Wykończenie podłóg – lista artykułów

Samodzielny montaż paneli podłogowych wcale nie jest trudny - zobacz jak je połozyć

Panele podłogowe często są aranżacyjnym tłem dla pozostałych elementów wyposażenia, ale aby dobrze sprawdziły się w tej roli latami, powinniśmy zadbać o ich odpowiedni montaż. Układanie paneli nie wymaga specjalnych umiejętności, jednak jeśli zdecydujemy się wziąć ten etap remontu we własne ręce, musimy pamiętać o kilku wskazówkach oraz wyposażyć się w niezbędne narzędzia i materiały.

Podstawowe zasady montażu paneli laminowanych

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na metamorfozę wnętrza bez konieczności wymiany całego wyposażenia. Jednym z nich jest pozbycie się starej podłogi i zamontowanie w jej miejscu nowych, eleganckich i funkcjonalnych paneli laminowanych. Taka operacja nie tylko gwarantuje spektakularny efekt, ale przede wszystkim jest szybka i możliwa do przeprowadzenia samodzielnie. Trzeba jednak trzymać się kilku podstawowych zasad montażu, o które zapytaliśmy ekspertów.

Jak dobrze wybrać drewniane podłogi, żeby były ekologiczne, bez szkodliwych dodatków chemicznych, bezpieczne dla zdrowia

Ekologiczny, bezpieczny dla użytkownika, a zarazem atrakcyjny – taki właśnie chce być dzisiejszy design. W dziesiejszych czasach konsumenci stają się coraz bardziej świadomi, czytają etykiety i starają się unikać produktów, które w swoim składzie zawierają szkodliwe substancje, takie jak np. konserwanty. Dotyczy to również drewna. Przy jego obróbce dozwolone jest stosowanie np. pentacholorofenu – środka, który sprawia, że surowiec zachowuje swoją świeżość podczas magazynowania. Jednak jego obecność w procesie produkcyjnym zależy wyłącznie od producenta.

Dobrze dopasowana listwa przypodłogowa do rodzaju podłoża da estetyczny i spójny efekt końcowy wnętrza

Listwa przypodłogowa to ważna bohaterka drugiego planu w każdym mieszkaniu. Dobrze dobrana pozostaje praktycznie niezauważona, jednak jej brak lub złe dopasowanie od razu rzucają się w oczy. Z pewnością raziłby nas widok miejsca z niewykończoną ścianą czy plątanina mało estetycznych kabli. Wtedy okazałoby się, jak niezbędny i niezastąpiony jest to element. Dlatego warto wiedzieć, jak wybrać listwę, by pełniąc swoją funkcję praktyczną, jednocześnie pasowała do wnętrza. Więcej – by podkreślała jego charakter.

Wybór listwy przypodłogowej w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając listwy do biura, hotelu czy innego intensywnie użytkowanego wnętrza? Liczy się wytrzymałość produktu, specjalne rozwiązania funkcjonalne i łatwy montaż. Czasami konieczne są też odpowiednie atesty. Jak więc dokonać właściwej decyzji? Podpowiada projektantka wnętrz.

Do jakich pomieszczeń panele podłogowe?

Panele podłogowe to dobra alternatywa dla posadzek wyłożonych płytkami lub pokrytych wykładziną. Są trwałe, łatwe w montażu i stosunkowo tanie. Ocieplają wnętrza oraz nadają im nowoczesnego charakteru. W sklepach znajdziesz różne warianty paneli podłogowych. Dzięki temu dopasujesz je praktycznie do każdego pomieszczenia w Twoim domu.

Układanie paneli z laminatu krok po kroku - to nie jest trudne!

Jakie zalety mają panele laminowane? Jak je ułożyć samodzielnie? Jakich narzędzi użyć? Oto poradnik, dzięki któremu układanie podłogi staje się jeszcze łatwiejsze. Z układaniem paneli laminowanych poradzisz sobie samodzielnie – zadanie nie jest skomplikowane. Znacznie ułatwia je zatrzaskowy system montażu bez użycia kleju.

Dlaczego podłoga drewniana? Poznaj jej przewagi nad innymi rozwiązaniami

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów, który decyduje o charakterze pomieszczenia. Wybierając materiał wykończeniowy, należy zwrócić uwagę na to, żeby był nie tylko estetyczny, ale również odporny na uszkodzenia, funkcjonalny i bezpieczny dla domowników. Wszystkie te kryteria spełniają trójwarstwowe podłogi drewniane Baltic Wood, które są dostępne w różnych odcieniach, wzorach i fakturach. Dlaczego warto postawić na ten naturalny materiał?

Izolacja akustyczna podłogi za pomocą pasków z wełny mineralnej szklanej

Paski z wełny mineralnej szklanej do układania dylatacji podłóg pływających, to nowy produkt dostępny już na polskim rynku. Zastosowanie pasków pozwala skutecznie zniwelować przenoszenie dźwięków uderzeniowych, dzięki odpowiedniej sprężystości i sztywności dynamicznej tego materiału. Stanowi spore ułatwienie dla wykonawców, ponieważ jest prosty w montażu a z pozoru drobny element, w sposób kluczowy wpływa na poprawę akustyki w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Przycięty na wymiar materiał niweluje również ilość odpadów, co pozwala efektywnie wykorzystać produkt.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o panelach laminowanych

Na przestrzeni kilku ostatnich lat panele laminowane stały się bardzo popularnym materiałem podłogowym. Z czego to wynika? Podłogi z nich wykonane są trwałe, funkcjonalne, praktyczne i łatwo je utrzymać w czystości. Poza tym ich montaż jest szybki i bezproblemowy, a wybór paneli tego typu w sklepach bardzo szeroki. Z tego powodu bez większego problemu można dobrać podłogę laminowaną odpowiednią do danego wnętrza. Nic więc dziwnego w tym, że po panele tego typu sięga się obecnie nie tylko podczas wykańczania domów i mieszkań, ale i obiektów użyteczności publicznej.


Stron: 69 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15767 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 217

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >