Plac budowy - Euro 2012

Plac budowy - Euro 2012

Przygotowania Poznania i Wielkopolski do Euro 2012 nabierają rozpędu, ale wiele projektów pozostaje wciąż tylko na papierze. Największe inwestycje mają się dopiero rozpocząć.

W przeciwieństwie np. do Wrocławia Poznań jest w komfortowej sytuacji. U nas zamiast trawy na łące w miejscu stadionu, rosną trybuny. Nie musimy też budować od zera, a jedynie powiększyć nowoczesny terminal na Ławicy. Nie wybudujemy też nowych ulic, a jedynie poszerzymy te istniejące. Nie znaczy to jednak, że nie będzie co robić. Zwłaszcza że niektóre projekty są nieco opóźnione.

Drogi już budujemy, tramwaj czeka

Nasze przygotowania do Euro 2012 widać głównie na stadionie i w jego pobliżu. Trwa przebudowa ul. Bułgarskiej, która połączy stadion z lotniskiem. Pod koniec przyszłego roku od Bukowskiej do Grunwaldzkiej będą już dwie jezdnie. Latem ma się rozpocząć także przebudowa Bukowskiej od centrum King Cross po granice miasta. Koniec tej inwestycji zaplanowano na początek 2011 r.

Drogowcy uwijają się też na ul. Lechickiej, którą poszerzają do dwóch jezdni na odcinku od Serbskiej do Naramowickiej. Kierowcy zaczną korzystać z czterech pasów ruchu jeszcze w tym roku.

Co jeszcze czeka nas w tym roku? Powinna się rozpocząć budowa II części ul. Nowe Zawady - do ronda Śródka, a także nowego wiaduktu w Antoninku na trasie wylotowej w kierunku Warszawy.

czytaj więcej...
Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Stosujecie CBD? Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Ja polecam tylko uważaj na interakcje https://longevitas.pl/farmakologia-a-cbd -czy-mozliwe-sa-grozne-interakcje/ . Ale to jest dobra rzecz, biorę 3 razy dzienni...
  • Temat: czy atmosfera normobaryczna pomaga radzić s... Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Nie wiem czy to dobrze nazywam chodzi mi o tą normobarie, a teraz mozna tez w domu robic http://normotech.pl/ . Czy to moze pomoc na wieczny problem z zatkanym....
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 212 Grupa: Trudne tema... Kurde, tak rozważam kupienie http://normotech.pl/normosfera/ . Apropos zakupów dla zdrowia. Ma ktoś?
  • Agencje ochrony Liczba postów: 31 Grupa: Trudne tema... Zatrudnic firmę ochroniarską taka która da swojego pracownika żeby siedział na miejscu. Chociaż na same nocki. Wtedy jeśli coś zginie to można z firmy kasę ścią...
  • Pożyczki na dowód istnieją? Liczba postów: 1 Grupa: Opinie Cześć! Natknąłem się na stronę https://pozyczkase.pl/pozyczki-na-dowod/ z której jasno wynika, że istnieje taki myk jak pożyczki na dowód. czy ktoś brał kiedyś....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17207 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >