Taras, balkon – lista artykułów

Dlaczego warto mieć taras na gruncie?

Popularne niegdyś konstrukcje na płycie betonowej, wykańczane płytkami ceramicznymi, są kłopotliwe w budowie i użytkowaniu. Dlatego coraz częściej zamiast nich wybiera się tarasy osadzane bezpośrednio na gruncie. Buduje się je szybciej, łatwiej i taniej.

Pomysł na taras – najnowsze trendy

Budowa wymarzonego domu nie ogranicza się wyłącznie do urządzania wnętrz. To, co na zewnątrz, jest równie ważne, ponieważ teren otaczający budynek musi komponować się z całością. Na szczególną uwagę zasługuje taras, który stanowi swoiste przedłużenie wnętrza domu. Często jednak brakuje pomysłu na jego aranżację. Podpowiadamy więc, na jaką nawierzchnię można się zdecydować, podążając zgodnie z najnowszymi trendami.

Konserwacja drewnianego tarasu po zimie

Drewniany taras to wielofunkcyjna przestrzeń, która służy nam nie tylko do odpoczynku, ale również stanowi idealne miejsce do spotkań w gronie przyjaciół i wspólnych posiłków w ciepłe dni. Warto jednak pamiętać o tym, że aby cieszyć się jego nieskazitelnym wyglądem przez wiele lat, powinniśmy o niego w odpowiedni sposób zadbać.

Deski drewniane lub kompozytowe - czy będą dobrym materiałem na wykończenie tarasu?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc to najlepszy czas na zaprojektowanie tarasu, na którym będziemy wypoczywać w słoneczne dni. Jak się okazuje, najczęściej do jego wykańczania wybieramy deski drewniane oraz kompozytowe.

Zimowa aranżacja tarasu

Trudne warunki pogodowe i niskie temperatury sprawiają, ze zimą taras nigdy nie będzie równać się z pomieszczeniem, w którym panuje przyjemne ciepło. Jednak nawet zimą, a szczególnie w okresie przedświątecznym, możemy zadbać się o to, aby na naszym tarasie zapanowała niepowtarzalna aura i pełnił on swoją drugą funkcję – reprezentacyjną.

Zabiegi, którym powinniśmy poddać deski tarasowe, aby nie traciły swych właściwości

Deski tarasowe wykonane z drewna tradycyjnego wymagają odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok – również w okresie zimowym. Dbając o nie regularnie, będziemy mieć gwarancję zachowania ich dobrego stanu na dłużej, bez względu na panujące za oknem warunki atmosferyczne. Podpowiadamy, o czym powinni pamiętać posiadacze tarasu z drewnianych desek.

Czy drewniany taras koniecznie musi być zadaszony?

Decydując się na montaż drewnianego tarasu, często zadajemy sobie pytanie czy powinniśmy go zadaszyć. To rozwiązanie, które ma zarówno zalety, jak i wady. Poniżej przedstawiamy kila faktów, które pomogą podjąć tę decyzję.

Inspirujące sposoby, jak zaaranżować taras

W psychologii przestrzeni taras definiuje się jako przestrzeń łączącą dom z ogrodem, która daje poczucie swobody i umożliwia kontakt z naturą. Z praktycznego punktu widzenia taras pełni funkcję miejsca odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi – i z tego względu powinien być reprezentacyjny i komfortowy. Jak połączyć obie te role, aby stworzyć miejsce przyjazne tak gościom, jak i domownikom?

Jak najprościej wykonać taras? - Metoda na gruncie

Czy można wykonać taras tak prosto i szybko jak ścieżkę w ogrodzie? Tak. To metoda tarasu na gruncie.

Dwie metody układania płyt tarasowych - na mokro i na sucho, którą wybrać?

Nawierzchnię z płyt betonowych w ogrodzie można układać na dwa sposoby. Są to: układanie bezpośrednio na następujących po sobie warstwach suchej podbudowy oraz na wylewce betonowej. Którą z tych metod wybrać i kiedy? Na pytania odpowiada ekspert.


Stron: 24 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17724 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 266

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >