Sztuka w drewnianym wydaniu

Sztuka w drewnianym wydaniu

Drewno towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. Wykorzystuje się je obecnie zarówno w przemyśle, jak i do produkcji biżuterii. Jest to wdzięczny i plastyczny materiał, który pokochała także sztuka. Jakie formy przybiera współcześnie?

 

Wystrój wnętrza ma duże znaczenie przede wszystkim na jego wygląd, ale także panujący wewnątrz nastrój. Odwiedzając różne zakątki światami, znajdujemy lokalizacje, w których zaraz po przekroczeniu progu czujemy się komfortowo. Często chcemy takie odczucia przenieść do własnego domu, ale nie zawsze się nam to udaje. Drewno jest tym elementem, które wprowadza motyw przyrody do naszych czterech ścian. Wpływa na otoczenie w taki sposób, że wygląda ono na bardziej przytulne i miłe. Dzięki temu również my odczuwamy na własnej skórze te pozytywne wibracje. Jeżeli poszukujemy inspiracji związanych z drewnem, to można zacząć od czegoś mniejszego np. dodatków.

 

Ozdoby ścienne – mapy świata i nie tylko

Każdy z nas poszukuje swojego miejsca na ziemi. Szczęśliwcy, którzy je znaleźli, utożsamiają się z nim, co objawia się często ozdabianiem domu dodatkami nawiązującymi do danej lokalizacji. Ciekawą inspiracją są mapy świata drewniane. Świetnie odnajdą się w wielu pomieszczeniach, zwłaszcza w części reprezentacyjnej mieszkania. Wybór obszarów, które prezentują jest bardzo szeroki. Znajdziemy mapy nawiązujące do konkretnych regionów w kraju, ale także w Europie i na Ziemi. Nie zabraknie oczywiście różnych wariantów projekcji całego globu. Taka ozdoba będzie nawiązywała do miejsca, w którym mieszkamy albo do lokalizacji, którą odwiedziliśmy podczas wakacji i wywarła na nas ogromne wrażenie. Mając drewnianą mapę świata, w prosty sposób możemy stworzyć niepowtarzalne wnętrze, które będzie z nią korespondowało. Jeżeli drewno jest nam bliskie i lubimy się nim otaczać, to mapa świata jest rozwiązaniem, obok którego nie można przejść obojętnie. Bogactwo wyboru znajdziesz w sklepie Wood-shop.

 

Czytaj również: Obrazy i oryginalne plakaty na ścianach dopełniają aranżację wnętrza

Sztuka w drewnianym wydaniu

 

Obrazy z drewna

Drewno, wszechstronny materiał, którym obdarzyła nas Matka Natura, daje multum możliwości. Obrazy z drewna  stanowią wyjątkowe uzupełnienie każdej przestrzeni. Znaleźć możemy propozycje, które dostosujemy pod względem kolorystycznym. Każda odmiana drzew ma inny odcień, różni się barwą, a także posiada niepowtarzalne kompozycje słojów. Wszystko to składa się w jedną całość i podkreśla przekaz obrazu. Czasami będzie to nawiązanie do dzikich zwierząt, a innym razem panorama światowych stolic. Inspiracji można szukać w wielu miejscach. Pewne jest, że drewno to stylowy dodatek, który nie musi kojarzyć się tylko z podłogą, schodami czy meblami. Możemy mieć go znacznie więcej w zupełnie innym wydaniu. Estetyka obrazów jest na tyle uniwersalna, że wkomponują się one zarówno w nowoczesne wnętrza, jak i te bardziej klasyczne. Salon czy sypialnia ozdobione w ten sposób zmienią charakter, a przebywanie w nich będzie czymś przyjemnym. Warto więc pomyśleć o dodatkach z drewna, które urozmaicą naszą przestrzeń.

 

Czytaj również: Dekoracje i dodatki wnętrzarskie inspirowane pięknem przyrody

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16161 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 157

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >