Podłogi – lista artykułów

Płytki gresowe nie tylko do łazienki i przedpokoju

Doskonałe parametry techniczne sprawiają, że są najczęściej wybieranym materiałem do wykończenia posadzki w łazience, kuchni i przedpokoju. To jednak nie koniec. Płytki gresowe szturmem wchodzą również na salony

Wybór podłogi bezpiecznej dla alergika

Alergia to choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz większej liczby dzieci i dorosłych. W walce z nią duże znaczenie ma nie tylko leczenie farmakologiczne, ale przede wszystkim odpowiedni styl życia – również to, z użyciem jakich tworzyw jest urządzony dom chorego. Wybierając materiały wykończeniowe i dekoracyjne, warto postawić na naturalne rozwiązania.

Klasyczne stylizacje nigdy nie wychodzą z mody - Styl wiktoriańskiej Anglii na podłodze

Nowa kolekcja płytek winylowych powstała z inspiracji epoką wiktoriańską – charakterystycznym dla niej śmiałym operowaniem wyrazistymi wzorami oraz wagą przykładaną do jakości materiałów i wykończeń. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów.

Nowoczesne posadzki dedykowane garażom i powierzchniom magazynowym.

Miejsca publiczne, takie jak parkingi, garaże, hale produkcyjne i magazynowe, muszą cechować się nienaganną estetyką i czytelnym, wyraźnym oznakowaniem powierzchni. Przy doborze odpowiednich materiałów wykończeniowych warto wziąć pod uwagę zarówno wpływ intensywnej eksploatacji posadzki na jej wygląd, jak i bezpieczeństwo oraz odpowiednią przyczepność opon.

Naturalne drewno na podłodze lepiej olejować czy lakierować?

Podłoga z naturalnego drewna jest piękna, przyjemna w dotyku i cechuje się świetnymi właściwościami izolującymi. Dodaje elegancji klasycznym wnętrzom i ociepla przestrzenie nowoczesne. Śmiało można powiedzieć, że dzięki swoim wszechstronnym parametrom nigdy nie wyjdzie z mody. Odpowiednia ochrona pozwala zachować właściwości techniczne i wizualne drewna przez setki lat, czego przykłady spotykamy w licznych obiektach zabytkowych, które do dziś zachowały funkcje użytkowe. W tym celu stosuje się zabezpieczenia impregnujące lub powłokowe. Pierwsze oparte są głównie o rozwiązania olejowe, a drugie to technologie lakierowe. Który preparat sprawdzi się najlepiej w przypadku parkietów we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych?

Utrzymanie listew przypodłogowych z MDF w czystości.

Dobra listwa przypodłogowa nie tylko powinna ładnie wyglądać i skutecznie spełniać funkcję elementu za którym chowa się szczelinę dylatacyjną i kable, które zasilają znajdujące się we wnętrzu urządzenia, ale również być praktyczna i nie nastręczać problemów jeśli chodzi o utrzymanie jej w czystości. Poniżej zastanowimy się, czym listwa przypodłogowa lub cokół z MDF powinny się charakteryzować, aby spełnić ten warunek.

Klasyczna jodełka w nowoczesnej odsłonie

Szaliki, swetry, dywany, koce – to niektóre z rzeczy, w których występuje tzw. „jodełka”. Wzór jest bardzo popularny w branży modowej oraz wnętrzarskiej. W przypadku podłóg oznacza oryginalny sposób układania desek, który najczęściej dotyczy montażu parkietów. Wychodząc poza klasyczne rozwiązania, specjaliści przekonują, że równie okazale deseń ten wygląda na panelach laminowanych.

Laminowane panele podłogowe w stylu marokańskim

Smakowita, aromatyczna kuchnia, zróżnicowany krajobraz oraz bogactwo wzorów i barw – takie skojarzenia wzbudza Maroko. Na szczęście, nie trzeba wybierać się na afrykański kontynent, aby poczuć ten niezwykły klimat. Inspirowana sztuką bizantyjską, nowa kolekcja podłóg wprowadzi każde mieszkanie do królestwa orientu.

Podłogi imitujące drewno dedykowane kuchni i łazience

Wodoodporne podłogi laminowane całkowicie zmieniają sposób aranżacji domu. Dzięki kolekcjom Impressive i Majestic w łazience czy kuchni nie jesteśmy skazani na zimne płytki ceramiczne lub kamień.

Wykończenie podłóg w lokalach użyteczności publicznej

Jednym z trendów w aranżacji wnętrz, który na dobre zawładnął sercami właścicieli domów i mieszkań, jest wykorzystanie drewna. Coraz częściej jednak surowiec ten pojawia się także jako element wystroju i wyposażenia przestrzeni publicznych, wypierając syntetyczne materiały. Na rynku dostępna jest szeroka paleta drewnianych desek z możliwością zastosowania na podłogach, ścianach czy elementach konstrukcyjnych wnętrza publicznego


Stron: 84 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 20767 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 345

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >