Trane wyróżnia czołową fabrykę maszynek do golenia nagrodą “Energy Efficiency Leader Award”

Trane wyróżnia czołową fabrykę maszynek do golenia nagrodą “Energy Efficiency Leader Award”

Trane, należący do koncernu Ingersoll Rand globalny lider w dziedzinie systemów chłodzenia i klimatyzacji pomieszczeń, przyznał firmie Procter & Gamble Co. (NYSE: PG) nagrodę “Energy Efficiency Leader Award” („Lider w dziedzinie wydajności energetycznej”).

 

Jest to wyraz uznania dla zaangażowania firmy P&G w zwiększanie wydajności energetycznej swoich budynków i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, czego przykładem są osiągnięcia fabryki Gillette w Łodzi. Fabryka ta jest jednym z kilku nielicznych zakładów produkcyjnych na całym świecie, które otrzymały tę nagrodę. Fabryka Gillette w Łodzi to największy na świecie zakład produkcyjny maszynek do golenia Gillette. Należy ona do Procter & Gamble Co. (P&G) - czołowego producenta dóbr konsumpcyjnych na świecie. W fabryce tej przeprowadzono proces modernizacji instalacji technologicznych, dzięki czemu znacznie zmniejszono zużycie energii przy jednoczesnym wydłużeniu czasu działania i zwiększeniu sprawności systemu. Unowocześnienia zaowocowały także stworzeniem bezpieczniejszego, bardziej komfortowego środowiska pracy, sprzyjającego podnoszeniu wydajności pracowników.

 

Czytaj również: Beton Lafarge przy inwestycji Most Północny w Warszawie

 

Zakończona w sierpniu 2010 r. modernizacja instalacji technologicznych pozwoliła łódzkiej fabryce Gillette zaoszczędzić setki tysięcy złotych w postaci niższych kosztów energii. Kierownictwo firmy wybrało kompleksowe, wysokowydajne rozwiązania, którymi zastąpiono wcześniejszy system zarządzania i sterowania agregatami chłodniczymi fabryki. Zgodnie z założeniami, zwrot z inwestycji w modernizację instalacji technologicznych powinien zostać osiągnięty w nieco ponad dwa lata od zakończenia prac.

 

Fabryka Gillette w Łodzi widoczna z zewnątrz

 

Zanim wybrano konkretne rozwiązania w zakresie modernizacji instalacji technologicznej, Trane i Gillette wykorzystały oprogramowanie Trace™ 700 do stworzenia modelu energetycznego. Pozwoliło to na analizę zalet potencjalnych rozwiązań w oparciu o metodę oceny cyklu życia (Lifecycle Analysis Model). Korzystając z wyników analizy, fabryka Gillette wybrała rozwiązania najlepiej dostosowane do potrzeb zakładu produkcyjnego - zapewniające stałe poziomy temperatury konieczne dla optymalizacji poziomu produkcji i komfortu w fabryce.

 

Czytaj również: Wynik wyborów korzystny dla polskiego rynku finansowego

 

Zmodernizowana instalacja umożliwia lepsze zarządzanie wydajnością oraz zapewnia niezawodność systemu. Jest to konieczne do uzyskania precyzyjnego sterowania temperaturą w całym zakładzie. System podlega umowie na stałe usługi serwisowe i konserwacyjne w celu dalszego zwiększenia wydajności systemu oraz uniknięcia nieplanowanych przestojów. Zakład Produkcyjny Gillette w Łodzi Znacznie Zmniejsza Zużycie Energii i Poprawia Wydajność – 2

 


Manlio Valdes (po prawej), prezes Trane oraz Thermo King na Europę, Bliski Wschód, Indie i Afrykę, wręcza nagrodę Trane Energy Efficiency Leader Award Stefanowi Wysockiemu, dyretorowi technicznemu w fabryce Gillette Poland International (po lewej) oraz AliRiza Ganioglu, dyrektorowi fabryki Gillette Poland International (w środku)

 

W fabryce zastosowano także inne rozwiązania podnoszące wydajność, w tym wdrożenie zmiennych przepływów wody lodowej oraz chłodnic wentylatorowych w celu uzyskania optymalnych wyników działania. Usprawnienia dotyczyły rozszerzenia zastosowania free-coolingu, które umożliwia wykorzystanie zimnego powietrza z otoczenia do procesu chłodzenia, ograniczając w ten sposób konieczność pracy sprężarek, a zatem zmniejszając zużycie energii.

 

Szczegóły ceremonii wręczenia nagrody:

 

•    P&G zostanie uhonorowana nagrodą podczas uroczystości, która odbędzie się 29 września o godzinie 11:45 w zakładzie produkcyjnym Gillette w Łodzi, przy ul. Nowy Józefów 70.

 

•    Manlio Valdes, prezes sektora Climate Solutions (Thermo King i Trane) na Europę, Środkowy Wschód, Indie i Afrykę z ramienia Ingersoll Rand, wręczy nagrodę Stefanowi Wysockiemu pełniącemu funkcję dyrektora technicznego w fabryce Gillette.

 

Michel van Roozendaal (left), vice prezes, service, controls, turnkey and aftermarket w firmie Trane oraz Thermo King na region Europy, Bliski Wschód, Indie i Afrykę; Stefan Wysocki, dyrektor techniczny w fabryce Gillette Poland International (po środku, trzymający nagrodę Trane Energy Efficiency Leader Award); Marcin Manuszak (po prawej), dzrektor handlowy Trane Polska

 

“Firma P&G działa w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. W skali globalnej udało nam się od 2002 roku zmniejszyć poziom zużycia energii w naszych fabrykach o 50 procent” - powiedział Stefan Wysocki, dyrektor techniczny w fabryce Gillette. “Nieustannie poszukujemy sposobów na zwiększenie wydajności energetycznej. Łącząc troskę o środowisko naturalne z poprawą wyników naszej firmy, możemy rozwijać się w sposób zrównoważony.”

 

Czytaj również: Wiadomo kto wyremontuje Port ustka

 

Przeprowadzona modernizacja to istotny krok pozwalający stworzyć wysokowydajny budynek, zapewniający pracownikom wygodną, bezpieczną i zdrową przestrzeń. Wysokowydajne budynki muszą spełniać specjalne normy w zakresie zużycia energii i wody, niezawodności systemu i bezawaryjnego czasu działania, komfortu użytkowników, a także innych czynników. Normy te zostały ustalone w celu ułatwienia właścicielom i użytkownikom budynków osiągania ich celów biznesowych.

 

Hala produkcyjna Gillette, rejon wtryskarek – przyłącza wody lodowej

 

Zaangażowanie w zrównoważony rozwój wpisane jest w misję P&G i wynika z głębokiego rozumienia konsumentów oraz dążenia do poprawy jakości ich życia, teraz i w przyszłości. Wysiłki te mają pomóc firmie w osiągnięciu celu w postaci redukcji w latach 2007-2012 zużycia energii w przeliczeniu na jednostkę produkcji o 20 procent. Firma jest na najlepszej drodze do realizacji tego założenia. P&G realizuje także długoterminową wizję zrównoważonego rozwoju, która zakłada zasilanie wszystkich fabryk za pomocą energii pochodzącej w całości z odnawialnych źródeł.

2011-09-28
Źródło: East Side Consulting GmbH / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Drewniany dom Liczba postów: 78 Grupa: Trudne tema... Posiadając taki dom warto zadbać o to, aby wszelkie dodatki pasowały do wystroju takiego domu. Takie kominki Trzebinia będą z pewnością klasowym dodatkiem!
  • Jaki monitoring domu wybrać? Liczba postów: 197 Grupa: Trudne tema... Warto mieć w domu takie zabezpieczenie. Co prawda nie mam jakiegoś tam wypasionego monitoringu tylko zwykłe kamerki wewnętrzne wifi i gdziekolwiek jestem mogę....
  • Opony na lato Liczba postów: 108 Grupa: Trudne tema... Zakup opon to jedno. Trzeba w celu ich wymiany udać się do jakiegoś zakładu wulkanizacyjnego, najlepiej sprawdzonego. Ja od kilku sezonów korzystam z usług mobi...
  • Jaki samochód dla firmy? Liczba postów: 929 Grupa: Trudne tema... Moim zdaniem świetną opcją jest kupno samochodu powypadkowego na aukcjach. Konkretnie mowa tutaj o aukcjach ze strony https://www.autota.eu/pl , bo mają tam spr...
  • Mieszkanie w Warszawie Liczba postów: 8 Grupa: Opinie Przed kupieniem nowego mieszkania będę musiała sprzedać stare. Nie będzie to łatwe z powodu komornika, który na nim siedzi. Właśnie z tego powodu myślę nad wspó...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17204 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 237

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >