Wykończenie podłóg – lista artykułów

Co na ogrzewanie podłogowe? Parkiet dwuwarstwowy!

Jesteście w trakcie budowy domu? A może właśnie zdecydowaliście się na gruntowny remont z wymianą instalacji grzewczej w roli głównej? Nowoczesne domy coraz częściej wyposażane są w ogrzewanie podłogowe.

Podłoga drewniana czy panele? Poradnik dla niezdecydowanych

Drewno czy panele – przed takim dylematem stają niemal wszyscy remontujący lub wykańczający mieszkanie. Podłoga to podstawa każdej aranżacji, którą wybieramy na lata, a czasem i dekady. Za decyzją o wyborze podłogi stoi wiele czynników, dlatego nie można podejmować jej pochopnie. Rozwaga przy zakupie jest najlepszą gwarancją długowieczności podłogi i naszego równie długiego zadowolenia. Oto kilka porad dla niezdecydowanych!

Jaka podłoga sprawdzi się w hotelu?

To pytanie towarzyszy wielu osobom, które chcą przykryć niezbyt estetycznie wyglądającą podłogę lub po prostu pomysłowo ozdobić dane pomieszczenie. Dywany są najczęściej grubsze i można je przesuwać z miejsca na miejsce, natomiast wykładzinę przytwierdza się do posadzki za pomocą taśmy czy kleju. Dywan ma przede wszystkim dekorować, a wykładzina hotelowa ma być praktyczna. Można ją nawet położyć bezpośrednio na betonowej wylewce byleby podłoże było równe i suche.

Zapytaliśmy eksperta - jak wybrać podkład do rodzaju podłogi

Bazą każdego wnętrza jest solidna podłoga. Jeśli planujesz remont, a pojęcie podkładu podłogowego jest ci zupełnie obce, nie wiesz w jakim celu się go stosuje oraz jak dopasować go do warunków panujących w twoim domu – w naszym artykule znajdziesz potrzebne informacje.

Ługowane drewno, czyli pomysł na oryginalną podłogę

Ługowanie to jeden z najpopularniejszych sposobów na to, by szybko i niewielkim kosztem odmienić wygląd drewnianej podłogi. Na czym polega ten zabieg oraz jak samodzielnie wykonać go w domu?

Bambusowa podłoga dopełni orientalny styl wnętrza

Oryginalny wygląd, piękna kolorystyka, najwyższa jakość i ukłon w stronę natury – tymi słowami można opisać podłogi bambusowe wchodzące w skład kolekcji Bamboo. Deski lite i warstwowe produkowane z bambusa każdemu wnętrzu dodadzą orientalnego stylu.

Kilka ważnych rad eksperta przed zakupem dębowej podłogi

Wybierając dębową podłogę do domu lub mieszkania należy kierować się kilkoma czynnikami, a przede wszystkim tym, czy planujemy skorzystać z ogrzewania podłogowego oraz w jakim stylu chcemy urządzić wnętrza.

Naturalny i bezpieczny skład nowoczesnych biopodłóg

Troska o środowisko naturalne to jeden z najmodniejszych, a zarazem najbardziej rozsądnych i pożądanych trendów współczesnego świata. Ekologiczne podejście do życia to jednak nie tylko zmiana codziennych nawyków czy zakup produktów z etykietą „bio”, ale również sposób aranżacji przestrzeni wokół siebie. Z tego ostatniego faktu doskonale zdają sobie sprawę producent podłóg, który stworzył kolekcję nowoczesnych biopodłóg.

Kim był profesor Giugliemo Giordano i na czym polegał jego geniusz?

Przekraczając próg warszawskiego showroomu Forestile spotykamy się ze sztuką. Możemy jej dotknąć, poczuć fakturę, a nawet zapach. Wyobrazić ją sobie pod stopami i zabrać do domu. Generalny dystrybutor na rynek polski włoskiej marki Listone Giordano – synonimu doskonałości na całym świecie w produkcji najwyższej jakości parkietów drewnianych. Historia marki to droga przez miłość do naturalnego drewna, tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnego designu, a także opowieść o pro-ekologicznym biznesie społecznie odpowiedzialnym.

Dlaczego podłoga warstwowa wcale nie jest gorsza od tej z litego kawałka drewna?

Połogi składające się z dwóch lub trzech warstw drewna to bardzo innowacyjne rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści zarówno pod względem użytkowym, jak i wizualnym. Odpowiadamy dlatego wybór tak skonstruowanych podłóg to dobre rozwiązanie.


Stron: 68 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19273 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >