Rezydencja Mokotów

Rezydencja Mokotów

Rezydencja Mokotów to elegancki apartamentowiec, którego rangę wyznacza doskonała lokalizacja i wyjątkowa, nowoczesna architektura. Przed laty w tym miejscu działało liceum pod wezwaniem św. Augustyna, którego absolwentami jest wiele znamienitych osób ze świata sztuki, mediów i polityki. Czytaj dalej
REZYDENCJA MOKOTÓW JUŻ W SPRZEDAŻY


Dom Development S.A., wiodący deweloper na polskim rynku, prowadzi budowę i sprzedaż inwestycji Rezydencja Mokotów, usytuowanej w samym sercu prestiżowego Mokotowa, u styku Alei Niepodległości i ul. Adama Naruszewicza w Warszawie, tuż przy stacji metra Wierzbno. W inwestycji powstaną 133 apartamenty. Planowane oddanie inwestycji do użytku to IV kwartał 2015 r. 


 Dla podkreślenia historycznego znaczenia tego miejsca dla Mokotowa, na elewacji budynku zostanie umieszczona odrestaurowana tablica upamiętniająca poległych powstańców Pułku AK „Baszta”.
Rezydencja Mokotów powstaje w samym sercu prestiżowego Mokotowa, przy ulicy Adama Naruszewicza, pomiędzy Aleją Niepodległości a ulicą Aleksandra Wejnerta. Budynek znajdzie się z jednej strony tuż przy stacji metra Wierzbno, z drugiej - naprzeciwko willowej zabudowy. Lokalizacja łączy kameralność i elegancję ulic Starego Mokotowa i wielkomiejskiej zabudowy. Przedwojenne wille, ciche uliczki i parki potrafią zauroczyć, a komfort codziennego życia zapewniają pobliskie, przedszkola, szkoły, restauracje czy centra handlowe. 


Projekt architektoniczny Rezydencji Mokotów z jednej strony nawiązuje do historii Starego Mokotowa, a z drugiej – ma nowoczesny, adresowany do współczesnego mieszkańca, charakter. Prosta bryła budynku i rytm jej podziałów harmonizują z otaczającą zabudową i są swoistą współczesną interpretacją historycznych form. Rezydencja od Alei Niepodległości kontynuuje wysokością (7-9 pięter) wielkomiejską zabudowę głównych arterii Mokotowa. Wzdłuż ul. Naruszewicza budynek stopniowo zmniejsza swoją wysokość, dorównując od strony ul. Wejnerta okolicznym willom. W projekcie dążono do zminimalizowania skali zabudowy poprzez podział elewacji na mniejsze, pionowe elementy. 


Czytaj również: Osiedla (nie) dla alergików

 

 


 

Czytaj również: Osiedle z widokiem na Stare Miasto

 
Inwestycja wyróżnia się dbałością o detale. Elewację harmonijnie podzielono w pionie, wprowadzając powtarzający się motyw wykuszy, który scala architekturę całego budynku. W obiekcie zastosowane zostaną najwyższej jakości materiały wykończeniowe, takie jak: piaskowiec na elewacji, drewniana stolarka okienna, duże, przeszklone powierzchnie okien oraz wygodne loggie i tarasy. 


W trosce o wygodę i relaks przyszłych mieszkańców zaprojektowano ogród - zielony dziedziniec z miejscem do odpoczynku. Wewnętrzny dziedziniec Rezydencji Mokotów to przestrzeń ze starannie ukształtowanym terenem, wraz z elementami małej architektury. Projekt zieleni zakłada ciekawie zaaranżowaną kompozycję drzew, krzewów, ziół i kwiatów. Wiosną wspaniale zaprezentują się umieszczone na osi wejścia biało kwitnące świdośliwy. Apartamenty znajdujące się na parterze w niższej części Rezydencji będą posiadały przydomowe ogródki.


Projektanci Rezydencji Mokotów zadbali o najwyższy poziom wygody i bezpieczeństwa lokatorów. Główne reprezentacyjne wejście recepcji i hallu wita wchodzących dyskretną elegancją i może być miejscem spotkań mieszkańców – w tym celu przewidziano Pokój Klubowy. Starannie dobrano również materiały wykończeniowe użyte wewnątrz budynku. Posadzki recepcji będą ozdobione kamieniem naturalnym, a na ścianach umieszczone zostaną drewniane okładziny. Z reprezentacyjnej recepcji poprowadzono hale do klatek schodowych oraz do wewnętrznego zielonego dziedzińca. Dostęp do części mieszkalnej kontrolowany będzie przez najnowsze systemy monitoringu i całodobowo chroniony.


SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE INWESTYCJI


W inwestycji Rezydencja Mokotów powstaną 133 eleganckie apartamenty – o powierzchni od 45 mkw. do 246 mkw. W budynku znajdą swoje miejsce również jednopokojowe mieszkania o powierzchni ok. 30 mkw. Od strony Alei Niepodległości zaprojektowano nowoczesne studia i apartamenty idealnie spełniające rolę „inwestycji w mieszkanie na emeryturę” – o powierzchniach ok. 45 mkw. – 53 mkw. W części budynku od ul. Naruszewicza oraz od strony ul. Aleksandra Wejnerta dominują apartamenty 3, 4 i 5-pokojowe. Dla klientów, którzy szukają niestandardowych rozwiązań na dwóch ostatnich piętrach Rezydencji Mokotów od strony ul. Adama Naruszewicza i Alei Niepodległości zaprojektowano okazałe penthousy o wysokości ponad 3 m. Wnętrza penthousów będą klimatyzowane, a dopełnieniem ich wysokiego standardu będą przestronne tarasy z pięknym widokiem na centrum Warszawy i urokliwy Stary Mokotów. 


Przedział cenowy apartamentów w Rezydencji Mokotów kształtuje się od 10 400 do 19 500 zł/ mkw. 
Pod inwestycją znajdzie się 2-poziomowa hala garażowa, do której będą zjeżdżały windy bezpośrednio z pięter mieszkalnych. Przewidziano w niej miejsca parkingowe do wszystkich mieszkań, w tym komplet 2 miejsc parkingowych do największych, rodzinnych apartamentów. Łącznie będzie to więc 175 miejsc garażowych w cenie od 49 950 zł (miejsce pojedyncze) do 59 950 zł (miejsce rodzinne). 


W inwestycji znajdzie się 8 lokali usługowych, które będą usytuowane od strony Alei Niepodległości. Będą one miały powierzchnię od 87 mkw. do 270 mkw. 
Autorem projektu inwestycji Rezydencja Mokotów jest pracownia K2 Architekci, natomiast generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Erbud.


Rezydencja Mokotów znajdzie się w historycznym miejscu. Dlatego zaprojektowaliśmy naszą inwestycję tak, aby skupiała w sobie wszystko to co najlepsze w tradycji mokotowskiego budownictwa, ale też była atrakcyjna dla współczesnego odbiorcy. Do wykończenia użyjemy wysokiej jakości materiałów wykończeniowych: naturalnego drewna, kamienia, piaskowca. Chcemy, żeby było to miejsce wyjątkowe, łączące w sobie tradycję i nowoczesność. Jestem przekonany, że projekt ten znajdzie swoich odbiorców, tym bardziej, że łączy w sobie zarówno mieszkania o małych metrażach, jak i eleganckie, mające 246 mkw. penthousy – powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development SA 


Źródło: mplusg / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17355 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >