Oświetlenia nagrodzone za wzornictwo

Oświetlenia nagrodzone za wzornictwo

Trzydzieści jeden produktów marki Philips otrzymało iF design Award 2012 – prestiżowe nagrody za najlepsze wzornictwo. Aż dziewięć wyróżnionych produktów Philips to rozwiązania z zakresu oświetlenia.

 

Wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa przemysłowego, organizowanego pod patronatem International Forum Design w Hanowerze, zostały ogłoszone 10 lutego w Monachium. W tym roku po raz pierwszy nagrody przyznawane były w trzech kategoriach: materiał, opakowanie oraz projekt komunikacji produktu. Nagrody iF design award otrzymało w sumie 31 produktów marki Philips, z trzech sektorów firmy: produktów gospodarstwa domowego i elektroniki użytkowej, sprzętu medycznego oraz oświetlenia.

 

– "Philips wciąż stawia sobie nowe wyzwania, wprowadzając innowacyjne rozwiązania na każdym etapie powstawania produktu, po to by stworzyć rozwiązania atrakcyjne dla konsumentów i wartościowe dla klientów. Nagroda iF design award dla 31 naszych produktów, to ważne wyróżnienie nie tylko dla proponowanych rozwiązań, ale również dla naszego zespołu projektowego i całej firmy Philips" – mówi Sean Carney, szef zespołu projektowego Philips Design.

 

Czytaj również: Wolf System został Budowlaną Firmą Roku 2011

 

Spośród wyróżnionych rozwiązań firmy Philips, aż dziewięć to produkty oświetleniowe: funkcjonalne i eleganckie lampy do mieszkań i domów, które – dzięki zastosowaniu wydajnych diod LED – pomagają kreować atmosferę relaksu i wypoczynku, współtworząc jednocześnie wystrój całego wnętrza. Nagroda iF design awards to symbol dobrego designu, znany na całym świecie, nie tylko wśród projektantów. Przyznawana jest przez międzynarodowe jury złożone z 44 znanych ekspertów za wybitne osiągnięcia w projektowaniu. W tym roku spośród 4 322 projektów zgłoszonych przez 1 605 uczestników z 48 krajów, jury wybrało 1218 produktów wyróżnionych znakiem najlepszego designu. Wszystkie zwycięskie projekty będą prezentowane podczas wystawy iF w Hanowerze od 6 marca do 10 marca 2012 oraz w Hamburgu, w drugiej połowie roku.

 

iF design Award 2012: nagrodzone rozwiązania oświetleniowe Philips

 

•    Lampy Philips SmartSpot LED Disk są przykładem oświetlenia punktowego, które idealnie nadaje się do wyeksponowania części mieszkania (np. przedpokoju), jak również tworzenia atmosfery: tła romantycznej kolacji, rodzinnego relaksu czy spotkania z przyjaciółmi. Zastosowane w lampach SmartSpot diody LED o wysokiej mocy zachowują pełną jakość i moc nawet przez 20 tysięcy godzin użytkowania.

 

 

•    SmartSpot Bologna to rozwiązanie oświetleniowe w niebanalnej, nowoczesnej formie. Jego największym atutem użytkowym jest możliwość kierowania wiązki światła w dowolny punkt w mieszkaniu.

 

 

•    Nagrodę iF design award otrzymała również kolekcja lamp Arcitone, wykorzystująca innowacyjne rozwiązania oświetleniowe, jakim są eleganckie dyski LED zapobiegające efektowi oślepienia. Inspiracją dla tego produktu były minimalistyczne linie brył architektonicznych. Wygląd lamp Arcitone idealnie pasuje do nowoczesnych mieszkań i sprawia, że światło staje się podstawowym elementem projektu wnętrza.

 

 

•    Jury iF design awards nagrodziło również produkty z kolekcji Ledino, doceniając prostą, nowoczesną i lekką sylwetkę oraz zastosowaną w tym rozwiązaniu technologię LED. Przykładem takiego podejścia do wzornictwa są wyróżnione lampy do oświetlenia zewnętrznego Ledino Outdoor, które zostały zaprojektowane tak, aby tworzyć złudzenie, że światło płynie znikąd.

 

 

•    Nagrodzona kolekcja Lirio łączy wysoką jakość wykonania i niebanalną formę. Projektantom zależało przede wszystkim na uzyskaniu wyjątkowego efektu świetlnego, który tworzy oprawa lampy. Nagrodę za najlepsze wzornictwo otrzymała Lirio Balanza, będąca wariacją na temat klasycznego kształtu lampy. Na jej wyjątkowo prosty kształt składają się minimalistyczne elementy połączone z matowym wykończeniem.

 

 

•    Nagrodę zdobyła także wyjątkowa lampa Lirio Cielo, zaprojektowana z wykorzystaniem kontrastu pomiędzy tradycyjną formą zewnętrzną a innowacyjną technologią LED. Na pierwszy rzut oka Lirio Cielo to tradycyjne zaprojektowana lampa z eleganckim kloszem. Zaskoczeniem jest jednak to, że w jej wnętrzu nie znajdziemy żarówki - źródłem światła są bowiem diody ukryte na ściankach klosza. Lampa Lirio Cielo to przykład tego, że wykorzystanie technologii LED daje nieograniczone możliwości projektowania opraw i efektów świetlnych.

 

 

 

•    Kolejna z nagrodzonych lamp – Lirio Trelome – to propozycja luksusowa, a zarazem energooszczędna i prosta w formie. Trzy okrągłe kopuły świetlne wyposażone w diody LED zostały umieszczone w płaskiej, smukłej obudowie. Ciekawa i niebanalna forma tej lampy sprawia, iż jest to idealne rozwiązanie do oświetlenia kuchni lub jadalni.

 

 

•    Ostatnim rozwiązaniem Philips Lighting wyróżnionym przez ekspertów International Forum Design jest LivingColors Bloom. Produkt został zamknięty w organicznej formie, która dzięki niewielkim rozmiarom doskonale komponuje się z każdą przestrzenią w mieszkaniu. LivingColors Bloom daje możliwość zabawy światłem, ponieważ za pomocą jednego przycisku można dowolnie zmieniać jego barwę. Ta wyjątkowa lampa pozwala „malować światłem” mieszkanie za pomocą jednego z 16 milionów kolorów.

 

 

2012-03-06
Źródło: Fleishman-Hillard / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17336 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >