Systemy aluminiowe - Specjalistyczna grupa badawczo-doradcza Reynaers Aluminium Reynaers Consult®

Systemy aluminiowe - Specjalistyczna grupa badawczo-doradcza Reynaers Aluminium Reynaers Consult®

Firma Reynaers Aluminium, wiodący dostawca wysokiej klasy systemów aluminiowych, posiada specjalistyczną grupę doradczą Reynaers Consult®.

Pracujący w niej eksperci − architekci, inżynierowie i technicy − pomagają projektantom i klientom na każdym etapie realizacji projektu, a także tworzą unikatowe rozwiązania pod konkretne inwestycje. Rokrocznie z usług Reynaers Consult® korzysta kilka tysięcy klientów i partnerów firmy na całym świecie.

Od początku swojej działalności firma Reynaers Aluminium przykłada ogromną wagę do współpracy z architektami i projektantami. W 1996 roku powstał w firmie dział, który rozwinął się w międzynarodową grupę ekspercką Reynaers Consult®. Jej wyłącznym zadaniem stała się współpraca z architektami oraz tworzenie i promowanie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych z aluminium.

Reynaers Consult® dziś służy pomocą w projektowaniu i realizacji wszelkiego rodzaju inwestycji budowlanych. Firma Reynaers Aluminium posiada ponad 40-letnie doświadczenie w budowaniu obiektów wielkopowierzchniowych: hal lotnisk, obiektów sportowych, centrów handlowych, wieżowców biurowych, rezydencji prywatnych a także w renowacji starszych budynków.
Do zadań Renaers Consult® należy m.in. pomoc przy interpretowaniu przepisów i norm dotyczących wydajności energetycznej budynków, czy proponowanie najbardziej oszczędnych i wydajnych systemów dla danej inwestycji. Dzięki specjalistycznej wiedzy na temat produktów powiązanych, takich jak szkło, oraz znajomości najnowszych przepisów i norm, eksperci Reynaers Consult® są w stanie szybko pomóc klientom i architektom w zagadnieniach zarówno technicznych jak i handlowych.

Zespół Reynaers Consult® zajmuje się także opracowywaniem zupełnie nowych produktów pod konkretne inwestycje. Do spektakularnych realizacji Reynaers Consult® należą specjalne systemy profili stworzone na potrzeby podwójnej fasady 320-metrowej wieży Sport City Towerw Doha w Katarze. Unikalny projekt konstrukcji bazuje na zakrzywionej powłoce dwóch szklano-aluminiowych fasad (zewnętrznej i wewnętrznej) zbudowanych wokół centralnej betonowej wieży. Okres projektowego opracowania systemów (słupowo-ryglowych ścian osłonowych w połączeniu z systemem fasady elementowej), ich testowania, produkcji i montażu wyniósł jedynie 16 miesięcy.

Reynaers Consult® w Polsce

Dzięki współpracy Reynaers Consult® z architektami powstało w Polsce około kilkuset realizacji. Do najbardziej spektakularnych należą inwestycje: Lipowy Business Park, Trinity, oraz Biurowiec Ghelamco w Warszawie.

Znajdująca się w centrum Szkoleniowo-Badawczym Reynaers Polska, w Piasecznie pod Warszawą, komora badawcza AWW (Air, Wind & Water) umożliwia szybkie testowanie nowych rozwiązań. Realizowane badania dotyczą wiatroszczelności, wodoszczelności i trwałości nowych systemów. Na życzenie inwestora testy odbywają się w obecności przedstawiciela notyfikowanej jednostki badawczej.
Inna formą działalności Reynaers Consult® w Polsce są szkolenia dla projektantów i klientów, a także interaktywny internetowy katalog dla architektów. Serwis www.katalogdlaarchitektow.pl od momentu wprowadzenia zyskał ogromną popularność nie tylko w Polsce i obecnie korzysta z niego kilka tysięcy profesjonalistów w całej Europie.

Wybiegając w przyszłość Reynaers Aluminium zamierza nadal rozwijać współpracę z projektantami oraz odpowiadać na nowe wyzwania projektowe. Wydaje się, że wkrótce kluczowym elementem staną się parametry energooszczędności budynków i właśnie w tej dziedzinie grupa Reynaers Consult® będzie opracowywała kolejne nowatorskie rozwiązania.

Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Rolnictwo Liczba postów: 171 Grupa: Trudne tema... Zastanowiło mnie to, jak w praktyce wygląda uprawa pszenicy https://www.agrofoto.pl/forum/topic/2797 22-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2020/ i z ciekawości zacząłe...
  • Prasy hydrauliczne Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Dzień dobry, poszukuje miejsca gdzie zaopatrzę swoją firme w prasy hydrauliczne. Może być to zarówno producent jak i dystrybutor.
  • Prezent na 18 Liczba postów: 70 Grupa: Trudne tema... Dla kobiety - może jakaś nowa skórzana torebka? Dla faceta - może portfel skórzany? Nie jest to wtedy za tanie, ani za drogie, tak mi się wydaje. W sklepie http...
  • Pieniądze - inwestowanie Liczba postów: 202 Grupa: Trudne tema... Odkładać pieniądze na przyszłość można też z PPK i w zasadzie można powiedzieć, że pieniądze odkładają się same. Powinniście zerknąć sobie na stronę https://www...
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 101 Grupa: Trudne tema... Ja uważam że warto wspierać swoją odporność czy ogólnie swoje zdrowie zażywając suplementy. Polecam serdecznie bo ja stosuje od dawna https://www.phamily.pl/kat...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16265 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 222

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >