Polowanie na mieszkanie z dopłatą

Polowanie na mieszkanie z dopłatą

Choć podaż niedrogich i niewielkich mieszkań na rynku wtórnym wydaje się duża, trudno znaleźć w Warszawie lokal bez wad, który można kupić za kredyt z dopłatami państwa

Aby skorzystać z tej możliwości, trzeba mieć mieszkanie w cenie do 7257,6 zł za mkw., którego powierzchnia nie przekracza 70 mkw. – W naszym serwisie na chętnych czeka kilka tysięcy takich propozycji, o różnym standardzie i w różnych lokalizacjach. Jednak niska granica stawki za mkw. sprawia, że są to głównie lokalizacje poza centrum: Białołęka, Bemowo, Wawer, Ursus, Targówek i obie Pragi – wylicza Marcin Drogomirecki z portalu Oferty.net.

Bez rabatów

Najtańsze lokale na rynku wtórnym w Warszawie mają ceny ok. 5 tys. zł za 1 mkw. Oferty te z reguły trudno nazwać atrakcyjnymi. Jak podaje serwis Oferty.net, za niecałe 5 tys. zł za 1 mkw. można kupić np. 50-metrowe, trzypokojowe lokum w Wawrze przy ul. Bysławskiej – daleko od centrum i w nieciekawym, trzypiętrowym bloku z wielkiej płyty, który czeka na gruntowny remont.

Duża kawalerka o pow. 42 mkw. przy ul. Askenazego na Targówku kosztuje około 5,5 tys. zł za metr. Lokum znajduje się na ostatnim piętrze 10-kondygnacyjnego bloku zbudowanego w 1980 roku.

czytaj więcej...
Źródło: Rzeczpospolita

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17197 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >