Płock: Złoty Róg. Przed zimą stan zero

Płock: Złoty Róg. Przed zimą stan zero

Zaczyna się budowa Złotego Rogu. W ubiegłym tygodniu plac budowy został przekazany wykonawcy, w tym mogą ruszyć prace. Na początek będą to roboty przygotowawcze. Wiele zmieni się też w otoczeniu Złotego Rogu

Nazwę Złoty Róg zawdzięcza sklepowi z takim szyldem, który w latach 80. oferował rzadkie zagraniczne towary, głownie z tzw. demoludów.

Inwestorem jest Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. U zbiegu ulic Sienkiewicza, Bielskiej i Kwiatka chce zbudować zespół kamienic z 56 mieszkaniami, ośmioma lokalami użytkowymi na parterze oraz podziemnym parkingiem na 43 samochody.Postawienie nowego Złotego Rogu będzie kosztowało 22 mln zł.

MTBS przekazał już plac budowy płockiej Vectrze, która lada dzień zacznie pierwsze roboty. Będą to na razie prace przygotowawcze - rozbiórka stajenek, starych budynków, wycinka drzew oraz to, co budowlani "lubią" na starówkach najbardziej, czyli prace archeologiczne.

Kompletnie nie wiadomo, czego można się w tym miejscu spodziewać, ale trzeba pamiętać, że Złoty Róg to środek dzielnicy żydowskiej. Jeśli archeolodzy coś odkryją - mogą roboty na pewien czas wstrzymać.

czytaj więcej...
Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Urządzenia hydrauliczne Liczba postów: 20 Grupa: Trudne tema... Z własnego doświadczenia mogę polecić także usługi firmy www.hydro-precyzja.pl. Specjalizują się w produkcji, renowacji i sprzedaży silników hydraulicznych typu...
  • Tania drukarnia internetowa... Liczba postów: 552 Grupa: Trudne tema... My kompleksowo takie materiały jak teczki, notesy, torby papierowe, papiery pakowe, koperty zamawiamy z oferty drukarni Designer ze Szczecina (http://www.drukar...
  • serwer rack Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Warto zainwestować w serwer rack marki Dell? Zastanawiam się nad zakupem urządzenia tego typu.
  • Wybór samochodu Liczba postów: 533 Grupa: Trudne tema... Ja zdecydowałem się na nowy samochód BMW od dealera Bawaria Motors w Katowicach. Już po pierwszej jeździe próbnej wiedziałem, że nie wyjdę z salonu bez podpisan...
  • dysk SAS Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Posiadacie w swoich firmach dysk SAS? Zastanawiam się, na ile takie urządzenie jest niezbędne?

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16570 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 378

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >