Urządzanie światłem

Urządzanie światłem

Pokaż mi, jak mieszkasz, a powiem Ci, kim jesteś. Powiedzenie znane od lat, dziś nabiera nowego znaczenia. W czasach, kiedy mieszkaniowy clubbing towarzyski staje się coraz bardziej popularny, mieszkanie - tak samo jak sposób bycia, mówienia czy ubierania staje się naszą wizytówką Czytaj dalej


I wcale nie chodzi o to, by na urządzanie własnego „m” wydawać fortunę. Znacznie cenniejszy jest pomysł. Takim pomysłem jest oświetlenie dekoracyjne. Dzięki właściwemu wykorzystaniu światła, zwyczajne z pozoru przedmioty przyjmują nowy wymiar. Zmienia się intensywność barw, powierzchnia, struktura i kształt przedmiotów.
Odpowiedzialne światło.

Dom zaspokaja przede wszystkim potrzebę schronienia i odpoczynku. Odpowiedni dobór światła do indywidualnego charakteru pomieszczenia sprzyja odpoczynkowi, wpływając na regenerację sił. Ponadto uspokaja i sprawia, że mamy bardziej pozytywny stosunek do świata. Światło często decyduje o tym, jak odbieramy daną przestrzeń i jak się w niej czujemy. Jednak właściwy dobór oświetlenia wbrew pozorom wcale nie jest taką prostą sprawą. Lampy muszą dawać odpowiednią ilość światła, a forma opraw pasować do całości aranżacji. W dodatku oświetlenie powinno być energooszczędne i dostosowane do „kieszeni” właściciela.

Naprzeciw wyobraźni 

Powiększ
Inżynierowie i projektanci wnętrz coraz częściej wykorzystują innowacyjne źródła światła, które łączą w sobie te wszystkie elementy: są funkcjonalne, a jednocześnie estetyczne, podkreślające design pomieszczenia. LedTec to konstrukcja przewodów świetlnych, w których źródłem świata są diody LED zatopione w przezroczystym PCV. - To technologia nieporównywalna z tradycyjnymi wężami „żarówkowymi”. Żywotność zastosowanych diod określa się na 100 tysięcy godzin, czyli ponad 11 lat ciągłego świecenia. Przewody LedTEC dają fantastyczny efekt świetlny, gdyż ich jasne światło diod rozpraszane jest przez transparentną obudowę, nie powodując nieprzyjemnych i niepożądanych refleksów - mówi Paweł Kulpa z firmy Lars, która już od kilku lat, w architekturze wnętrz z powodzeniem stosuje przewody LedTEC. - Dzięki tym zaletom, LED-y stosowane dotąd do tworzenia reklam świetlnych oraz elementów dekoracyjnych w klubach i restauracjach, coraz częściej znajdują swoje zastosowanie także we wnętrzach domów - podkreśla Kulpa. Idealnie nadają się do podkreślania elementów architektonicznych – słupów, wnęk, schodów czy podświetlenia powierzchni szklanych.

Świet(l)ne metamorfozy
Wykorzystanie węży LedTEC w mieszkaniu może spowodować prawdziwą metamorfozę pomieszczenia. LedTEC - i zamontowane we wnękach czy przestrzeniach stworzonych z płyt kartonowo-gipsowych, świetnie wyeksponują dane miejsce, nadając mu wyjątkowy charakter. Oświetlenie tego typu śmiało można wykorzystać w salonie, kuchni czy łazience. Umieszczone za szkłem czy powierzchnią z przezroczystej pleksi LED-y stworzą ciepły, świetlny klimat. Zresztą ich zastosowanie jest praktycznie nieograniczone. Wyobraźnia ma tutaj szerokie pole do popisu.

 

Źródło: YASNA Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17772 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 126

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >