Plac budowy należy zawsze odgrodzić

Plac budowy należy zawsze odgrodzić

Praca na budowie jest pracą niezwykle ciężką i wymaga stosownego zabezpieczenia okolicy. Właściciel - w tym przypadku deweloper - musi bardzo starać się o to, żeby wszystko było zrobione zgodnie z wytycznymi i jednocześnie stanowiło bezpieczną przestrzeń zarówno dla pracowników, jak i dla przechodniów. Nie jest to jednak sprawa prosta, bo w tym względzie potrzeba przecież odpowiednich ogrodzeń.

 

Polskie prawo bywa bardzo restrykcyjne w temacie zabezpieczenia budowy. Bierze się to z tego, że osoby bezdomne lubią szukać schronienia na budowach, a często bywają one pod wpływem alkoholu. Ich przebywanie na terenie budowy jest absolutnie zabronione, gdyż mogą oni wchodzić na wysokości i zrobić sobie krzywdę, mogą również ukraść coś lub zniszczyć.

 

Bez odpowiedniego zabezpieczenia nie dostaniemy nawet pozwolenia na budowę - jest to jedna z pierwszych rzeczy, która zostanie sprawdzona. I nic dziwnego, bo to właśnie właściciel będzie odpowiadał za bezpieczeństwo osób, które się tam znajdują.

 

Ogrodzenie terenu to ważna sprawa

Za to, co dzieje się na placu budowy bezpośrednio odpowiada kierownik, bo właściciel ceduje na niego całą odpowiedzialność. I to właśnie na nim spoczywają obowiązki zapewnienia odpowiedniego zabezpieczenia. Właśnie dlatego powinien on wskazać ogrodzenia, które mogą pomóc w odpowiednim wydzieleniu terenu.

 

Plac budowy należy zawsze odgrodzić

 

Czytaj również: Ogrodzenia tymczasowe - praktyczny element każdej inwestycji

 

Dobrym przykładem w tym wypadku będzie sklep topbudowa.pl, który w swoim asortymencie posiada ogrodzenia najwyższej jakości. Są to dla przykładu ogrodzenia pełne z blachy, które zapobiegają wdarciu się na teren przez osoby niebędące powołanymi do wejścia. Jednocześnie ułatwiają pracę - osoby pracujące na budowie oddzielone są murem od przechodniów, hałasów ulicy i mogą tym samym skupić się na swoich obowiązkach.

 

Gdzie zamawiać ogrodzenia i dlaczego to takie istotne?

Chociaż sam proces zamawiania ogrodzeń na plac budowy wydaje się zgoła banalny, to jednak należy pamiętać, że rzeczy tego typu nabywamy wyłącznie u sprawdzonych dystrybutorów. Dzieje się tak dlatego, że nie wszyscy sprzedający w Internecie będą wobec nas w porządku, a to z kolei oznacza, iż nie dostaniemy licencjonowanego sprzętu. Fachowość jest w tym wypadku bardzo ważna, ponieważ produkty muszą być najwyższej jakości i musi być też możliwość zareklamowania wadliwego ogrodzenia. Taki komfort uzyskamy jedynie wtedy, kiedy zdecydujemy się właśnie na zakup u kogoś, kto posiada odpowiednie licencje na sprzedaż i ma w asortymencie ogrodzenia, które będą dobrze sprawdzały się na budowie jako takiej.

 

Czytaj również: Czy popularny w ostatnich latach technorattan sprawdzi się również na ogrodzeniu


Reasumując, ministerstwo infrastruktury było bardzo restrykcyjne, kiedy wydało uchwałę o zabezpieczaniu placu budowy - ale było to z drugiej strony działanie konieczne, gdyż w przeciwnym razie niezabezpieczone przez niektórych deweloperów place stanowiłyby zagrożenie, a złodzieje mieliby pożywkę. W tym celu należy przede wszystkim zainwestować w solidny i dobry płot, który pomoże nam zatrzymać potencjalnych intruzów i sprawi, że praca będzie łatwiejsza i na pewno przyjemniejsza bez obecności osób, które w pobliżu tego miejsca znaleźć się nie powinny.

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • blacha trapezowa Liczba postów: 21 Grupa: Robimy dach Trzeba to odpowiednio zestawić z pokryciem dachowym, jeżeli ma być to jasna elewacja bądź biała/szara to poszedłbym w kierunku dachówki w kolorze antracytowym b...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 326 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Lampy do pokoju dziecka Liczba postów: 87 Grupa: Nowości ara... Najlepiej postawić na lampy w kształcie postaci z bajek. Dzieci będą zachwycone.
  • Podłogi Liczba postów: 200 Grupa: Robimy stro... A co powiecie o podłogach panelowych oraz bambusowych z drewna egzotycznego? Bo moim zdaniem prezentują się równie fajnie i ciekawie, są ponadczasowe ,a ich sze...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 150 Grupa: Firmy budow... Ja właśnie szukałem taki worków typu Big Bagtakie własnie jak na tej stronie https://www.bigbagworki.pl/ i powiem wam, że muszę zamówić kilka z tej strony bo ma...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 110 Grupa: Robimy dach Najszerszy wybór modeli zarówno dachówek ceramicznych, cementowych oraz blachodachówek znajdziesz w ofercie producenta Braas, który również zadbał o odpowiednie...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15678 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 277

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >