Wystawa

Wystawa "Architektura + Przestrzeń Miejska" zostanie niedługo otwarta

24 września br. roku w warszawskiej siedzibie SARP nastąpi oficjalne otwarcie długo oczekiwanej w Polsce wystawy Helmuta Jahna „ARCHITEKTURA + PRZESTRZEŃ MIEJSKA”. Czytaj dalej

 

Po ponad dwóch latach przygotowań dorobek życia znanego architekta, w tym szczegóły projektu nowatorskiego budynku mieszkalnego – COSMOPOLITAN Twarda - wybudowanego w centrum Warszawy, ujrzy światło dzienne. W zaszczytnym gronie patronów tego ważnego dla branży architektonicznej wydarzenia jest firma TECE.

 

Jedną z wybitnych postaci na firmamencie świata architektonicznego jest Helmut Jahn, amerykański architekt niemieckiego pochodzenia, który jako jeden z pierwszych zaczął odważnie łączyć nowoczesną formę i innowacyjne materiały. Przyczynkiem do zorganizowania wystawy prezentującej wszystkie najważniejsze dzieła architekta jest realizacja jedynego w Polsce projektu budynku mieszkalnego jego autorstwa. Dzięki wsparciu patronów, takich jak firma TECE, te ważne dla rozwoju również polskiej architektury prace przez niemal trzy tygodnie będą mogli podziwiać mieszkańcy stolicy.

 

Czytaj również: Rozstrzygnięty został konkurs na Fasadę Roku 2012

 

Nowy wymiar miejskiej architektury

Podczas wystawy Helmut Jahn „ARCHITEKTURA + PRZESTRZEŃ MIEJSKA”, odbywającej się w pawilonie SARP-u przy ulicy Foksal 2 w Warszawie, zaprezentowane zostaną rysunki, szkice oraz modele budynków zaprojektowanych przez utalentowanego architekta. Kuratorem ekspozycji jest dr Albrecht Bangert, z Monachium, który z sukcesem zrealizował wystawę Helmuta Jahna w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Norymberdze wiosną tego roku. Jednym z ważniejszych projektów z dorobku architekta, z punktu widzenia polskiej architektury, jest budynek Cosmopolitan Twarda 2/4. Wieżowiec od 2010 roku wznoszony jest przy zbiegu ulic Emilii Plater i Twardej.  

 

Głównym inwestorem i właścicielem działki jest spółka TACIT, a autorem projektu Pracownia Murphy/Jahn. Zgodnie z zamysłem architekta po zakończeniu budowy obiekt ten będzie miał 44 pietra i 160 metrów wysokości. W podziemiach, na 4 poziomach, znajdą się parkingi, a na pierwszych pięciu kondygnacjach lokale usługowe. Ostatnie piętra przeznaczone będą natomiast na ekskluzywne apartamenty. Co istotne, nowatorska koncepcja wieżowca zakłada, że budynek będzie niemal całkowicie wykonany ze szkła, dzięki czemu możliwe będzie wykorzystanie naturalnego oświetlenia.

 

Czytaj również: Warsaw Build 2013

 

Nietypowym aspektem projektu są ruchome elementy elewacji. Taki zabieg architektoniczny sprawi, że kolorystyka budynku będzie się zmieniać zależnie od pory dnia i roku. Mimo, że prace budowalne jeszcze nie dobiegły końca wizualizację i dokładny model obiektu można będzie zobaczyć właśnie podczas wystawy Helmuta Jahna czynnej od 24 września do 12 października 2013 roku w stolicy. W urzeczywistnienie projektu wystawy zaangażowane są również polskie biura architektoniczne oraz najwięksi producenci armatury i łazienkowej, w tym firma TECE.

 

Czujemy się zaszczyceni, że zaproszono nas do objęcia patronatem wystawy „ARCHITEKTURA + PRZESTRZEŃ MIEJSKA”. Tematyka prezentowanych podczas ekspozycji projektów autorstwa tak wybitnego architekta zbieżna jest z naszą wizją zmian zachodzących we współczesnej architekturze. Na co dzień współpracujemy z wieloma architektami, którzy projektują produkty TECE lub też wcielają je do urzeczywistniania własnych koncepcji estetycznych i nowoczesnych wnętrz. Bliskie są nam ambitne projekty, które mają zmieniać oblicze przestrzeni miejskiej, poruszać wyobraźnię i inspirować. Zależy nam, by uczestniczyć w tak przełomowych dla polskiego świata architektury wydarzeniach, jakim z pewnością jest wystawa Helmuta Jahna w stolicy”– mówi Aleksandra Dac z firmy TECE.

 

Czytaj również: Polski Lider Rynku Stolarki 2013 w kategorii bramy

 

Otwarciu wystawy poświęconej twórczości Helmuta Jahna towarzyszyć będzie uroczysty bankiet, w którym weźmie udział wielu znamienitych gości. Swoją obecność podczas oficjalnego otwarcia potwierdzili m.in. Minister Kultury - Bogdan Zdrojewski oraz Prezydent Miasta Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz. Biorąc pod uwagę medialny rozgłos wokół tego wydarzenia już teraz można przyjąć za pewne, że wystawa „ARCHITEKTURA + PRZESTRZEŃ MIEJSKA” będzie cieszyć się dużą popularnością zarówno wśród osób z branży i świata kultury, jak i tych którzy potrafią dostrzec rangę tego wydarzenia dla polskiej architektury.

2013-09-23
Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Działka - monitoring? Liczba postów: 93 Grupa: Trudne tema... I znalazłam kamerę ip wewnętrzna https://securglobal.pl/monitoring-ip/kam ery-ip/kamery-ip-wewnetrzne/, ponieważ mam duży wiejski dom i potrzebowałam kamer zarów...
  • biuro rachunkowe Liczba postów: 134 Grupa: Trudne tema... Hej, jeśli chcecie jakieś dobre biuro rachunkowe dla swojej firmy to serdecznie polecam biurogama, pracownicy pomocni i wielką chęcią doradzą
  • Meble do łazienki Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Witajcie, planuję kupić nowe meble do mojej łazienki i szukam w tym temacie różnych podpowiedzi. Trafiłam na stronę http://www.meblestylowe.com.pl/aktualnos ci/...
  • Profesjonalne Ozonowanie Liczba postów: 3 Grupa: Opinie Zdecydowanie firmy z doświadczeniem wybierać i do tego najlepiej by posiadały OC.
  • Apteka z produktami z konopi Liczba postów: 47 Grupa: Trudne tema... Obecnie olejek konopny można kupić wprost od producenta, niekoniecznie trzeba iść do apteki. Na przykład tutaj https://kanabifarm.pl/ . Jest to polski sprzedawc...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16264 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 158

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >