Ogrodzenie z monitoringiem

Ogrodzenie z monitoringiem

Ogrodzenie, które chroni firmę lub magazyn, może jednocześnie ochronić… intruzów przed czujnym okiem kamer monitoringu. Sprawdź, jak zabezpieczyć obiekt podwyższonego ryzyka bez ryzyka, że ogrodzenie zostanie wykorzystane przez nieproszonych gości. Czytaj dalej

 

Ogrodzenie obiektu wymagającego wysokiej ochrony powinno uniemożliwić intruzom przedostanie się na strzeżony teren. Im dłużej ogrodzenie będzie powstrzymywać nieproszonych gości, tym więcej czasu na reakcję mają służby ochrony. Pod warunkiem oczywiście, że w porę dostrzegą intruzów. Aby tak było, ogrodzenie powinno umożliwiać skuteczny monitoring.


Ogrodzenie trudne do sforsowania


Ogrodzenie obiektu wymagającego zwiększonego stopnia zabezpieczenia powinno jak najdłużej powstrzymywać intruzów przed wtargnięciem na chroniony teren.

 

 

 

Ile czasu zajmuje intruzom pokonanie ogrodzenia?

 

O tym informuje czynnik opóźnienia, który jest różny dla różnych systemów.

 

Zwykłe ogrodzenia można pokonać w bardzo krótkim czasie:

  • ogrodzenie z tradycyjnej siatki ogrodzeniowej – 15 sekund

  • ogrodzenie z siatki zgrzewanej – 3 minuty

 

Ogrodzenia o wysokim stopniu zabezpieczenia stawiają opór intruzom znacznie dłużej:

  • panele ogrodzeniowe Securifor (firmy Betafence) – 11 minut

  • panele ogrodzeniowe Securifor 2D (firmy Betafence) – 18 minut

 

 

Czytaj również: Idealny wygląd całej posesji

 

 

W zależności od wybranego systemu do zabezpieczenia firmy produkcyjnej lub magazynu, służba ochrony na interwencję może mieć od zaledwie kilkunastu sekund do nawet 20 minut. Skuteczną interwencję pozwalają zatem podjąć systemy o wysokim czynniku opóźnienia. Im więcej czasu na spostrzeżenie zagrożenia, tym skuteczniejsza interwencja.

 

 

Skuteczny monitoring


Wysoki czynnik opóźnienia nie gwarantuje maksymalnego zabezpieczenia terenu, jeśli intruz będzie działał w ukryciu. Dlatego ogrodzenie powinno zapewnić skuteczny monitoring terenu, a taki zapewniają panele o wysokim stopniu przezierności.

 

Projektując ogrodzenie o podwyższonym stopniu zabezpieczenia, zwróć uwagę na trzy podstawowe cechy:


  1. Drobne oczka utrudniające bądź nawet uniemożliwiające wspinanie się po ogrodzeniu, a także uniemożliwiające próby przecięcia drutów;

  2. Odpowiednią wysokość, skutecznie utrudniającą pokonanie ogrodzenia górą;

  3. Maksymalną przezierność, umożliwiająca skuteczny monitoring terenu.

 

 

 

Czytaj również: Ogrodzenie o ciekawej fakturze kamienia, bez użycia zaprawy

 

 

W wielu przypadkach systemom ogrodzeniowym brakuje pierwszej lub ostatniej cechy – ogrodzenia przezierne mają oczka, które łatwo wykorzystać do wspinaczki lub je przeciąć, z kolei ogrodzenia o wąskich oczkach z solidnego drutu uniemożliwiają skuteczny monitoring.

 

 

Jednym z nielicznych wyjątków są systemy Securifor oferowane przez firmę Betafence, dedykowane obiektom wymagającym wysokiego stopnia zabezpieczenia, chroniące m.in. tak ważne obiekty, jak rafineria w Bahrainie czy terminal gazowy w Belgii, zaopatrujący Anglię i kontynentalną Europę w norweski gaz. Ich pokonanie zajmuje intruzom 40-krotnie więcej czasu niż sforsowanie zwykłego ogrodzenia. Wąskie oczka i grube druty paneli skutecznie utrudniają wspinanie się po ogrodzeniu, a także ich przecięcie, tym bardziej, że nie można w nie włożyć żadnych narzędzi. Jednocześnie dzięki specjalnej kombinacji drutów poziomych i pionowych, panele są wyjątkowo przezierne, umożliwiają zatem skuteczny monitoring. System Securifor uzupełniają bramy skrzydłowe z wypełnieniem panelem Securifor.

 

Panele Securifor dostępne są w czterech typach umożliwiających idealne dopasowanie stopnia zabezpieczenia i charakteru ogrodzenia do wymagań projektu.Źródło: betafance / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17300 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 273

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >