Taras, balkon – lista artykułów

Już czas przygotować balkon na sezon

Nawet jeśli nie była zbyt śnieżna i mroźna to zima wreszcie dobiega końca. Na pikniki czy wielogodzinne spacery co prawda jeszcze za wcześnie, ale okazje do relaksu na świeżym powietrzu mogą nadarzyć się lada dzień – zwłaszcza, jeśli dysponujemy balkonem. Po długich zimowych miesiącach pewnie jest nieco zaniedbany, warto więc poświęcić kilka chwil już teraz, by przygotować sobie perfekcyjne miejsce do odpoczynku.

Kilka porad - jak założyć ogródek na balkonie

Przywitanie wiosny to dobry moment, aby pomyśleć o założeniu na balkonie domowego ogródka, który będzie nie tylko ozdobą, lecz także dostarczy nam wartościowych ziół czy warzyw. Takie balkonowe ogródki cieszą się coraz większą popularnością i podobnie jak wiosna są źródłem wielu pozytywnych emocji.

Co należy wiedzieć przed postawieniem zadaszenia tarasowego?

Już niedługo, już zaraz znów zawita do nas najpiękniejszy w roku wiosenno-letni okres. To wtedy najczęściej przebywamy na świeżym powietrzu. Dopóki nie ma upałów, jest miło, gorzej, gdy przebywanie poza domem może być męczące przez coraz bardziej natrętne słońce. To samo powiemy o deszczu, który szybko wygoni nas do domu. Jak się chronić przed tymi negatywnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie korzystać z uroków przyjemnego ciepła? Doskonałym rozwiązaniem jest wybór zadaszenia tarasowego. Co należy wiedzieć przed jego postawieniem?

Jakim środkiem chemicznym najszybciej wyczyścimy drewniany taras po zimie?

Zanim wystawimy nasz ulubiony zestaw mebli i zasiądziemy z kawą w pierwszych promieniach wiosennego słońca, warto dać tarasowi chwilę na... regenerację po zimie. Choć w tym roku śniegu było jak na lekarstwo, deski i tak ciężko pracowały pod wpływem wilgoci, wahań temperatury i zmiennych warunków atmosferycznych. Przedstawiamy środek czyszczący do tarasów, który sprawnie usunie ślady długich, zimowych miesięcy i w pełni odsłoni urok naszego drewnianego tarasu.

Jak wybrać płytki tarasowe? Kilka praktycznych porad

Taras to z całą pewnością jedno z najważniejszych miejsc w domach jednorodzinnych. Przez cały sezon od wiosny do wczesnej jesieni jest doskonałym miejscem do spotkań z przyjaciółmi i rodziną, przy odpowiedniej aranżacji dając schronienie przed upałami, a jednocześnie możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem. Urządzając taras należy jednak pamiętać, że dobór odpowiedniego wyposażenia ma ogromny wpływ na to, jaka będzie jakość naszego wypoczynku i czy nie będziemy łatać po każdej zimie szkód, jakie potrafi wyrządzić mróz.

Letnia kuchnia na tarasie - czym wykończyć ściany i blaty?

Budowa domu jest ogromnym wyzwaniem. Właściciele muszą dokonać wielu trudnych wyborów. I choć dla większości wnętrze lokum liczy się najbardziej, warto pamiętać, że zewnętrzna część budynku jest równie ważna. Bryła domu i jej wykończenie świadczą o gospodarzach, ale to nie wszystko. Elewacja musi również spełnić kilka ważnych funkcji poza estetyczną. Wobec tego, jaki materiał wybrać, by cieszył oko, był łatwy w utrzymaniu oraz trwały?

Jak wybudować taras na skarpie - projekt jest ciekawym wyzwaniem, ale grunt trzeba dobrze zabezpieczyć

Działka na pofałdowanym terenie jest świetną okazją do zaaranżowania ciekawej i oryginalnej formy przestrzeni przydomowej. Taras na skarpie (albo pod nią) jest tego świetnym przykładem. Aby spełniał swoja rolę bez problemów dla użytkowników musi jednak być dobrze przemyślany i zaaranżowany.

Jakie zadaszenie możemy wybrać do naszego tarasu

Posiadanie własnego domu to wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość stworzenia tarasu. Taras to idealna przestrzeń do długich poranków z filiżanką kawy, leniwych wieczorów przy rozmowach oraz długich biesiad z najbliższymi na świeżym powietrzu. Decyzja o posiadaniu tarasu to nie wszystko – trzeba także zdecydować czy będzie on odkryty, czy też zadaszony.

Jak chronić drewniany taras przed zimą?

Zimą nasz taras nie musi być ponury i smutny. W prosty sposób można o niego zadbać. Wielu z nas ma piękne tarasy i balkony od wiosny do jesieni. Później bywa już różnie. Często jest tak, że po ostrej i śnieżnej zimie przemarznięte krzewy nadają się tylko do wyrzucenia, a meble ogrodowe do renowacji. Drewno wygląda pięknie zarówno w domu, jak i w ogrodzie, gdzie bardzo dobrze komponuje się z naturalną, zieloną architekturą, wymaga jednak troski i odpowiedniej ochrony. Jak zabezpieczyć je przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych? To nic trudnego! Wystarczy trochę czasu, kilka narzędzi oraz dobrze dobrany produkt.

Jeśli wykonujemy taras nad garażem, to pamiętajmy o niezbędnej izolacji dachu

Taras nad garażem czy jakimkolwiek innym pomieszczeniem jest rozwiązaniem tyle popularnym, ile problematycznym. Z jednej strony jest zwyczajnie najprostszym rozwiązaniem pozwalającym na zagospodarowanie dachu garażu przylegającego do budynku mieszkalnego. Z drugiej - owa prostota dotyczy tylko kwestii projektowych i koncepcyjnych.


Stron: 29 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15862 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >