Warsaw Build 2013

Warsaw Build 2013

Ponad 2 tysiące uczestników z 35 krajów, w tym wielu prezesów i właścicieli firm, 70 wystawców, ciekawe panele dyskusyjne oraz specjalistyczne pokazy - pierwsza edycja targów budowlanych i wnętrzarskich w Warszawie okazała się dużym sukcesem. Czytaj dalej

 

Organizowane przez firmę Lentewenc Międzynarodowe Targi Sprzętu i Materiałów Budowlanych (Warsaw Build 2013), Wyposażenia i Wykończenia Wnętrz (Interiors & Design 2013) oraz Technologii Produkcji Okien i Drzwi (Windows & Doors 2013) odbyły się w dniach 10-12 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

 

Czytaj również: Polski Lider Rynku Stolarki 2013 w kategorii bramy

 

Już w pierwszych godzinach impreza przyciągnęła wielu gości, a w ciągu trzech dni przez halę targową przewinęło się ponad 2 tys. osób. Dwie trzecie przyjechało z Warszawy i okolic, co piąty z innego regionu Polski, zaś co dziesiąty – z zagranicy. Wśród zagranicznych uczestników byli goście z państw europejskich: Niemiec, Czech, Rosji, Francji czy Wielkiej Brytanii, ale także z tak dalekich miejsc jak Australia, Japonia czy Jemen. W sumie zwiedzający pochodzili aż z 35 krajów, co świadczy o międzynarodowym charakterze Warsaw Build 2013.

 

 

Co ważne, dwie trzecie odwiedzających targi stanowili właściciele, prezesi, wiceprezesi firm oraz menedżerowie – czyli osoby decyzyjne, bądź mające wpływ na podejmowanie decyzji. 13 proc. gości reprezentowało spółki zatrudniające ponad 100 osób, co piąty – firmy z 11-50 pracownikami. Prawie połowa z nich działa w sektorze usług, co piąta w handlu i w produkcji.

 

Firmy, które reprezentowali zwiedzający, zajmują się przede wszystkim wykańczaniem i wyposażaniem wnętrz, budownictwem, architekturą oraz wytwarzaniem materiałów budowlanych. Frekwencja specjalistów z branży budowlanej i wnętrzarskiej najbardziej cieszyła wystawców. Nawiązywanie nowych relacji biznesowych to właśnie główna idea targów business to business.

 

Czytaj również: Wystawa prac plastycznych przed Pałacem Kultury i Nauki

 

- Nawiązaliśmy wiele cennych kontaktów, które będą owocowały dalszymi projektami w naszej branży.  Z wybranymi firmami podpisaliśmy umowy o współpracy i przedstawiliśmy naszą ofertę. Dzięki targom udało nam się nawiązać kontakty nie tylko z polskimi, ale również zagranicznymi kontrahentami – mówi Beata Kulessa z Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego. 

 

- To był nasz debiut jako firmy zagranicznej i jednocześnie wejście na polski rynek. Mogliśmy osobiście poznać naszych partnerów. Dzięki targom zyskaliśmy kontakty, które z pewnością przełożą się na konkretne zamówienia. Z tego powodu jesteśmy zadowoleni z imprezy – komentuje Mateusz Kubicki z firmy Idencom Germany GmbH, producent biometrycznych zamków.

 

 

Design i energooszczędność

Każdy dzień targów upływał pod innym hasłem. Pierwszego dnia było nim „Design w budownictwie oraz wnętrzach”. Tego dnia tłumy widzów gościły na debatach dotyczących współpracy polskich firm z designerami. W panelu brali udział goście z Niemiec. Równie dużą liczbę gości zebrał panel przygotowany przez Grupę Krytyka Architektury. Tam młodzi architekci zastanawiali się „Czy polska architektura ma swój język?

 

Czytaj również: Dni otwarte w inwestycjach: Promenad Wrocławski oraz Centauris

 

Choć temat budownictwa energooszczędnego przewijał się w czasie całej imprezy, to całkowicie był mu podporządkowany drugi dzień targów. Z prelekcją wystąpiła prof. dr inż. Genowefa Zapotoczna-Sytek z Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, która przedstawiła wykład nt. „Autoklawizowany Beton Komórkowy – materiał budowlany do realizacji obiektów energooszczędnych”. Ciekawą prezentację miały też Małgorzata Skonieczna i Joanna Florczak z ASM Centrum Badań i Analiz Rynku. Tematem ich panelu była polska stolarka otworowa w perspektywie rynku, marek i wykonawców. Przedstawiciele firmy FIBARO omawiali „Istotę inteligentnego budynku”. Próbowali odpowiedzieć na pytanie: czy inteligentny budynek to standard przyszłości, czy może już norma w dzisiejszym budownictwie?

 

Trzeci dzień targów poświęcony był Warszawie jako jednemu z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Europie dla inwestycji komercyjnych. Tego dnia inwestorzy i deweloperzy dowiedzieli się m.in. jakich błędów nie popełnić przy budowaniu nowej siedziby.

 

 

Pokazy dekarzy, płytkarzy i stolarzy

Przez trzy dni targowe goście targów Warsaw Build mogli podziwiać m.in. pokazy sztuki dekarskiej, które odbywały się pod hasłem „Dobra Firma Dekarska“. Zwiedzający oglądali również techniki kładzenia płytek ceramicznych oraz poznali tajniki mobilnego laboratorium Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 

Przez trzy dni imprezy specjaliści z firmy Atlas prezentowali pokazy robót z użyciem m.in: hydroizolacji, klei odkształcalniowych oraz profili tarasowych i gładzi, a Polskie

 

Czytaj również: Międzynarodowa Konferencja Architektoniczna INGLASS

 

Zrzeszenie Płytkarzy zorganizowało zawody w tej branży.

 

W hali EXPO XXI codziennie można też było podziwiać pokazy mistrzów stolarki: - Impreza była kameralna, ale dzięki temu wszystkich udało się poznać – twierdzi Aleksandra Tęsiorowska ze Zrzeszenia Montażystów Stolarki. - Świetnie udał się piknik naszych montażystów. Specjaliści dopisali, frekwencja była dobra, więc jesteśmy zadowoleni.

 

Czytaj również: Konkurs na projekt toru wyścigowego


Targom patronowali partnerzy merytoryczni i instytucjonalni m.in.: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Zrzeszenie Montażystów Stolarki, Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości, ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, Atlas, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Związek Rzemiosła Polskiego, Instytut Technologii Drewna, Izba Przemysłowo Handlowa Inwestorów Zagranicznych w Polsce, Polskie Okna i Drzwi, Poland Turkey For Business, Creative Poland, Loughborough Universyty, Polskie Zrzeszenie Płytkarzy, ArtCada, Bluevision, Fibaro oraz Indesign. Właśnie ci partnerzy przygotowali bogaty program pokazów i prelekcji.

2013-09-20
Źródło: lentewenc / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Problem alkoholowy - jak walczyć? Liczba postów: 226 Grupa: Trudne tema... Dużym wsparciem będzie na pewno kontakt z psychologiem, jeśli chcemy być bardziej anonimowi to zawsze można skorzystać z pomocy psycholog online.
  • fotografia biznesowa Liczba postów: 62 Grupa: Konferencje... Sesje różnego rodzaju dzisiaj wykonują profesjonalni fotografowie i jak najbardziej warto znaleźć solidnego w swojej okolicy https://bartekciok.pl/ Sesje biznes...
  • samochód Liczba postów: 130 Grupa: Trudne tema... Czy korzystaliście również z jazdy próbnej?
  • Studia - ważny wybór Liczba postów: 43 Grupa: Trudne tema... Jest mnóstwo czynników determinujących opłacalność zapisania się na studia wyższe, opłacenie czesnego i rozpoczęcie zdalnej edukacji. Choć nauka na odległość wy...
  • Zabawki dla dzieci Liczba postów: 39 Grupa: Trudne tema... W jaki sposób Wy dbacie o zdrowie Waszych dzieci i dlaczego? Jeżeli chodzi o mnie, to zdecydowałem się na zakup produktów medycznych dla dzieci, np. aspiratora....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 283

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >