Polski design w Budapeszcie

Polski design w Budapeszcie

Trzydzieści siedem – łącznie tyle nagród i wyróżnień Red Dot Design Award zdobyli polscy projektanci od 2008 roku. Do 29 sierpnia 2014 r. w Muzeum Sztuki Stosowanej w Budapeszcie będzie można obejrzeć wystawę poświęconą rodzimym projektom wyróżnionym prestiżową, międzynarodową nagrodą. Wśród nich m.in. okap kuchenny.

 

Polski produkt – światowy sukces


Okap kuchenny Illumia to jeden z ciekawszych modeli oferowanych przez polskiego producenta – firmę Ciarko z Sanoka. Już na etapie projektowania jednym z głównych założeń było dążenie do nawiązania do stylistyki stosowanej przez światowe marki, np. Apple, stąd minimalizm formy, szklany front okapu i troska o detal. Produkt łączy w sobie oryginalne wzornictwo i najnowsze rozwiązania technologiczne. Wyróżnikami okapu są: intuicyjne sterowanie dotykowe, nowatorskie oświetlenie LED oraz możliwość sterowania okapem przy pomocy aplikacji dostępnej na dowolnym smartfonie. Na uwagę zasługują także parametry techniczne, takie jak niski pobór energii, maksymalne wyciszenie okapu i wydajność. Na arenie międzynarodowej Illumia zdobyła uznanie w 2013 roku, uzyskując prestiżowe wyróżnienie „red dot design award honourable mention”.

 

 

 

Czytaj również: Kuchnia w stylu retro

 

 

Cudze chwalicie, swego nie znacie…


Konkurs Red Dot Design Award organizowany jest od roku 1955 przez jedną z najstarszych i uznanych w świecie instytucji designu – niemieckie Design Zentrum Nordrhrein Westfalen z siedzibą w Essen. Otrzymanie wyróżnienia to korzyść dla marki, przekłada się bowiem na wzrost jej wartości, gwarantuje także światową rozpoznawalność produktów, a także wzrost sprzedaży.

 

Wystawę „Polskie Red Doty” zainaugurował wernisaż, który odbył się 27 czerwca w Muzeum Sztuki Stosowanej w Budapeszcie, a sama ekspozycja zaprojektowana została przez młodych polskich projektantów. Wcześniej podobne wydarzenia organizowane były m.in. w Galerii Kordegarda w Warszawie i w siedzibie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej w Genewie. Zwolennicy technologicznych nowinek, nietypowych rozwiązań estetycznych i oryginalnego wzornictwa docenią fakt, że w muzeum zgromadzono wszystkie polskie projekty wyróżnione prestiżową nagrodą Red Dot Design Award.

 

Wystawa, której organizatorem jest Urząd Patentowy RP, ma na celu promocję polskiego designu, a także umożliwienie młodym twórcom zaistnienie na arenie międzynarodowej. Wystawę można oglądać do 29 sierpnia.

 

Czytaj również: Słodka kolekcja ceramiki

 


 

 

 

 

 

Źródło: strefa-pr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Podłoga Liczba postów: 70 Grupa: Najnowsze t... Witam Wszystkich Użytkowników na forum,. Tutaj w zdecydowanej mierze rodzaj podłogi zależy od pomieszczenia, płytki bardzo dobrze sprawdzą się np: w kuchni, z k...
  • Szkolenie BHP Liczba postów: 173 Grupa: Porady i op... Jeśli chodzi o kursy różnego typu, to ze swojej strony mogę polecić https://oszomega.eu/szkolenia-i-kursy/- na tej stronie, co ją wysłałem są wyszczególnione ws...
  • Dodatki do salonu Liczba postów: 119 Grupa: Ciekawe pom... Nie mam pomysłów na dodatki w salonie ____ https://www.noclegowo.pl/po goda/chlapowo/
  • Fototapety na ścianach Liczba postów: 139 Grupa: Ciekawe pom... O nie, tylko nie fototapeta! Słuchajcie, lepiej kupić duży obraz!
  • Dobór odpowiedniej słuchawki prysznicowej Liczba postów: 1 Grupa: Wnętrza Ja również niedawno kupiłem nową słuchawkę prysznicową, ponieważ stara była już zużyta i przeciekała. Dokładniej wybrałem słuchawkę 3-funkcyjną z oferty sklepu:...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16248 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 117

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >