Taras, balkon – lista artykułów

Drewno czy kompozyt - który materiał sprawdzi się lepiej na nowoczesnym tarasie?

Stawiając na dobrą bazę w postaci odpowiedniej nawierzchni tarasowej, można stworzyć sobie możliwość dopasowywania wystroju tarasu do aktualnych trendów bez wielkich nakładów finansowych, a także w prosty i przyjemny sposób. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdego roku można cieszyć się modną i nowoczesną stylizacją na świeżym powietrzu.

Nowoczesne balustrady balkonowe

Balustrady to elementy konstrukcyjne, mające na celu zabezpieczenie balkonów, tarasów i schodów oraz antresoli. Projektowanie domu o kilku kondygnacjach lub budynku piętrowego, wymaga zaprojektowania schodów, które trzeba zabezpieczyć specjalną balustradą. Podobnej ochrony wymagają antresole, balkony oraz tarasy usytuowane na piętrze lub na dachu budynku.

Zadaszenia tarasów z poliwęglanu

Daszki nad tarasem, balkonem czy drzwiami wejściowymi to doskonałe rozwiązanie przydatne o każdej porze roku. Skutecznie chronią one przed deszczem, śniegiem lub gradem, a latem dają schronienie od palących promieni słonecznych. Stosuje się je nie tylko przy domach jednorodzinnym, ale także na balkonach w blokach. Tak zabezpieczony taras możemy urządzić za pomocą dowolnie wybranych mebli, które dzięki zadaszeniu nie zmokną, ani nie wyblakną od palącego słońca. Pozwoli to na stworzenie przytulnego, wygodnego kącika gdzie będzie można się zrelaksować, przyjmować gości, albo po prostu wysuszyć pranie. Taki daszek to doskonały sposób, aby wykorzystać nasz taras nie tylko podczas pięknej pogody.

Nowoczesna hydroizolacja balkonów i tarasów – dostępne rozwiązania na rynku

Każdy z nas, żyjąc nawet w dużym mieście, ma naturalną potrzebę przebywania na świeżym powietrzu. W projektach nowoczesnych domów i mieszkań architekci coraz częściej uwzględniają balkony i tarasy, nie tylko ze względu na walory estetyczne i komfort mieszkańców, ale również z powodu wielu funkcji praktycznych. Dobrze przemyślane balkony i tarasy nadają fasadzie charakteru, pozwalają cieszyć się bliskością natury, a ich fachowe wykonanie zapewnia spokój i bezpieczeństwo na lata. Ekspert podpowie nam jak znaleźć systemowe rozwiązania hydroizolacji, które pomogą nam zabezpieczyć konstrukcję przed wnikaniem wilgoci, a tym samym uchronić ją przed uszkodzeniami.

Jak zbudować taras na działce, która ma duże nachylenie terenu lub skarpę

Brukowany taras przed domem jest konstrukcją stosunkowo prostą, jeśli dysponujemy płaską działką i zakładamy, że właśnie taka zostanie. Sytuacja nieco się zmienia, jeśli fragment działki przeznaczony na ogród ma dużą różnicę wysokości, albo jeśli z jakichś przyczyn planujemy taras wyniesiony ponad powierzchnię terenu lub zagłębiony poniżej niej.

Wspomnienie wakacji na balkonie - zmień wystrój w greckim stylu

Jak zaprojektować balkon, aby stał się miłym kącikiem relaksu w mieście i ozdobą mieszkania na zewnątrz? Minimalistyczny design i oszczędna kolorystyka, czy meble z baldachimem, powiew śródziemnomorskiej bryzy i zapach pelargonii? Wszystko zależy od gustu i pomysłowości. Podpowiadamy, jak szybko i z fantazją zrobić metamorfozę balkonu w greckim klimacie.

Czy płytki podłogowe można na balkonie ułożyć samemu?

Dużo satysfakcji, spora oszczędność – to zalety samodzielnego ułożenia płytek na podłodze. Ale to też wyzwanie, które wymaga wielkiej cierpliwości. Warto więc zacząć tę przygodę od balkonu, bo tam ewentualne niedoróbki nie będą się tak bardzo „bolały”. Czy płytki podłogowe można na balkonie ułożyć samemu? Można. Co jest potrzebne? Trochę pieniędzy, sporo wiedzy i mnóstwo przygotowań. Staranne planowanie to podstawa. Podłoga ma w końcu wytrzymać lata zamiast 5 lub 6 tygodni.

Taras na lata: drewno, płytki czy jednak kompozytowe deski tarasowe?

Coraz częściej tarasy ogrodowe pokryte są deskami kompozytowymi. Taka powierzchnia nie wymaga częstej renowacji i malowania, jest więc gwarancją trwałości i zadowolenia na wiele lat. Kompozytowe deski tarasowe to nie tylko wygoda, to również znakomite połączenie cech drewna z najlepszymi cechami PCV.

Czym się różnią połączenia liniowe od połączeń punktowych w konstrukcjach balkonowych

Balkon to newralgiczne miejsce, na które należy zwrócić szczególną uwagę już na etapie projektowania budynku. Nieodpowiednia konstrukcja balkonowa na przestrzeni lat może przysporzyć mieszkańcom wielu problemów, a także wpłynąć na koszty eksploatacji budynku. Ze względu na budowę balkonu oraz wykorzystane technologie możemy rozróżnić liniowe oraz punktowe połączenia elementów z licem budynku. O tym, jak prawidłowo wykonać obydwa typy połączeń, aby uniknąć powstawania mostków termicznych opowie ekspert.

Czyszczenie drewnianego tarasu najprościej wykonać myjką wysokociśnieniową

Zielony nalot, brązowy osad i drobiny piasku wciskające się w szpary między deskami szpecą taras. Pora go gruntownie odświeżyć. Żeby osiągnąć efekt na lata, warto się do tego zabrać metodycznie. Oczyszczony, drewniany taras zyska nie tylko na wyglądzie, ale i na trwałości. Im częściej i skuteczniej jest oczyszczany, tym mniej pieniędzy trzeba potem wydać na wymianę poszczególnych elementów. I mniej godzin pracy na to przeznaczyć.


Stron: 27 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18923 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 244

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >