Taras, balkon – lista artykułów

Jak zaplanować budowę wymarzonego, drewnianego tarasu?

Drewniany taras to wyjątkowa przestrzeń, która umili wolne chwile spędzone na zewnątrz domu. Zanim jednak podejmiemy decyzję o jego montażu, powinniśmy wiedzieć o kilku kwestiach. Na początku powinniśmy zdecydować jakie wybierzemy materiały, z której strony domu ulokujemy taras i czy powinien być zadaszony. Przedstawiamy argumenty za i przeciw poszczególnych rozwiązań.

Jak położyć płytki na balkonie lub tarasie i jaki to koszt?

Płytki na tarasie czy balkonie mogą być świetnie wyglądającą, a przy tym praktyczną i łatwą w utrzymaniu w czystości alternatywą dla tradycyjnych desek tarasowych lub tarasów z kostki brukowej. Ile kosztuje wykonanie tarasu czy balkonu z płytek oraz jakich błędów nie popełnić na etapie wyboru materiałów i budowy? Podpowiadamy.

Pergole i zabudowy tarasowe w systemie modułowym - skuteczna ochrona przed słońcem wiatrem i deszczem

Wszyscy dobrze wiemy, że pogoda w Polsce potrafi być nieprzewidywalna. Dzień, który rozpoczyna się pięknym słońcem nierzadko kończymy, uciekając przed deszczem. Warto mieć to na uwadze planując architekturę ogrodu. W naszym klimacie, w cenie zawsze będą rozwiązania, które potrafią adaptować się do każdych warunków. Radzimy, jak stworzyć własną strefę relaksu, która jednocześnie chroni przed słońcem, deszczem i wiatrem, a przy tym zachwyca designem i klasą.

Zadaszenie tarasu – na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Taras jest bez wątpienia integralną częścią domu – szczególnie w okresie letnim, kiedy większość czasu spędzamy na zewnątrz. Nasuwa się zatem pytanie: jaki rodzaj zadaszenia zastosować na przydomowym tarasie? W poniższym artykule przybliżymy nowoczesne rozwiązanie w tym zakresie, jakim są pergole aluminiowe.

Jeśli Twój drewniany taras wymaga renowacji - to podpowiadamy, jak ją przeprowadzić krok po kroku

Właściwie zabezpieczony i regularnie czyszczony taras z drewna nie wymaga renowacji przez lata, dziesięciolecia, a nawet pokolenia - zwłaszcza, gdy wykonany jest z trwałych gatunków egzotycznych lub drewna termowanego. Jednak mimo to, nawet najtrwalszy materiał bez odpowiedniej pielęgnacji w końcu traci swój blask. Od czego zacząć proces renowacji tarasu?

Markiza na balkonie - jak wybrać, zamontować oraz czyścić i konserwować?

Markizy coraz częściej pojawiają się na naszych balkonach i tarasach – są ozdobą domu, osłaniają przed słońcem, deszczem i wiatrem, umożliwiając przebywanie na świeżym powietrzu niezależnie od panujących warunków. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na ich zakup i montaż?

Balkon, taras, loggia - jak je przemienić w salony na świeżym powietrzu

Jeśli aura pozwala, miło jest spędzać chwile na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody i pięknych przedmiotów. Warto zainwestować w przygotowanie atrakcyjnego miejsca na relaks po ciężkiej pracy. Zwłaszcza teraz, kiedy nasze spojrzenie na aranżację balkonu zmieniło się w ostatnich kilku miesiącach o 180 stopni. Dlaczego? Balkony i tarasy, wraz z poprawiającą się z dnia na dzień pogodą, stały się centrum życia domowego. To właśnie na nich pracujemy, ćwiczymy, pielęgnujemy rośliny i spędzamy swój wolny czas. Balkon to teraz nasz salon na świeżym powietrzu!

Wystrój Twojego balkonu pozostawia wiele do życzenia? Zobacz nasze inspiracje

Długie, ciepłe wieczory zachęcają do spędzania czasu na balkonie czy tarasie. Znajdź czas, by jak najdłużej cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu! Zaprojektuj swoją przestrzeń tak, by była nie tylko niepowtarzalna, ale też praktyczna. To najlepszy moment, aby stworzyć przyjazne otoczenie do codziennego wypoczynku. Jeśli jeszcze nie masz na nie pomysłu, sprawdź nasze inspiracje.

Aranżacja tarasu - jak zagospodarować taras, by był prywatnym Edenem

Obecnie trudno znaleźć dom, który nie posiadałby przestronnego tarasu. Jednak coraz częściej można je zobaczyć również na osiedlach mieszkaniowych. W jaki sposób zagospodarować taras, by nie był wykorzystywany jedynie latem i stworzyć funkcjonalny zielony azyl, który pozwoli odpocząć od zgiełku miasta?

Deski kompozytowe położone na aluminiowych legarach to nowoczesny i efektowny sposób na wytrzymały taras

Wytrzymałość, odporność na wilgoć, beztroskie użytkowanie, mnogość dostępnych wzorów oraz trwałe kolory - to tylko niektóre z zalet współczesnych desek kompozytowych. Co zrobić, żeby zdobił nasz ogród jak najdłużej? To proste! Przede wszystkim zadbać o właściwe podłoże oraz wykorzystać legary aluminiowe.


Stron: 30 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15955 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 135

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >