Po czym poznać stabilne ogrodzenie?

Po czym poznać stabilne ogrodzenie?

Wśród wielu funkcji ogrodzenia, takich jak estetyka czy wydzielenie granicy, bardzo istotną jego rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa. Aby dobrze ograniczało dostęp do naszej posesji, musi być przede wszystkim bardzo stabilne. Co sprawia, że jedne systemy są bardziej wytrzymałe od innych?

 

W ogrodzeniach Legi za stabilność odpowiada specjalna konstrukcja słupka. A dokładniej – jego wymiary i ich proporcja:

 

-"Kluczowe są dwa wymiary, które nazwiemy roboczo „długością” i „grubością” - mówi Tomasz Fidura, dyrektor Legi Polska – Najłatwiej to wytłumaczyć w ten sposób: jeżeli ogrodzenie stoi przy ulicy, „szerokość” to wymiar do ulicy równoległy, a „grubość” – prostopadły" – dodaje.

 

Czytaj również: Na co zwrócić uwagę, wybierając ogrodzenie działki i domu?

 

We wszystkich systemach Legi wymiar prostopadły (czyli „grubość) jest większy niż równoległy („szerokość”). W ten sposób w przypadku ewentualnego uderzenia od strony ulicy, jego impet jest amortyzowany.  Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku posesji przy ruchliwych, krętych drogach. System ogrodzeń jest bowiem na tyle stabilny, że jeżeli doszłoby do wypadku i w kratę wjechałby samochód, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ogrodzenie nie zostanie przerwane, ponieważ obciążenie rozkłada się na całej jego długości. W zakładach produkcyjnych Legi przy testowaniu tego typu rozwiązania, wjeżdżano w panele wózkiem widłowym. Jak się okazało, mocowania delikatnie się wygięły, ale wytrzymały napór.

 

 

Innym gwarantem stabilności jest sposób mocowania krat we wszystkich systemach – na tak zwaną „zakładkę”. Ponieważ kraty nachodzą jedna na drugą, impet uderzenia rozkładany jest na więcej punktów niż w przypadku tradycyjnego montażu „na obejmę”. Inwestując w stabilny system ogrodzeń LEGI mamy pewność, że ogrodzenie zatrzyma pierwszą falę uderzeniową. Jest to istotne, chociażby ze względu na bezpieczeństwo bawiących się na posesji dzieci.

Źródło: Juicy Marketing / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17210 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 308

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >