Taras, balkon – lista artykułów

Sprzątanie i impregnacja tarasu po zimie

Pierwsze ciepłe wiosenne dni wyciągają nas z domu, a do łaski wracają ogród i taras. Jednak zanim na dobre rozgościmy się w tej strefie, wymaga ona odpowiedniego przygotowania do sezonu. Jak zadbać o taras po zimie? Podpowiadamy!

Zaaranżuj balkon, na którym wypoczywa się z przyjemnością

Czasy kiedy balkony były jedynie miejscem do przechowywania rowerów czy suszenia prania odeszły w zapomnienie. Dziś każdy mieszkaniec bloku marzy o pięknym, urzekającym urokiem balkonie. Odpowiednio zaaranżowany, może stać się ulubionym miejscem domowników w słoneczne i ciepłe dni. Dlatego warto zadbać o przestrzeń na balkonie i stworzyć własny azyl w domu.

Najczęściej wybierane gatunki drewna na taras i ich charakterystyka

Drewno jest naturalnie piękne i przyjemne w dotyku, a z biegiem czasu nabiera szlachetności. Nic dziwnego zatem, że tak często pojawia się na tarasach. Największą popularnością cieszą się obecnie gatunki iglaste i egzotyczne. Które są lepsze?

Jakie rośliny wybrać na taras i jak je komponować ze sobą

Urządzenie przytulnego, zielonego tarasu, loggi czy balkonu nie jest prostym zadaniem. Wybór roślin, mebli i aranżacja przestrzeni – potrzeba do tego sporej garści wiedzy i trochę technicznych umiejętności. Ważnym aspektem jest też bezpieczny transport zakupionych rzeczy, które często nie zmieszczą się do zwykłego samochodu osobowego. O czym należy wiedzieć, aby móc się cieszyć oazą zieleni w otoczeniu własnego domu?

Układanie płyt tarasowych - 2 metody na "sucho" i "mokro"

Małe i duże, zadaszone lub odkryte, podwyższone albo na poziomie gruntu, z umeblowaniem lub bez. Nasze tarasy przybierają rozmaite formy, czasem pełnią także zróżnicowane funkcje. Niezależnie od wymiarów czy kształtów, dzięki odpowiednio dobranym materiałom nawierzchniowym, zawsze tworzą stabilne, komfortowe i bezpieczne podłoże. Przyjrzyjmy się metodom montażu popularnych płyt tarasowych z gresów porcelanowych.

Drewno czy kompozyt - który materiał sprawdzi się lepiej na nowoczesnym tarasie?

Stawiając na dobrą bazę w postaci odpowiedniej nawierzchni tarasowej, można stworzyć sobie możliwość dopasowywania wystroju tarasu do aktualnych trendów bez wielkich nakładów finansowych, a także w prosty i przyjemny sposób. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdego roku można cieszyć się modną i nowoczesną stylizacją na świeżym powietrzu.

Nowoczesne balustrady balkonowe

Balustrady to elementy konstrukcyjne, mające na celu zabezpieczenie balkonów, tarasów i schodów oraz antresoli. Projektowanie domu o kilku kondygnacjach lub budynku piętrowego, wymaga zaprojektowania schodów, które trzeba zabezpieczyć specjalną balustradą. Podobnej ochrony wymagają antresole, balkony oraz tarasy usytuowane na piętrze lub na dachu budynku.

Zadaszenia tarasów z poliwęglanu

Daszki nad tarasem, balkonem czy drzwiami wejściowymi to doskonałe rozwiązanie przydatne o każdej porze roku. Skutecznie chronią one przed deszczem, śniegiem lub gradem, a latem dają schronienie od palących promieni słonecznych. Stosuje się je nie tylko przy domach jednorodzinnym, ale także na balkonach w blokach. Tak zabezpieczony taras możemy urządzić za pomocą dowolnie wybranych mebli, które dzięki zadaszeniu nie zmokną, ani nie wyblakną od palącego słońca. Pozwoli to na stworzenie przytulnego, wygodnego kącika gdzie będzie można się zrelaksować, przyjmować gości, albo po prostu wysuszyć pranie. Taki daszek to doskonały sposób, aby wykorzystać nasz taras nie tylko podczas pięknej pogody.

Nowoczesna hydroizolacja balkonów i tarasów – dostępne rozwiązania na rynku

Każdy z nas, żyjąc nawet w dużym mieście, ma naturalną potrzebę przebywania na świeżym powietrzu. W projektach nowoczesnych domów i mieszkań architekci coraz częściej uwzględniają balkony i tarasy, nie tylko ze względu na walory estetyczne i komfort mieszkańców, ale również z powodu wielu funkcji praktycznych. Dobrze przemyślane balkony i tarasy nadają fasadzie charakteru, pozwalają cieszyć się bliskością natury, a ich fachowe wykonanie zapewnia spokój i bezpieczeństwo na lata. Ekspert podpowie nam jak znaleźć systemowe rozwiązania hydroizolacji, które pomogą nam zabezpieczyć konstrukcję przed wnikaniem wilgoci, a tym samym uchronić ją przed uszkodzeniami.

Jak zbudować taras na działce, która ma duże nachylenie terenu lub skarpę

Brukowany taras przed domem jest konstrukcją stosunkowo prostą, jeśli dysponujemy płaską działką i zakładamy, że właśnie taka zostanie. Sytuacja nieco się zmienia, jeśli fragment działki przeznaczony na ogród ma dużą różnicę wysokości, albo jeśli z jakichś przyczyn planujemy taras wyniesiony ponad powierzchnię terenu lub zagłębiony poniżej niej.


Stron: 27 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19262 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 159

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >