Wzornictwo nowych paneli laminowanych, które realistycznie oddaje strukturę i deseń drewna

Wzornictwo nowych paneli laminowanych, które realistycznie oddaje strukturę i deseń drewna

Zamysłem twórców kolekcji Signature było stworzenie podłogi z laminatu, który idealnie imitowałby naturalne drewno. Od 1990 roku producent nieustannie przesuwa granice w zakresie łatwości montażu i wodoodporności podłóg, a teraz – dzięki Signature – udoskonalił także jej wygląd, tak by wiernie oddawał najważniejsze atrybuty drewna. Konstrukcja i łączenia nowych podłóg są bardziej wyrafinowane i autentyczne, a ich struktura – precyzyjna i elegancka. Czytaj dalej

 

Projektując podłogi Signature, zespół Quick-Step inspirował się Afryką oraz Ameryką Południową, w szczególności ich ciepłymi, egzotycznymi i ziemistymi kolorami, ręcznie wykonanymi tkaninami i tamtejszą naturą. Nowe podłogi miały wpisywać się jednocześnie w aktualny trend w urządzaniu wnętrz, czyli chęć tworzenia przestrzeni mieszkalnej pełnej wyciszenia i spokoju. W dynamicznym świecie, w którym rządzą inteligentne rozwiązania, właściciele domów coraz częściej decydują się na taki wystrój wnętrza, który zapewni im maksymalne poczucie bezpieczeństwa i swobody. W zaciszu domowym delikatne, miękkie materiały w jasnej, neutralnej palecie kolorów harmonijnie łączą się ze sobą tworząc idealne miejsce na relaks. Tak urządzona przestrzeń nie musi być jednak doskonała: dopiero asymetria, chropowatość, prostota i nieznaczne niedoskonałości naturalnych elementów wystroju lub rzemiosła tworzą nieskazitelny i zrównoważony klimat miejsca. 

 

Wzornictwo nowych paneli laminowanych, które realistycznie oddają strukturę drewna

Quick-Step Signature/ Dąb naturalny, spękany


Czytaj również: Listwy przypodłogowe- które wybrać?

 

Na nową kolekcję Quick-Step Signature składa się 18 wzorów podłóg, z których każdy jest unikalny i wyróżnia się niezrównanym poziomem dopracowania.  


Wzornictwo nowych paneli laminowanych, które realistycznie oddają strukturę drewna

Quick-Step Signature/ Dąb różowy, malowany

Dąb różowy malowany – SIG 4754: nowa neutralna kolorystyka

Róż we wszystkich swoich odcieniach stał się jednym z ulubionych kolorów stosowanych obecnie we wnętrzach. Ze względu na neutralny charakter, dołączył on do takich barw jak biel, beż, szarość i czerń. Róż to modny kolor emanujący radością i spokojem – z tego względu projektanci Quick-Step wykorzystali go, by stworzyć nowy i oryginalny projekt podłogi. 


Wzornictwo nowych paneli laminowanych, które realistycznie oddają strukturę drewna

Quick-Step Signature/ Dąb różowy, malowany

Quick-Step postanowił tradycyjną podłogę dębową wraz z jej naturalnymi niedoskonałościami, takimi jak pęknięcia i widoczne sęki, wykończyć błyszczącym lakierem w kolorze różu. Był on jednak nakładany nieregularnie, tak aby udało zachować się wygląd drewna bazowego. Dla wzmocnienia efektu autentyczności, w procesie fazowania zdecydowano zachować się wszystkie niedoskonałości drewna, takie jak drzazgi i ślady radełkowania. 

 

Ta pięknie zaprojektowana podłoga dostępna jest również w odcieniu bieli (SIG 4753) i czerni (SIG 4755). 

 

Dąb szczotkowany: przykład solidnej struktury

Źródłem inspiracji dla projektantów tej podłogi były deski dębowe o delikatnym rustykalnym wyglądzie z subtelnymi pęknięciami i sękami, które wykończone zostały miękkim szczotkowaniem. Oryginalny materiał dębowy wyróżniały naturalne niedoskonałości idealnie wpisujące się w aktualne trendy. W tym przypadku, zespół projektantów chciał nie tylko nadać jej unikalny wygląd, ale również stworzyć imitację drewna o wyrafinowanej i szczegółowej strukturze.


Wzornictwo nowych paneli laminowanych, które realistycznie oddają strukturę drewna

Quick-Step Signature/ Dąb szczotkowany, naturalny

Aby to osiągnąć, Quick-Step opracował zupełnie nową technologię tworząc prasę, dzięki której na jednym panelu zamiast standardowych szesnastu udało się uzyskać aż sześćdziesiąt cztery różne głębokości. Takie rozwiązanie pozwoliło stworzyć efekt gry światła z cieniem oraz wizualną głębię, którą wcześniej można było osiągnąć tylko w przypadku podłogi wykończonej na wysoki połysk. Szczotkowana struktura widoczna jest także na łączeniach, co wzmacnia autentyczny i wyrafinowany wygląd nowej podłogi.


Podłoga dostępna jest w 5 odcieniach:

  • Dąb szczotkowany naturalny ciepły (SIG 4762) 

  • Dąb szczotkowany naturalny (SIG 4763) 

  • Dąb szczotkowany beżowy (SIG 4764)

  • Dąb szczotkowany szary (SIG 4765)

  • Dąb szczotkowany brązowy (SIG 4766)

Dąb naturalny z zachowanymi niedoskonałościami - Dąb naturalny spękany (SIG 4767) – stare drewno na nowo 


Wzornictwo nowych paneli laminowanych, które realistycznie oddają strukturę drewna

Quick-Step Signature/ Dąb szczotkowany, naturalny, ciepły

Czytaj również: Do jakich pomieszczeń panele podłogowe?


Zespołowi projektantów Quick-Step przy tworzeniu tej podłogi jako baza posłużyły oryginalne deski o szorstkich i zwietrzałych strukturach.  Na trasie swoich poszukiwań w Afryce i Ameryce Południowej, projektanci natknęli się na stary wóz, którego brudne i czarne drewno zostało wyszlifowane w pracowniach Quick-Step. Jedynie jego sęki i pęknięcia były śladami po dawnej czarnej powierzchni.  Po zeskanowaniu i cyfrowym przetworzeniu znalezionego drewna, podjęto się stworzenia wyrazistych i kruczoczarnych pęknięć. Idealną równowagę w nowym projekcie udało się stworzyć łącząc precyzję technologiczną i specjalnie dobrane intensywne barwniki. Podobnie jak w przypadku pęknięć, łączenia paneli są wyraziste, głęboko czarne i realistyczne. Efekt ten uzyskano dzięki zachowanym niedoskonałościom drewna. W jeszcze większym stopniu autentyczny wygląd podłogi uwydatniają zastosowane w nowej podłodze różnice w szerokości łączeń.

Źródło: nowicki_pr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17106 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >