Roca Polska współorganizatorem warsztatów i wystawy studentów ASP Katowice.

Roca Polska współorganizatorem warsztatów i wystawy studentów ASP Katowice.

Roca Polska została współorganizatorem warsztatów i wystawy powarsztatowej „Miejsce potrzebne”. To już czwarta edycja imprezy organizowanej przez Koło Naukowe Instytutu Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Tematem tegorocznych spotkań dla studentów wzornictwa było projektowanie ceramiki sanitarnej, a w szczególności toalet przestrzeni publicznej. Zadaniem postawionym przed uczestnikami było niekonwencjonalne podejście do tematu i stworzenie nowatorskich koncepcji publicznych toalet. Warsztaty rozpoczęły się wykładem Marka Cecuły, uznanego polskiego projektanta i artysty pracującego za granicą. Studenci zostali wprowadzeni w tematykę wzornictwa również dzięki firmie Roca. Inauguracją warsztatów było zwiedzenie fabryki ceramiki sanitarnej w Gliwicach, dzięki czemu uczestnicy mogli zapoznać się z proces produkcji i zobaczyć gotowe urządzenia.


Seria wykładów Marka Cecuły na temat nowatorskiego podejścia do ceramiki łazienkowej, zakończona pracą w grupach, zaowocowała ciekawymi, innowacyjnymi projektami toalet publicznych odchodzących od utartych schematów. Po konsultacjach z artystą, każda grupa projektowa opracowała multimedialną koncepcję i wizualizację. Wśród projektów znalazły się toalety przeznaczone do wykorzystania w przestrzeni zieleni miejskiej – z miejscem na rower czy wózek, a także toaleta z myślą o pociągach. Projekty innowacyjnej toalety publicznej miała charakteryzować zaskakująca forma zewnętrzna dobrze komponująca się z wielkomiejskim otoczeniem.


Jedna z grup realizowała temat komunikacji wizualnej w toaletach publicznych, tworząc specjalne piktogramy. Wszystkie projekty cechowało innowacyjnie proekologiczne podejście. Studenci nie zapominali również o najmłodszych i niepełnosprawnych.
Innowacyjne pomysły, które powstały w trakcie warsztatów, zostały zaprezentowane 28 maja br. na wernisażu „Miejsce potrzebne”, który odbył się w Archibarze w Katowicach.


Firma Roca jest od lat blisko współpracuje z ASP Katowice. Organizuje wykłady, szkolenia i wizyty
w fabryce, uczestniczy w powstawaniu prac dyplomowych i aktywnie angażuje się w tematy środowiska projektowego w Polsce.
Źródło: Solski BM Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pomoc drogowa Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... Miałem całkiem niedawno wypadek i u mnie niestety pomoc drogowa odholowała samochód prosto do https://kupiewszystkieauta.pl/. Nie dało się naprawić auta więc sp...
  • pomoc z samochodem Liczba postów: 604 Grupa: Trudne tema... Mój samochód niestety nie nadawał się do użytku po wypadku. Oddałem go od razu do https://kupiewszystkieauta.pl/auto-kasac ja-warszawa/. Do otrzymanej kwoty doło...
  • Wakacje nad morzem Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Jeśli szukacie dobrego miejsca na wypoczynek nad morzem to polecam Hotelu Skal - https://www.skal-hotel.pl/ w Ustroniu Morskim. To ulubione nasz miejsce na waka...
  • panorama jako reklama firmy? Liczba postów: 306 Grupa: Trudne tema... Z jakiej formy reklamy korzystacie w przypadku Waszego biznesu i dlaczego? Jeżeli szukacie usług sprawdzonej firmy zajmującej się projektowanie stron i sklepów....
  • Wino białe Chile Liczba postów: 8 Grupa: Trudne tema... Na pewno warto skorzystać z bardzo dobrego sklepu https://www.bezalkoholove.com/ . W tym sklepie codziennie kupuje bardzo dużo osób.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 267

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >