COMUNICAT4U / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17078 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 209

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >