Taras, balkon – lista artykułów

Dlaczego warto wybudować taras na gruncie?

Przy sprzyjających okolicznościach może powstać nawet w jeden dzień. Wykonuje się go sprawnie i tanio. Nie sprawia kłopotów podczas eksploatacji. A to nie koniec zalet tarasu wykonanego metodą „na gruncie”.

Jak zbudować taras?

Betonowe tarasy to najczęściej wybierane rodzaje tych konstrukcji. Nic w tym dziwnego, gdyż umożliwiają wykończenie ich na wiele różnorodnych sposobów, a samo ich wykonanie nie jest także skomplikowane. Wystarczy dobrać odpowiednie materiały i zwrócić uwagę na prawidłowe wykonanie tarasu zgodnie z normami budowlanymi, aby móc cieszyć się dodatkową przestrzenią przed domem, sprzyjającą spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W takim razie jak wykonać taras betonowy samodzielnie? O tym poniżej.

Jak zaprojektować ogród pod zadaszeniem?

Wiosenny i letni relaks często dzielimy pomiędzy dwa światy – dom oraz ogród. Nasze cztery kąty zapewniają nam podstawową wygodę pod dachem, a w ogrodzie korzystamy z dobrodziejstw słońca, uroków zieleni oraz świeżego powietrza. Czemu więc nie połączyć tych dwóch stref ze sobą, aby niezależnie od pogody cieszyć się kontaktem z roślinnością przez cały rok? Prezentujemy sposoby na stworzenie pięknego ogrodu pod dachem.

Taras wentylowany - łatwy i szybki w wykonaniu

Trudno sobie wyobrazić układ prostszy niż ułożona na kilku wspornikach płyta. Tym prostszy, jeśli wsporniki mają regulowaną wysokość i można w pewnym zakresie niwelować za ich pomocą nierówności gruntu. Efekt - łatwe wykonanie nawierzchni na różnych podłożach. A konsekwencje w przyszłości - umożliwienie łatwych i w zasadzie bezinwazyjnych napraw starych tarasów o nieszczelnej izolacji przeciwwilgociowej. O ile bowiem w pierwszym przypadku największym plusem jest właśnie wymieniana już prostota, o tyle w drugim taras wentylowany ujawnia najszerszą grupę swoich zalet.

Pomysły na aranżację tarasu z użyciem stopni schodowych wykonanych z bloków betonowych

Taras przed domem to miejsce wypoczynku i relaksu, a także jedna z ważniejszych stref w ogrodzie. Warto podkreślić jego znaczenie, umieszczając go na podwyższeniu.

Na własnym balkonie przyjemnie, jak na Miami Beach

Piękne widoki, jasny piasek, czysta, ciepła woda… i można się rozmarzyć, przeglądając w Internecie fotografie z Miami. Od popularnego miasta na Florydzie, nazywanej „Słonecznym Stanem”, dzieli nas niestety ponad 8 tys. km w linii prostej, przez ocean. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby namiastkę urokliwej plaży stworzyć na własnym balkonie. Jak? Oto kilka ciekawych pomysłów aranżacyjnych!

Jak zaplanować budowę wymarzonego, drewnianego tarasu?

Drewniany taras to wyjątkowa przestrzeń, która umili wolne chwile spędzone na zewnątrz domu. Zanim jednak podejmiemy decyzję o jego montażu, powinniśmy wiedzieć o kilku kwestiach. Na początku powinniśmy zdecydować jakie wybierzemy materiały, z której strony domu ulokujemy taras i czy powinien być zadaszony. Przedstawiamy argumenty za i przeciw poszczególnych rozwiązań.

Jak położyć płytki na balkonie lub tarasie i jaki to koszt?

Płytki na tarasie czy balkonie mogą być świetnie wyglądającą, a przy tym praktyczną i łatwą w utrzymaniu w czystości alternatywą dla tradycyjnych desek tarasowych lub tarasów z kostki brukowej. Ile kosztuje wykonanie tarasu czy balkonu z płytek oraz jakich błędów nie popełnić na etapie wyboru materiałów i budowy? Podpowiadamy.

Pergole i zabudowy tarasowe w systemie modułowym - skuteczna ochrona przed słońcem wiatrem i deszczem

Wszyscy dobrze wiemy, że pogoda w Polsce potrafi być nieprzewidywalna. Dzień, który rozpoczyna się pięknym słońcem nierzadko kończymy, uciekając przed deszczem. Warto mieć to na uwadze planując architekturę ogrodu. W naszym klimacie, w cenie zawsze będą rozwiązania, które potrafią adaptować się do każdych warunków. Radzimy, jak stworzyć własną strefę relaksu, która jednocześnie chroni przed słońcem, deszczem i wiatrem, a przy tym zachwyca designem i klasą.

Zadaszenie tarasu – na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Taras jest bez wątpienia integralną częścią domu – szczególnie w okresie letnim, kiedy większość czasu spędzamy na zewnątrz. Nasuwa się zatem pytanie: jaki rodzaj zadaszenia zastosować na przydomowym tarasie? W poniższym artykule przybliżymy nowoczesne rozwiązanie w tym zakresie, jakim są pergole aluminiowe.


Stron: 31 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16319 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 249

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >