Podłogi – lista artykułów

Izolacja akustyczna podłogi za pomocą pasków z wełny mineralnej szklanej

Paski z wełny mineralnej szklanej do układania dylatacji podłóg pływających, to nowy produkt dostępny już na polskim rynku. Zastosowanie pasków pozwala skutecznie zniwelować przenoszenie dźwięków uderzeniowych, dzięki odpowiedniej sprężystości i sztywności dynamicznej tego materiału. Stanowi spore ułatwienie dla wykonawców, ponieważ jest prosty w montażu a z pozoru drobny element, w sposób kluczowy wpływa na poprawę akustyki w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Przycięty na wymiar materiał niweluje również ilość odpadów, co pozwala efektywnie wykorzystać produkt.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o panelach laminowanych

Na przestrzeni kilku ostatnich lat panele laminowane stały się bardzo popularnym materiałem podłogowym. Z czego to wynika? Podłogi z nich wykonane są trwałe, funkcjonalne, praktyczne i łatwo je utrzymać w czystości. Poza tym ich montaż jest szybki i bezproblemowy, a wybór paneli tego typu w sklepach bardzo szeroki. Z tego powodu bez większego problemu można dobrać podłogę laminowaną odpowiednią do danego wnętrza. Nic więc dziwnego w tym, że po panele tego typu sięga się obecnie nie tylko podczas wykańczania domów i mieszkań, ale i obiektów użyteczności publicznej.

Wybierając podłogę pamiętajmy, że to do niej podporządkujemy charakter i wystrój wnętrza

Tak jak każdy budynek musi opierać się na solidnych fundamentach, tak podstawą wszystkich pomieszczeń jest podłoga. Poza funkcją praktyczną, pełni ona istotną rolę w aranżacji całego wnętrza, stąd jej zakup powinien zostać dobrze przemyślany. Wszak nie wybieramy jej na jeden sezon, ale na lata, a w przypadku podłóg z naturalnego drewna – na całe życie.

Dlaczego warto zdecydować się na gres rektyfikowany?

Coraz częściej decydujemy się na zakup gresu rektyfikowanego. Gdzie się sprawdzi? Czym się charakteryzuje i czy warto postawić na rektyfikowane płytki gresowe? Odpowiadamy.

Nowoczesne wykładziny elastyczne mają niewiele wspólnego z linoleum z czasów PRL

Wielu osobom elastyczne wykładziny podłogowe nadal kojarzą się z przestarzałym i często nieestetycznym linoleum, które jeszcze nie tak dawno królowało w wielu polskich mieszkaniach. Tymczasem na rynku dostępne są nowoczesne produkty, które zachwycają zarówno atrakcyjnym wyglądem, jak i doskonałymi właściwościami użytkowymi. Zapytaliśmy eksperta dlaczego warto postawić na wysokiej jakości wykładziny elastyczne.

Dobry wybór podczas zakupu i prawidłowa pielęgnacja podłóg laminowanych gwarantuje idealny wygląd latami

Aranżacyjne narady w rodzinnym gronie potrafią trwać w nieskończoność. Remont to w końcu czas wielu decyzji. Wśród pomysłów, jaką farbę wybrać, jaki żyrandol kupić i gdzie przestawić lodówkę pojawiają się także te dotyczące podłogi. Rozwiązań jest wiele, jednak niesłabnącą popularnością cieszą się podłogi laminowane. Są łatwe w montażu, wyglądają bardzo naturalnie, a ich pielęgnacja nie jest trudna. Podstawowe i niewymagające wysiłku zabiegi, wykonywane za każdym razem, gdy sprzątamy w mieszkaniu, zagwarantują, że za 10 lat znajomi wciąż będą chwalić wygląd tych samych paneli. Z bogactwa wzorów każdy domownik wybierze coś dla siebie.

Jakie najwyższe standardy spełniają obecnie posadzki w nowoczesnych zakładach rybnych?

Poniżej przedstawiamy wnętrza najbardziej innowacyjnych zakładów rybnych na świecie. Przykłady z Polski i ze świata, m.in. w pełni proekologicznej hodowli łososia atlantyckiego Jurassic Salmon, która działa w Dreżewie, w województwie zachodniopomorskim oraz zakładu produkcyjnego Huon Aquaculture na Tasmanii, należącego do lidera australijskiego rynku przetwórstwa rybnego. Obiekty tego typu wyposażone są w specjalistyczne, bezspoinowe posadzki żywiczne spełniające najwyższe wymogi w zakresie higieny, bezpieczeństwa pracy, wytrzymałości mechanicznej i chemicznej oraz odporności na niskie i wysokie temperatury.

Podłoga winylowa z rdzeniem mineralnym! Dlaczego warto się nią zainteresować.

Do niedawna rynek pokryć podłogowych podzielony był pomiędzy drewno, płytki ceramiczne oraz popularne panele. Klient w zasadzie nie miał innego wyboru. Aż do teraz, kiedy rynek zaczęły podbijać podłogi winylowe.

Najlepszy podkład pod panele podłogowe

Rewelacyjnie wyciszają, zwiększają trwałość podłogi, chroniąc zamki paneli oraz są idealne na ogrzewanie podłogowe, pozwalają ograniczyć wydatki na ogrzewanie nawet o kilkaset złotych rocznie. Podkłady wykonane z połączenia minerałów i poliuretanu zyskują coraz większą popularność na polskim rynku.

Intensywnie użytkowane podłogi - jakie właściwości muszą posiadać wykładziny do wnętrz hotelowych

Projektowanie wnętrz hotelowych stawia przed architektami wyzwania - jak pogodzić atrakcyjny wygląd pokoi, restauracji, schodów i ciągów komunikacyjnych z komfortem użytkowania? Jaką jakość i rodzaj wykładziny wybrać? Czym różni się wykładzina hotelowa od wykładziny przeznaczonej do domu? I wreszcie jak dobrać wykładzinę do konkretnej części hotelu?


Stron: 90 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18044 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 184

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >