Rzeszów: Wykup terenów pod autostradę. Problemy z wyceną

Rzeszów: Wykup terenów pod autostradę. Problemy z wyceną

Właściciele nieruchomości w Białobrzegach, przez które ma biec autostrada, są zrozpaczeni. Wyceny, które zaakceptowali, zostały niespodziewanie ucięte aż o jedną trzecią. Teraz ludzie liczą straty nie tylko finansowe, ale i moralne

Płacz jest w dwóch domach w miejscowości Białobrzegi koło Łańcuta. M.in. przez tę wieś ma biec podkarpacki odcinek autostrady A4. W ubiegłym roku pojawili się tu rzeczoznawcy. Oglądali każdy dom, działkę i pole, które trzeba wykupić.
Odcinek od Łańcuta do Przeworska szacowali pracownicy Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Projektowego Level z Siedlec, które wygrało przetarg na te prace w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Już byli umówieni z notariuszem

Ludzie z wycen byli zadowoleni. Rodzina Maców w styczniu br. dostała oficjalne pismo, w którym 70 arów ich ziemi (w tym działka i pole orne), dwa domy, garaż i zabudowania gospodarcze zostały wycenione na 1,1 mln zł.

- To dobra cena - mówią.

- Czy to dużo, czy mało to pojęcie względne. Uznaliśmy, że to uczciwa cena. Ten majątek to dorobek całego życia naszej rodziny, naszego taty, który niedawno zmarł. Trudno to odtworzyć gdzie indziej - mówi córka państwa Mac, Jolanta Baran, współwłaścicielka majątku.

czytaj więcej...
Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16319 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >