Taras, balkon – lista artykułów

Co zrobić, aby nowo wybudowany taras przetrwał lata?

Przydomowy taras to wygodna przestrzeń do relaksu. Jednocześnie jest to miejsce stale narażone na działanie czynników atmosferycznych, co stwarza ryzyko uszkodzenia warstwy hydroizolacji i powstawania przecieków, a w efekcie również poważniejszych uszkodzeń. Jak temu zapobiec? Przy zabezpieczeniu tarasu przed wilgocią dobrze sprawdzą się elastyczne wyroby na bazie butylu, dostępne w postaci wygodnych w użyciu taśm i sznurów.

Zalety tarasów wykonanych z desek kompozytowych HDPE (high density polyethylene)

Tarasy kompozytowe to nowoczesne i wygodne rozwiązanie, którego stosowanie znajduje coraz więcej fanów. Jednak im dalej w las, tym więcej drzew – z racji bogatej terminologii związanej z zagadnieniem, wiele osób myli ze sobą poszczególne pojęcia. Na jakie rodzaje dzielą się deski tarasowe? Dlaczego warto postawić na tarasy wykonane z HDPE?

Już czas na olejowanie tarasu przed zimą

W ciągu ostatnich lat funkcja tarasu przeszła ogromną metamorfozę. Wcześniej traktowany wyłącznie jako pozadomowa strefa relaksu, ewentualnie ogrodowy prolog, dziś stanowi przedłużenie salonu, a granica między tym, co wewnątrz i tym, co na zewnątrz została kompozycyjnie zatarta. Taka zmiana sprawia, że przykładamy coraz większą wagę do jego kondycji i estetyki. I słusznie! Wszak, w przeciwieństwie do domowych pomieszczeń, to właśnie taras narażony jest nieustannie na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeśli chcemy, żeby wychodził z takich sytuacji bez szwanku, warto poświęcić mu kilka chwil i zaprzyjaźnić się z olejowaniem. To bardzo praktyczna i prosta metoda, która pozwoli nam długo cieszyć się̨ pięknem drewna.

Aranżujemy klimatyczny kącik do relaksu na miejskim balkonie

Czy w balkonowej, miejskiej przestrzeni można zaznać odrobiny relaksu? Zdecydowanie tak! Zobacz, jak w kilku prostych krokach możesz stworzyć klimatyczny kącik na swoim balkonie.

Tarasowe deski kompozytowe umiejętnie naśladują naturalny wygląd drewna

Mówiąc o tarasach, do niedawna postęp kojarzyliśmy z syntetycznymi odpowiednikami, zastępującymi naturalne materiały. Obecnie obserwujemy ponowną synergię sił natury i ludzkiej innowacyjności. Jednym z jej owoców są tarasowe deski Gardin Natur.

Jakie płytki i deski są najlepsze na taras lub balkon?

Taras i balkon to „zewnętrzne pomieszczenia”, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie letnich spotkań. Jednak nawet najpiękniejsze meble, dekoracje oraz rośliny stracą swój urok, gdy podłoga tarasu lub balkonu będzie zaniedbana. Jakie podłoże wybrać i w jaki sposób o nie dbać, aby taras lub balkon służył nam na dłużej?

Aranżacja tarasu, który jest miejscem odpoczynku, salonem i jadalnią

Jak urządzić taras? To pytanie latem kołacze w niejednej głowie i bije rekordy popularności w wyszukiwarkach internetowych. Nie ma na nie jednej odpowiedzi – dobrych rozwiązań jest zapewne tyle, ilu ludzi na całym świecie. Różnimy się przecież stylami życia, potrzebami i oczekiwaniami, a równocześnie dostępna przestrzeń określa aranżacyjny potencjał oraz ograniczenia. Pomysły na funkcjonalny i komfortowy taras można by więc zapewne mnożyć, ale my przedstawimy trzy najbardziej uniwersalne.

Drewniany taras. Jak uniknąć błędów podczas montażu desek tarasowych?

Taras ma służyć relaksowi, odprężeniu ciała i umysłu. Dlatego na etapie budowy warto dołożyć wszelkich starań, aby w przyszłości uniknąć problemów – od pogorszenia wyglądu przez niedostateczną nośność konstrukcji aż po przedwczesne wyeksploatowanie. O najczęściej występujące błędy montażowe zapytaliśmy specjalistów z firmy DLH. Oto, na co trzeba zwrócić uwagę i jak postępować, by taras towarzyszący mieszkaniu czy domowi kojarzył się wyłącznie z przyjemnością.

Relaks na tarasie - jak przygotować miejsce, w którym dobrze się wypoczywa

W ciepłe, letnie dni chciałoby się jak najwięcej korzystać z odprężającego wpływu natury. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na urlop, dlatego warto zorganizować przy domu przestrzeń, który pozwoli łapać chwile na świeżym powietrzu po pracy czy delektować się weekendowym leniwym śniadaniem w porannym słońcu. Niezależnie czy w przydomowym ogródku, czy na balkonie w dużym mieście, nic tak nie buduje relaksującego klimatu na tarasie jak piękno drewna i naturalne dekoracje.

Jakie deski tarasowe najchętniej wybierają Polacy?

Kiedy wiosna bucha majem, z przyjemnością korzystamy z uroków balkonów i tarasów. Nie wszyscy jednak z wyprzedzeniem przygotowali się do sezonu. Tym, którzy dopiero szykują się do budowy, remontu lub rearanżacji plenerowego salonu, podpowiadamy, jakie rodzaje i wzory desek drewnianych oraz kompozytowych cieszą się obecnie największym zainteresowaniem. Wśród bestsellerowych modeli bez trudu można znaleźć atrakcyjną propozycję idealną dla siebie.


Stron: 33 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17566 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 146

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >