Podłogi – lista artykułów

Szybka i efektowna aranżacja przestrzeni z nowymi dekorami biopodłóg

Wiosna to czas metamorfoz i pozytywnych zmian – również we wnętrzach! Z pomocą przychodzą rozwiązania, które w prosty sposób pozwolą na szybką i efektowną aranżację przestrzeni. Biopodłogi są ekologiczną, zdrową alternatywą dla podłóg winylowych, płytek i wykładzin dywanowych. Tej wiosny kolekcja została wzbogacona o nowe, oryginalne dekory oraz strukturę NatureSurface.

Szybkowiążące i wytrzymałe podłoże pod płytki podłogowe, panele i wykładziny

Każdy remont to walka z czasem, dlatego warto stawiać na szybkie i sprawdzone rozwiązania. W przypadku ATLAS SMS 15 płytki można układać już po 8 godzinach, a w przypadku ATLAS SMS 30 po 18 godzinach od wylania. Produkty różnią się także zakresem grubości warstwy – SMS 15 wyrównuje podłoża w zakresie 1-15 mm, co ma szczególnie duże znaczenie, gdy nie można za bardzo podnieść podłogi w stosunku do sąsiedniego pomieszczenia. W przypadku konieczności wyrównania podłoża o 30mm należy zastosować SMS 30.

Jak naprawić posadzkę betonową? Najskuteczniejsze sposoby

Skuwanie i wymiana podłogi wiąże się ze sporymi wydatkami. Znacznie tańszą opcją jest naprawa posadzki betonowej. Należy pamiętać, że najczęściej pęknięcia, uszkodzenia i zabrudzenia są łatwe do usunięcia. Zwykle taki proces jest szybki i stosunkowo prosty, dlatego można podjąć się go samodzielnie. Interwencja fachowców konieczna jest w przypadku posadzek objętych wilgocią i pleśnią. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak naprawić zniszczoną posadzkę betonową krok po kroku, zapoznaj się z poniższym artykułem. Dzięki niemu odrestaurowanie podłogi będzie szybkie, łatwe i skuteczne.

Listwy przypodłogowe do płytek – jakie wybrać?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykończenie podłogi, zarówno w kuchni, łazience i przedpokoju, jak i coraz częściej salonu oraz innych pomieszczeń, są płytki podłogowe. Przy czym są one popularne zarówno w użytku domowym, jak i komercyjnym. Elementem dekoracyjnym dopinającym całość, są natomiast listwy przypodłogowe. Na jakie warto postawić?

Jakim klejem przykleić wykładzinę dywanową do podłoża?

Wykładzina dywanowa doskonale sprawdza się m.in. w sypialniach i pokojach dziecięcych, kreując we wnętrzu przytulny nastrój. Dzięki zastosowaniu kleju do wykładziny podłogowej 26 A, który oferowany jest w nowym, ekologicznym opakowaniu z tworzywa PCR, prace związane z jej ułożeniem przebiegają szybko i sprawnie.

Innowacyjne panele winylowe i biopodłogi dedykowane użytkownikom z alergią

Podłoga przyjazna dla alergika powinna być wygodna do utrzymania w czystości, antystatyczna oraz odporna na częste mycie. Przy jej wyborze konieczne jest połączenie aspektu estetycznego z funkcjonalnością.

Nowoczesny dywan do salonu — jaki wybrać?

Dywan to dodatek, do którego obecności przyzwyczailiśmy się już od lat. W końcu korzystały z nich nasze mamy oraz babcie. Przez pewien czas dywany rzadziej gościły w naszych domach, jednak od niedawna przeżywają swoją drugą młodość. Architekci coraz częściej zawierają je w swoich projektach, a producenci prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych wariantów takich dekoracji. Jaki nowoczesny dywan będzie pasował do salonu? Sprawdźmy.

Jaki podkład wyciszający wybrać pod panele podłogowe?

Modele paneli dostępne na rynku mają ogromną różnorodność wzorów, faktur czy wymiarów więc z łatwością dopasujemy je do każdego wnętrza. Żebyśmy jednak w pełni mogli cieszyć się zaletami paneli podłogowych powinniśmy poświęcić także chwilę na wybór odpowiedniego podkładu - choć schowany pod warstwą wierzchnią może zadecydować o tym, że z naszej podłogi będziemy zadowoleni jeszcze bardziej.

Antybakteryjne posadzki żywiczne z certyfikatem Indoor Air Comfort® Gold od Eurofins

Posadzki z grupy Flowfresh uzyskały ważny do lipca 2026 roku certyfikat Indoor Air Comfort® Gold na podstawie procedury, która obejmuje regularne inspekcje w zakładzie produkcyjnym oraz badania emisji lotnych związków organicznych (VOC) prowadzone zgodnie z normą EN 16516 w laboratorium posiadającym akredytację ISO 17025. Dokument stanowi potwierdzenie, że spełniają one najbardziej rygorystyczne wymagania i przepisy dotyczące jakości powietrza wewnątrz budynków, jakie obowiązują w Unii Europejskiej, a nawet poza nią, w zakresie zrównoważonego budownictwa.

Zasady układania paneli na ogrzewaniu podłogowym

Decydując się na ogrzewanie podłogowe oczekujemy wyższego komfortu cieplnego w porównaniu do tego, którego możemy spodziewać się przy ogrzewaniu tradycyjnym. Aby w pełni cieszyć się tym, co mogą zaoferować nam nowoczesne, ukryte w posadzce systemy grzewcze, powinniśmy zadbać, aby wierzchnie warstwy posadzki wykonać z materiałów, które nie stanowią bariery dla ciepła. Od typowego parkietu, który powoduje duże straty energii, zdecydowanie lepiej sprawdzą się w tym przypadku panele podłogowe będące znakomitymi przewodnikami.


Stron: 96 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17565 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 235

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >