Wykończenie podłóg – lista artykułów

Wielowarstwowe podłogi drewniane wykończone innowacyjną technologia lakierowania dla lepszej ochrony

Nic nie przebije autentycznego piękna i kunsztu kryjącego się za prawdziwym drewnem. Nowa technologia lakierowania Wood for Life pozwala zachować piękno drewnianej podłogi z dnia montażu. Oznacza to znajome, naturalne ciepło drewna w domu, bez obaw o wilgoć, brud, zarysowanie czy plamy.

Wzornictwo nowych paneli laminowanych, które realistycznie oddaje strukturę i deseń drewna

Zamysłem twórców kolekcji Signature było stworzenie podłogi z laminatu, który idealnie imitowałby naturalne drewno. Od 1990 roku producent nieustannie przesuwa granice w zakresie łatwości montażu i wodoodporności podłóg, a teraz – dzięki Signature – udoskonalił także jej wygląd, tak by wiernie oddawał najważniejsze atrybuty drewna. Konstrukcja i łączenia nowych podłóg są bardziej wyrafinowane i autentyczne, a ich struktura – precyzyjna i elegancka.

Dlaczego warto kłaść maty wyciszające pod panele podłogowe?

Równa, stabilna i elegancka podłoga to bezsprzecznie fundament dobrze urządzonego wnętrza. Z tego też względu wybierając materiał wykończeniowy stawiamy zwykle na trwałe, mocne i wytrzymałe produkty, takie jak panele winylowe. Nie każdy jednak wie, że komfort użytkowania nawet najlepszej nawierzchni elastycznej można jeszcze poprawić, poprzez zastosowanie odpowiednich akcesoriów. Do takich produktów należą ekologiczne, dźwiękochłonne maty podkładowe.

Listwy przypodłogowe- które wybrać?

„Gdyby nie detale, nie byłoby efektów”- Wiliam Peter Blatty Zanim przystąpimy do wyboru listwy przypodłogowej, powinniśmy zadać sobie pytanie-dlaczego potrzebujemy tego rodzaju sztukaterii?

Zanim położysz podłogę sprawdź, jaki podkład będzie dla niej najlepszy

Podkład podłogowy to warstwa, od której jakości w dużym stopniu zależy trwałość i funkcjonalność podłogi. Rynek oferuje w tym zakresie różne możliwości. Do wyboru mamy tradycyjne jastrychy cementowe (potocznie nazywane też wylewkami) lub podkłady samopoziomujące – cementowe, anhydrytowe oraz alfa. Każde z tych rozwiązań ma swoje mocne i słabsze strony. Warto je poznać, zanim podejmiemy tę jakże ważną decyzję.

Prostota i funkcjonalność naturalnej, drewnianej podłogi

Prostota i funkcjonalność to często to co we wnętrzach cenimy najbardziej naturalne deski doskonale uzupełniają i wyeksponują nowoczesne wyposażenie domu. Przykuwają uwagę, ale ich zalety nie ograniczają się tylko do aspektów wizualnych, ponieważ odpowiednio zabezpieczone drewno jest produktem ekologicznym.

Jak kłaść panele? Krok po kroku!

Olbrzymia popularność paneli podłogowych nie wzięła się z niczego. Wynika ona z wysokiej użyteczności, estetyki i rozsądnej ceny podłóg tego typu. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest też względnie łatwy montaż, choć i w tym przypadku nietrudno o błędy. Jak do nich nie dopuścić? Podpowiadamy!

Jak dopasować lakier do gatunku drewna i samodzielnie polakierować podłogę?

Często można spotkać się z opinią, że podłoga drewniana jest inwestycją na lata. Jednak aby faktycznie służyła przez długi czas, należy odpowiednio ją zabezpieczyć. Zniszczonego drewna niekiedy nie da się już naprawić i jedyną opcją jest wówczas całkowita wymiana desek. Radzimy, w jaki sposób prawidłowo zaaplikować lakier do podłóg.

Solidne drewniane podłogi - wybrać dąb czy jesion?

Pomysłów na wykończenie domowej podłogi jest wiele – od płytek, przez panele, po wykładziny z tworzywa sztucznego. Jeśli chcemy stworzyć klasyczne wnętrze, jak najbliższe naturze, to podłoga z drewna jest najlepszym wyborem. Deski wykonane są najczęściej z dębu lub jesionu – surowca o wysokich parametrach technicznych. Co najważniejsze: są to rodzime gatunki drzew, których nie musimy sprowadzać z odległych regionów, a po latach użytkowania zużyte deski możemy poddać recyklingowi. Wybór desek z odpowiedniego drewna gwarantuje, że naturalna podłoga będzie służyła nam przez długie lata.

Antybakteryjna formuła z jonami srebra w drewnianych parkietach

Niewiele rzeczy ma tak silny wpływ na wygląd wnętrza jak dobrej jakości podłoga. Podłoga jest częścią naszego codziennego życia. To na niej stawiamy pierwsze kroki, bawimy się ze zwierzętami, chodzimy boso czy w butach. Dlatego tak ważne jest, aby była w pełni bezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Dzięki przełomowej technologii i antybakteryjnej formule opartej na bazie jonów srebra jest to mozliwe.


Stron: 69 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16148 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 128

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >