Wykończenie podłóg – lista artykułów

Izolacja akustyczna podłogi za pomocą pasków z wełny mineralnej szklanej

Paski z wełny mineralnej szklanej do układania dylatacji podłóg pływających, to nowy produkt dostępny już na polskim rynku. Zastosowanie pasków pozwala skutecznie zniwelować przenoszenie dźwięków uderzeniowych, dzięki odpowiedniej sprężystości i sztywności dynamicznej tego materiału. Stanowi spore ułatwienie dla wykonawców, ponieważ jest prosty w montażu a z pozoru drobny element, w sposób kluczowy wpływa na poprawę akustyki w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Przycięty na wymiar materiał niweluje również ilość odpadów, co pozwala efektywnie wykorzystać produkt.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o panelach laminowanych

Na przestrzeni kilku ostatnich lat panele laminowane stały się bardzo popularnym materiałem podłogowym. Z czego to wynika? Podłogi z nich wykonane są trwałe, funkcjonalne, praktyczne i łatwo je utrzymać w czystości. Poza tym ich montaż jest szybki i bezproblemowy, a wybór paneli tego typu w sklepach bardzo szeroki. Z tego powodu bez większego problemu można dobrać podłogę laminowaną odpowiednią do danego wnętrza. Nic więc dziwnego w tym, że po panele tego typu sięga się obecnie nie tylko podczas wykańczania domów i mieszkań, ale i obiektów użyteczności publicznej.

Wybierając podłogę pamiętajmy, że to do niej podporządkujemy charakter i wystrój wnętrza

Tak jak każdy budynek musi opierać się na solidnych fundamentach, tak podstawą wszystkich pomieszczeń jest podłoga. Poza funkcją praktyczną, pełni ona istotną rolę w aranżacji całego wnętrza, stąd jej zakup powinien zostać dobrze przemyślany. Wszak nie wybieramy jej na jeden sezon, ale na lata, a w przypadku podłóg z naturalnego drewna – na całe życie.

Dobry wybór podczas zakupu i prawidłowa pielęgnacja podłóg laminowanych gwarantuje idealny wygląd latami

Aranżacyjne narady w rodzinnym gronie potrafią trwać w nieskończoność. Remont to w końcu czas wielu decyzji. Wśród pomysłów, jaką farbę wybrać, jaki żyrandol kupić i gdzie przestawić lodówkę pojawiają się także te dotyczące podłogi. Rozwiązań jest wiele, jednak niesłabnącą popularnością cieszą się podłogi laminowane. Są łatwe w montażu, wyglądają bardzo naturalnie, a ich pielęgnacja nie jest trudna. Podstawowe i niewymagające wysiłku zabiegi, wykonywane za każdym razem, gdy sprzątamy w mieszkaniu, zagwarantują, że za 10 lat znajomi wciąż będą chwalić wygląd tych samych paneli. Z bogactwa wzorów każdy domownik wybierze coś dla siebie.

Podłoga winylowa z rdzeniem mineralnym! Dlaczego warto się nią zainteresować.

Do niedawna rynek pokryć podłogowych podzielony był pomiędzy drewno, płytki ceramiczne oraz popularne panele. Klient w zasadzie nie miał innego wyboru. Aż do teraz, kiedy rynek zaczęły podbijać podłogi winylowe.

Najlepszy podkład pod panele podłogowe

Rewelacyjnie wyciszają, zwiększają trwałość podłogi, chroniąc zamki paneli oraz są idealne na ogrzewanie podłogowe, pozwalają ograniczyć wydatki na ogrzewanie nawet o kilkaset złotych rocznie. Podkłady wykonane z połączenia minerałów i poliuretanu zyskują coraz większą popularność na polskim rynku.

Co na ogrzewanie podłogowe? Parkiet dwuwarstwowy!

Jesteście w trakcie budowy domu? A może właśnie zdecydowaliście się na gruntowny remont z wymianą instalacji grzewczej w roli głównej? Nowoczesne domy coraz częściej wyposażane są w ogrzewanie podłogowe.

Podłoga drewniana czy panele? Poradnik dla niezdecydowanych

Drewno czy panele – przed takim dylematem stają niemal wszyscy remontujący lub wykańczający mieszkanie. Podłoga to podstawa każdej aranżacji, którą wybieramy na lata, a czasem i dekady. Za decyzją o wyborze podłogi stoi wiele czynników, dlatego nie można podejmować jej pochopnie. Rozwaga przy zakupie jest najlepszą gwarancją długowieczności podłogi i naszego równie długiego zadowolenia. Oto kilka porad dla niezdecydowanych!

Jaka podłoga sprawdzi się w hotelu?

To pytanie towarzyszy wielu osobom, które chcą przykryć niezbyt estetycznie wyglądającą podłogę lub po prostu pomysłowo ozdobić dane pomieszczenie. Dywany są najczęściej grubsze i można je przesuwać z miejsca na miejsce, natomiast wykładzinę przytwierdza się do posadzki za pomocą taśmy czy kleju. Dywan ma przede wszystkim dekorować, a wykładzina hotelowa ma być praktyczna. Można ją nawet położyć bezpośrednio na betonowej wylewce byleby podłoże było równe i suche.

Zapytaliśmy eksperta - jak wybrać podkład do rodzaju podłogi

Bazą każdego wnętrza jest solidna podłoga. Jeśli planujesz remont, a pojęcie podkładu podłogowego jest ci zupełnie obce, nie wiesz w jakim celu się go stosuje oraz jak dopasować go do warunków panujących w twoim domu – w naszym artykule znajdziesz potrzebne informacje.


Stron: 68 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17987 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >