Plebiscyt

Plebiscyt "Fasada Roku "- ogłoszenie wyników 12 czerwca 2014 w wiedeńskim Muzeum Sztuki Użytkowej

Plebiscyt Fasada Roku jest niezwykle popularny w wielu europejskich krajach. Z każdym rokiem coraz więcej architektów, inwestorów oraz wykonawców prezentuje swoje obiekty, poddaje je ocenie profesjonalnego jury oraz walczy o tytuł najlepszej fasady roku.

 

W tym roku po raz pierwszy firma Baumit zorganizowała międzynarodową odsłonę plebiscytu, która pozwoli między innymi zwycięzcom krajowych eliminacji rywalizować o miano Europejskiej Fasady Roku. Do konkursu Life Challenge 66 zostało zgłoszonych 237 obiektów z 21 państw. Realizacje zostały podzielone na 5 kategorii – „Domy jednorodzinne”, „Domy wielorodzinne”, „Obiekty niemieszkalne”, „Modernizacje termiczne” i „Renowacje zabytków”.

 

 

Czytaj również: Kropki są wśród nas

 

W pierwszym etapie plebiscytu na poszczególne budynki głosowało grono jury, złożone z 15 wybitnych architektów z całej Europy. Wśród Jurorów jest także przedstawiciel naszego kraju – arch. Robert Konieczny. W wyniku głosowania wybranych zostało 30 obiektów z 13 państw, które trafiły do ścisłego finału. Z tego grona jury wybierze zwycięzców poszczególnych kategorii. Warto podkreślić, że o najważniejsze laury walczą dwie realizacje z Polski. Pierwszą jest wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa z Poznania z ul. Inflanckiej 20 – zwycięzca kategorii „Nowy budynek” konkursu Fasada Roku 2013. Druga to jednorodzinny budynek mieszkalny z Jastrzębia – obiekt wyróżniony w kategorii „Nowy Budynek” w poprzedniej edycji konkursu. Oryginalne projekty architektoniczne oraz nowoczesne wykończenie elewacji pozwalają przypuszczać, że również na arenie międzynarodowej realizacje te mogą zostać zauważone i zdobyć nagrodę główną konkursu Life Challenge 66.

 

 

„Popularność konkursu Fasada Roku przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zarówno w Polsce, jak i w innych państwach projekt ten odniósł ogromny sukces. Z roku na rok wzrasta liczba zgłoszonych realizacji, zachwyca także oryginalność projektów oraz estetyka ich wykonania. Międzynarodowa odsłona plebiscytu wynika z międzynarodowej struktury Baumit. Jesteśmy koncernem, który działa w większości europejskich krajów, w wielu z nich odbywa się także Fasada Roku.

 

Czytaj również: Stadion we Włoszech - dostosowany do standardów Unii Europejskiej

 

W tym roku po raz pierwszy zwycięzcy krajowych konkursów mierzą się w rywalizacji o miano najlepszej europejskiej fasady. Spośród ponad 200 zgłoszeń wybranych zostało 30, z których wyłoniony zostanie zwycięzca. W finałowej grupie znalazły się 2 realizacje z naszego kraju. Mam nadzieję, że polska myśl architektoniczna zyska uznanie na międzynarodowej arenie i 12 czerwca będziemy mogli świętować sukces polskiej reprezentacji.” – wyjaśnia Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.  

 

2014-06-11
Źródło: gutpr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • fotowoltaika Liczba postów: 33 Grupa: Trudne tema... Tak to prawda teraz takie instalacje fotowoltaiczne do popularne rozwiązanie. Jeśli się też nad tym zastanawiacie to wcześniej zobaczcie na stronę https://passi...
  • Jaki samochód dla rodziny? Liczba postów: 409 Grupa: Trudne tema... Zastanawiam się nad zakupem samochodu rodzinnego, co polecacie do 100 tysięcy złotych? kredyt hipoteczny
  • Opony na lato Liczba postów: 244 Grupa: Trudne tema... Jestem za tym, by mieć dwa rodzaje opon. Całoroczne są do wszystkiego, czyli do niczego.
  • Gdzie wesele? Liczba postów: 354 Grupa: Trudne tema... Ja mam okazję na zorganizowanie wesela w Pszczynie tutaj https://hotelstyl70.pl/wesele-w-pszczyni e i jestem praktycznie zdecydowana. Bardzo podoba mi się sama s...
  • Dezynfekcja- dozownik Liczba postów: 8 Grupa: Trudne tema... Zgadzam się jak najbardziej, istotne jest inwestowanie w skuteczne środki dezynfekujące. W przypadku dezynfekcji rąk polecam zainteresować się suszarką dostępną...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17332 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 285

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >