Taras, balkon – lista artykułów

Drewniane doniczki na balkonie i tarasie. Jak o nie dbać?

Wiosna to czas budzącej się do życia przyrody. Nasze balkony, tarasy zapełniają się bujną roślinnością, kolorowymi bratkami, pelargoniami, petuniami. Aby nasze kwiaty mogły swobodnie się rozwijać, wymagają odpowiednich doniczek, odpornych na zmiany temperatury, promienie słoneczne, deszcz czy wiatr. Doradzamy, jak odpowiednio zabezpieczyć drewnianą doniczkę, wykorzystując lakierobejcę.

Montaż desek na tarasie krok po kroku

Zadbany taras to ozdoba każdego domu i dla wielu – ulubione miejsce odpoczynku. Jak sprawić, by cieszył nas przez długi czas? Najważniejsza jest odpowiednia okładzina. Wybierając sprawdzone deski tarasowe wysokiej jakości, mamy gwarancję, że nasz taras przez wiele lat będzie wyglądał jak nowy.

Jak zaaranżować przestrzeń na tarasie, aby było funkcjonalnie i estetycznie

Jako miejsce zlokalizowane na zewnątrz taras podlega zupełnie innym prawom niż przestrzeń wewnątrz domu. Aranżując miejsce, które musi być przygotowane na zmienne warunki pogodowe i różne sezony, musimy zadbać o solidne rozwiązania. Zanim urządzisz taras, sprawdź, jak połączyć funkcjonalizm z estetyką.

Aranżacja tarasu z desek z pięknego modrzewia syberyjskiego

Taras to przestrzeń, na której w wiosenne i letnie dni spędzamy każdą wolną chwilę. To na nim rozkoszujemy się świeżym powietrzem, ciepłymi promieniami słonecznymi oraz delikatnym wiatrem. Aby dodać mu przyjemnego charakteru, warto wykończyć go naturalnymi materiałami, takimi jak deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego.

Balkon jest ważnym elementem w wyborze mieszkania dla większości kupujących

Czy balkon lub loggia to dla nas miejsce, gdzie można składować niepotrzebne lub zawadzające w mieszkaniu sprzęty, czy raczej odpowiednik ogrodu? Czy dążymy do tego, by odgrodzić go od świata, czy wręcz przeciwnie – pochwalić się, jak pięknie go zagospodarowaliśmy? To właśnie sprawdziliśmy zainspirowani faktem, że wielu klientów decyzję o zakupie mieszkania uzależnia od tego, czy jest w nim balkon.

Dlaczego warto mieć taras na gruncie?

Popularne niegdyś konstrukcje na płycie betonowej, wykańczane płytkami ceramicznymi, są kłopotliwe w budowie i użytkowaniu. Dlatego coraz częściej zamiast nich wybiera się tarasy osadzane bezpośrednio na gruncie. Buduje się je szybciej, łatwiej i taniej.

Pomysł na taras – najnowsze trendy

Budowa wymarzonego domu nie ogranicza się wyłącznie do urządzania wnętrz. To, co na zewnątrz, jest równie ważne, ponieważ teren otaczający budynek musi komponować się z całością. Na szczególną uwagę zasługuje taras, który stanowi swoiste przedłużenie wnętrza domu. Często jednak brakuje pomysłu na jego aranżację. Podpowiadamy więc, na jaką nawierzchnię można się zdecydować, podążając zgodnie z najnowszymi trendami.

Konserwacja drewnianego tarasu po zimie

Drewniany taras to wielofunkcyjna przestrzeń, która służy nam nie tylko do odpoczynku, ale również stanowi idealne miejsce do spotkań w gronie przyjaciół i wspólnych posiłków w ciepłe dni. Warto jednak pamiętać o tym, że aby cieszyć się jego nieskazitelnym wyglądem przez wiele lat, powinniśmy o niego w odpowiedni sposób zadbać.

Deski drewniane lub kompozytowe - czy będą dobrym materiałem na wykończenie tarasu?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc to najlepszy czas na zaprojektowanie tarasu, na którym będziemy wypoczywać w słoneczne dni. Jak się okazuje, najczęściej do jego wykańczania wybieramy deski drewniane oraz kompozytowe.

Zimowa aranżacja tarasu

Trudne warunki pogodowe i niskie temperatury sprawiają, ze zimą taras nigdy nie będzie równać się z pomieszczeniem, w którym panuje przyjemne ciepło. Jednak nawet zimą, a szczególnie w okresie przedświątecznym, możemy zadbać się o to, aby na naszym tarasie zapanowała niepowtarzalna aura i pełnił on swoją drugą funkcję – reprezentacyjną.


Stron: 25 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17890 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >