Solaris Center, powszechnie dostępne obserwatorium Słoneczne zaprasza na astronomiczne spotkana edukacyjne

Solaris Center, powszechnie dostępne obserwatorium Słoneczne zaprasza na astronomiczne spotkana edukacyjne

Już w najbliższy weekend Solaris Center (Opole, Plac Kopernika 16) zaprasza dzieci i młodzież do uruchomionego obserwatorium słonecznego na spotkania edukacyjne o astronomii.

Wszystko rozpocznie się w sobotnie popołudnie (godz. 12.00) Akademią Młodego Astronoma. Zajęcia prowadzone w konwencji wyjaśniania zjawisk astronomicznych zaplanowano w godzinach: 12.00, 14.00, 16.00. Dlaczego świeci słońce? Jak wyglądałoby nasze życie bez słońca? Wyjaśnimy najbardziej nurtu-jące zagadki kosmosu, a żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.
Na uczestników czekają liczne atrakcje, w tym prezentacja kosmicznych zdjęć. Tego nie można przeoczyć!
Niedziela w Solaris Center zapowiada się równie kosmicznie. O godz. 14.00 odbędzie się spotkanie pod hasłem Słońce w Sztuce. To połączenie wykładu z warsztatami malarskimi stanowiącymi prezentację słońca jako elementu wykorzystywanego
w malarstwie. Każdy będzie mógł poznać techniki malarskie na przykładzie zjawisk astronomicznych i dowiedzieć się dlaczego słońce inspirowało artystów.
Na weekendowe spotkania Solaris Center zaprasza dzieci wraz z rodzicami.
Zapowiadają się kosmiczne wykłady.


OBSERWATORIUM SŁONECZNE SOLARIS

Obserwatorium Słoneczne w Solaris Center jest pierwszym powszechnie dostępnym obserwatorium astronomicznym. Jego główną funkcją jest udostępnienie szerokiej publiczności teleskopu słonecznego służącego do codziennej obserwacji tarczy Słońca oraz chromosfery w linii wodoru H-alfa. Zamontowany sprzęt pozwoli wszystkim chętnym na swobodne korzystanie z urządzenia w godzinach funkcjonowania Solaris Center, a za wizytę w obserwatorium i skorzystanie z jego urządzeń nie będzie pobierana żadna opłata!
Ponadto obserwatorium będzie dostarczać treści multimedialne dotyczące Słońca, aktywności słonecznej, układu planetarnego oraz wszechświata.  W ten sposób obiekt pełnić będzie ważną funkcję popularyzatorską i edukacyjną.
Patronat honorowy nad obserwatorium objął Prezydent Miasta Opole - Ryszard Zembaczyński, natomiast patronat naukowy – Rektor Uniwersytetu Opolskiego – Krystyna Czaja.

SOLARIS CENTER

Solaris Center to nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt handlowo – rozrywkowy, w którym na przestrzeni ok. 18,5 tys. m kw. powierzchni handlowej znalazło się 86 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Zlokalizowany jest w ścisłym centrum Opola, z wygodnym dostępem dla ruchu pieszego i samochodowego. Unikalna architektura obiektu łączy walory nowoczesnej przestrzeni miejskiej, obejmującej strefy handlowe i rozrywkowe wraz z istniejącymi elementami i formami architektury miejskiej. Projekt galerii integruje istniejący multipleks kinowy z pasażami handlowymi i restau-racjami, a wizja architektoniczna tworzy unikalny układ urbanistyczny, harmonijnie wpi-sujący się w otoczenie.
Jedną z niepowtarzalnych atrakcji, jakie twórcy Solaris Center przygotowali dla odwie-dzających je gości są: „Obserwatorium Słoneczne” – pierwsze na świecie obserwa-torium słoneczne w centrum handlowym, umożliwiające prowadzenie ciągłych ob-serwacji Słońca oraz po raz pierwszy w galerii handlowej w Polsce, „Interaktywna Podłoga”, dostarczająca mieszkańcom Opola nowych wrażeń.
Źródło: Plus Communication / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16318 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 125

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >