Jak zaaranżować nowoczesny ogród na małej przestrzeni?

Jak zaaranżować nowoczesny ogród na małej przestrzeni?

Nowoczesne ogrody minimalistyczne to miejsca, które robią ogromne wrażenie, mimo że nie ma w ich przypadku mowy o przepychu. Aranżacja ogrodu nowoczesnego łączy bowiem w sobie nacisk na praktykę z zastosowaniem prostych środków. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego, jak zaaranżować nowoczesny ogród na małej przestrzeni. Czytaj dalej

Nowoczesne ogrody minimalistyczne — jakie rośliny wybrać?

Decydując się na aranżację ogrodu nowoczesnego, powinieneś postawić przede wszystkim na jego funkcjonalność. Aktualnie panujące trendy są również dedykowane osobom, które nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnacje roślin. Nowoczesne ogrody nie są zatem odpowiednie dla osób, które cenią przepych i otoczenie pełne kolorowych kwiatów. Śmiało można posadzić za to w takim miejscu między innymi:

 

●       magnolie,

●       róże,

●       hortensje,

●       drzewa liściaste,

●       drzewa iglaste oraz

●       trawy ozdobne.

 

Jak zaaranżować nowoczesny ogród na małej przestrzeni?Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Czytaj również: Zakładanie i pielęgnacja ogródka ziołowo-warzywnego krok po kroku

 

Decydując się na konkretne rośliny w nowoczesnym ogrodzie, warto zachować spójną koncepcję i trzymać się jednego gatunku. Bardzo ważne w związku z tym przed rozpoczęciem pracy jest przygotowanie przemyślanego projektu. Jeżeli nie chcesz robić tego samodzielnie i wolisz, aby wyręczyli Cię profesjonaliści, na rynku obecne są firmy, które projektują nowoczesne ogrody.

 

Aranżacja ogrodu nowoczesnego — jakie materiały warto wykorzystać?

Aranżacja ogrodu nowoczesnego oznacza również wykorzystanie odpowiednich materiałów. Nierzadko jest to na przykład stal, plastik, szkło oraz beton. Spore znaczenie ma przy wybraniu wymienionych wyżej tworzyw zachowanie prostoty, a także przejrzystości całej kompozycji. Mały ogród w nowoczesnej aranżacji nie jest zatem miejscem, w którym dobrze pasować będą kunsztownie zdobione ławki, a także rzeźbione przedmioty. Wykorzystaj to, co cechuje się największym minimalizmem. Taka wskazówka dotyczy zarówno roślinności, jak i wyposażenia, które zamierzasz umieścić na aranżowanej przestrzeni.

 

Jak zaaranżować nowoczesny ogród na małej przestrzeni?

 

Aranżacja ogrodu nowoczesnego — rola projektu

Dobrze zaaranżowane, nowoczesne ogrody zawsze są wykonane według odpowiedniego projektu. Tylko on daje gwarancję odgórnego zaplanowania oraz wizualizacji tego, jak będzie wyglądać przestrzeń. Osoby, które nigdy nie miały jeszcze do czynienia z projektowaniem ogrodów, powinny potraktować go jako zamknięte pomieszczenie, w którym trzeba ustawić meble. Jedną ze wskazówek, którą możemy Ci udzielić, jest niesadzenie niczego na samym środku. Taki bowiem zabieg zbyt mocno skupia uwagę na konkretnej roślinie. Opracowując plan umiejscowienia roślin oraz ewentualnych mebli, mogą inspirować Cię nowoczesne ogrody minimalistyczne, które robią na Tobie wrażenie.

 

Usługi ogrodnicze Wrocław przydadzą Ci się w sytuacji, gdy chcesz, aby zarówno w projekcie, jak i aranżacji zastąpili Cię profesjonaliści. W ten sposób nie będziesz musiał poświęcać ani swojego czasu, ani pracy na realizację projektu. Jednocześnie masz wtedy gwarancję, że aranżacja ogrodu nowoczesnego będzie należeć do naprawdę udanych. Dobre firmy zajmujące się tego typu usługami mają przecież w portfolio ogromną liczbę znanych klientów — zarówno firm, jak i osób prywatnych. Powodzenia!

 

Czytaj również: Jak stworzyć ogród smart?

 

Jak zaaranżować nowoczesny ogród na małej przestrzeni?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18516 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 78

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >