Sterowniki LED z pilotem – przyszłość oświetlenia w domu?

Sterowniki LED z pilotem – przyszłość oświetlenia w domu?

Oświetlenie LED powstało dzięki nowoczesnej technologii. Choć wizualnie LEDy przypominają zwykłe żarówki, to źródłem światła jest w nich biała dioda. Niewątpliwą korzyścią jest to, że emituje właśnie światło białe, które daje bardzo naturalny efekt. Znacznie lepiej się przy nim pracuje lub po prostu wypoczywa. Nie męczy wzroku w stosunku do żółtej barwy światła. Ludzie coraz chętniej decydują się na ten rodzaj oświetlenia, a zwłaszcza na sterowniki LED z pilotem, które umożliwiają manipulowanie światłem bez konieczności choćby wstawania z krzesła.

 

Sterowniki LED z pilotem – zalety

Główną zaletą oświetlenia LED jest to, że ich trwałość i wydajność jest znacznie wyższa w porównaniu z klasycznym oświetleniem – wytrzymują nawet do 15 lat, podczas gdy zwykłe żarówki wypalają się po ok. 2. Choć cena ich zakupu jest wyższa, to jednak w ostatecznym rozrachunku okazują się tańsze niż te tradycyjne źródła światła. Są całkowicie bezpieczne dla oczu oraz skóry. Dają białawe światło, ale jego dokładną intensywność i odcień można wybrać adekwatnie do swoich potrzeb. Ważne, a nawet kluczowe dla grafików czy artystów może okazać się to, że nie fałszują koloru barw. Można też pójść o krok dalej i zamontować w domu czy w pracy sterowniki LED z pilotem, które kontrolują i sterują różnymi źródłami światła LED.

 

Sterowniki LED z pilotem – przyszłość oświetlenia w domu?

Czytaj również: Jak dobrać zasilacz do taśmy led?

 

Takie sterowniki można podzielić na ściemniacze LED, ściemniacze CCT, sterowniki RGWB, sterowniki RGBCCT i sterowniki RGB. To wygodne rozwiązanie w domach, a już na pewno niezbędne, jeśli ktoś interesuje się nowinkami technicznymi i chce mieć prawdziwie inteligentny smart home. Za pomocą jednego, małego pilota, możemy ustawiać oświetlenie w całym domu – włączać, wyłączać poszczególne źródła, a także ustawiać intensywność światła. Aby wybrać odpowiednie sterowniki LED z pilotem, mamy do wyboru produkty wielu firm. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę parametry techniczne i dobrać je pod względem naszych potrzeb. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, najlepiej zapytać o zdanie specjalistę, który oceni nasze zapotrzebowanie.

 

Sterowniki LED z pilotem – przyszłość oświetlenia w domu?

 

Oświetlenie LED a ekologia

W XXIw. W debacie publicznej wiele mówi się o ekologii i konieczności radykalnego ograniczenia działań wpływających negatywnie na naszą planetę. Naukowcy alarmują, że jeśli nie podejmiemy takich działań jak najszybciej, niedługo może już nie być odwrotu. I tak właśnie w przypadku oświetlenia LED jedną z najważniejszych korzyści jest bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego. LEDy są energooszczędne – zużywają ok. 10 razy mniej energii niż tradycyjne żarówki. Taki rodzaj oświetlenia generuje tak niewielkie zużycie energii elektrycznej, że można skutecznie zredukować kwoty swoich rachunków. Jak wiadomo, produkcja prądu, zwłaszcza z węgla, niesie wiele zanieczyszczeń dla środowiska, takich jak np. emisja dwutlenku węgla do atmosfery, więc każde ograniczenie zużycia jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Okazuje się, że prosta jest też kwestia ewentualnej utylizacji LEDów w momencie, w którym się już zużyją.

 

Czytaj również: System oświetleniowy do hal przemysłowych i biur, który sprzyja wydajności pracywięcej rozwiązań LED, znajdziesz na stronie ELED.pl

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17096 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 242

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >