Zdrowy trawnik - nawozy mineralne

Zdrowy trawnik - nawozy mineralne

Nowością w rodzinie nawozów ogrodniczych FRUCTUS jest FRUCTUS ANTYMECH. To nowoczesny preparat mineralny, który jednocześnie odżywia trawnik i chroni go przed zarastaniem mchem.

Tego częstego bywalca naszych ogrodów z pewnością nie trzeba przedstawiać. Mech pojawia się tam, gdzie podłoże ma odczyn kwaśny, jest zbite i wilgotne. Bardzo szybko zarasta trawnik psując jego wygląd. Mechaniczne usunięcie mchu z trawnika jest praktycznie niemożliwe.

FRUCTUS ANTYMECH jest wieloskładnikowym nawozem mineralnym. Dzięki zawartości wapnia i żelaza wpływa na odczyn gleby i odpowiednio reguluje jej pH. Do uprawy trawnika optymalny poziom pH wynosi 6,5 - 6,8. Antymech kontroluje równomierny wzrost trawy, dzięki stopniowemu uwalnianiu składników do gleby. Zabezpiecza trawnik przed chorobami, oraz dba o prawidłowy rozwój systemu jego korzeniowego. Idealnie dobrany skład pokarmowy z jednej strony powoduje niszczenie niepożądanego w trawniku mchu, a z drugiej zapewnia zdrową i soczystą zieleń trawy. FRUCTUS ANTYMECH ma wygodną formę granulek. Może być stosowany inwazyjnie i zapobiegawczo. W przypadku stosowania inwazyjnego zaleca się rozsiewanie nawozu w miejscach występowania mchu, a następnie podlanie gleby odpowiednią ilością wody. W razie potrzeby zabieg należy powtórzyć po upływie ok. 30 dni. W przypadku stosowania zapobiegawczego zaleca się równomierne rozsiewanie nawozu na całej powierzchni trawnika co 7-8 tygodni w okresie wegetacji. W kompleksowej pielęgnacji trawnika dodatkowo sprawdzi się nawóz FRUCTUS TRAWNIK. FRUCTUS ANTYMECH w pakowaniu 5.kg kosztuje ok. 10 zł.


Źródło: Po prostu PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15707 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >